Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam niestety na nóżkach. Szkoda że te nóżki nie działają na zasadzie teleskopu żeby móc lampę podnieść jak maskę w szajswagenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfik1980 tak sobie to właśnie rozwiązał stelaż z lampą odchyla się na ścianę jak maska w aucie. Wada to podczas serwisu ma solarium centralnie w twarz. 

Sprawdzilem pompa w filtrze to 1073.020 skręcone prawie do połowy mocy. Daje radę choć wypełnienie filtra wodą troszkę czasu jej zajmuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam linki. Też miałem obawy czy wytrzyma ale po czasie muszę powiedzieć, że rozwiązanie jest pewne przy prawidłowym montażu kołków w suficie. A wisiała mi tak pandora która jest bardzo ciężką i lampa DIY też nie należąca do lekkich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dadario napisał:

Ja polecam linki. Też miałem obawy czy wytrzyma ale po czasie muszę powiedzieć, że rozwiązanie jest pewne przy prawidłowym montażu kołków w suficie. A wisiała mi tak pandora która jest bardzo ciężką i lampa DIY też nie należąca do lekkich. 

Ja również mam Pandorę Hyperion na stalowych linkach i w zupełności wystarczą. Trzeba tylko porządne korki do stropu wkręcić i można się wieszać :) Z podnoszeniem też nie ma problemu. Poza tym linki są cieniutkie i nie rzucają się w oczy więc estetyka nie cierpi. Tak zestaw linek jaki dodają do tej lampy widziałem w OBI etc. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą jak będzie co pokazywać. Obecnie zbiornik określił bym mianem samopas.

Od 30 listopada 2020 baniak oświetlany nową lampą ATI powermodule w wersji hybrydowej.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, chwialek napisał:

large.20210808_131418.jpg.63d8a8a98fd4c287f514dfe4081acb40.jpg

Ładnie i kolorowo.....tylko odrobiny piasku brakuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gitara . Na dno dał bym jakieś NP ale zabawa na parę lat. 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AnT napisał:

Na dno

Montipory się rozleją, fungie też zostaną przełożone we właściwe miejsce i to mi wystarczy.... Byle baniak więcej już nie doświadczał sytuacji ekstremalnych...
Jak coś się nie może wydarzyć to zapewne stanie się to w moim zbiorniku.
@Arek77 piasku nie ma, nie było i najchętniej bym nie używał... szkoda mi troszkę zdezorientowanych wargaczy... więc kto wie może.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

large.20210818_220643.jpg.ff6e9233a3d874d41f65b4db55fca0b5.jpg

large.20210818_220452.jpg.126ecc565e53bb84bb28ee305952332a.jpg

Zdjęcie specjalnie w stanie nie napompowanym aby było widać to co w niej mnie osobiście zaskakuje ... miał ktoś taki przypadek ?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt tego nie zobaczył . 

Piotrek fajna sprawa . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie mordki, super:D Natomiast pytanie było "czy miał ktoś taki przypadek?". Że nie piszą zaraz wszyscy, nie znaczy, że nie oglądają dokładnie;)

Tak czy inaczej, fajnie że jest aktualizacja. Mnie się najbardziej podoba pozostawiona wolna przestrzeń i niska konstrukcja, no i oczywiście wyrośnięte korale co niektóre.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem dokładnie, ale bardziej zwróciłem uwagę na kolor ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2021 o 22:28, chwialek napisał:

to co w niej mnie osobiście zaskakuje

To może właściciel rozwiąże zagadkę, co miał na myśli? :D

W sumie mógłby to być ciekawy pomysł na ożywienie forum - jakieś cykliczne niebanalne zagadki i zgadywanki akwarystyczne np w formie ankiety:reading

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Bartku to jest trwała zmiana? Czy ostatecznie  dojdzie do rozdziału ciała? Na 14 z własnego przychówku ta jedna jest odmienna. I tak trwa i trwa bez pogłębiania podziału ciała.

@Słony leszcz @katani kolor jak kolor. Dość często spotykany... odmienność dostrzegłem właśnie w 2 gębach. Jakimś dziwnym trafem nie napotkałem zdjęć czy opisu takiego przypadku. Ale nie o wszystkim się pisze, nie wszystkie strony też widziałem. Stąd pytanie czy ktoś tak miał... jak widać po wpisie Bartka warto było zapytać.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, chwialek said:

Bartku to jest trwała zmiana? Czy ostatecznie  dojdzie do rozdziału ciała? Na 14 z własnego przychówku ta jedna jest odmienna. I tak trwa i trwa bez pogłębiania podziału ciała.

Albo to nie jest znak podziału korala, albo ten typ tak ma. Na początku myślałem, że to jakaś rana i przecięta tkanka, a potem zauważyłem, że te szczeliny w tkance biorą udział w przyjmowaniu pożywienia. 

Niestety próby podziału nie zaobserwowałem. Sytuacja nie zmieniła się od dwóch lat.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne obserwacje - osobnik ze zdjęcia ma około 1,5 roku i jest z własnego przychówku. Na 9 egzemplarzy zdjętych z 1 matecznika jako jedyny przejawia tą odmienność.
 

2 minuty temu, Tester napisał:

Niestety próby podziału nie zaobserwowałem

Mnie to akurat cieszy bo wygląda inaczej niż standard, z obserwacji pobiera pokarm z obydwu mordek. A nie zawsze rozchodzi się o to aby mieć więcej lecz o to by mieć obiekt do ciekawych obserwacji. Kolor bliźniaka masz ten sam ? Może warto umieścić publicznie zdjęcie ... zwłaszcza tej potrójnej.

Dotąd nie wyłapaliście zarośniętego pełzającego placka... jest to ślimak Haliotis asinina a jest to również ciekawy w obserwacji zwierz... Jest już u mnie już dość długo (1,5 roku) i nie zaobserwowałem go na skale. Ślimak okazał się mega zjadaczem glonów, z wad jakie można mu przypisać to siła... Przesunięcie skały ważącej około kilograma po szklanym dnie nie stanowi dla niego wyzwania. Zwierzę typowo nocne, dzień spędza w ukryciu, wieczorami wychodzi na żer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też mam zagwostkę czy ciąć czy nie ciąć na pół bo są ze sobą zrośnięte :P

RUiYR0K.jpg

 

Ktoś już kiedyś pytał i dostał dziwną odpowiedź :P

 

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, chwialek napisał:

Dotąd nie wyłapaliście zarośniętego pełzającego placka...

Zaobserwowaliśmy, ale głupio było (jak się okazuje słusznie:-) pytać, czy to aiptasia pod tą skałką:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

large.20210902_210856.jpg.7bbb481f21f14374c76244dac1f57d89.jpg

Co pewien czas jedne polipują inne nie i tak na zmianę. Odpocząć, wydalić kiedyś trzeba ... Jedynie tak jestem w stanie sytuację zrozumieć. Za jakiś czas pompują się ponownie.

 

large.20210902_221102.jpg.e698568e336130708574e36c5fc499ec.jpglarge.20210902_221112.jpg.0741ba4e9a3e3aa40c82bdd24ff5e7d8.jpg

Rok i trochę filtr nadal funkcjonuje. Pomimo kilku przerw energetycznych jeszcze nie wysadził systemu. Niestety detrytus jednak się zbiera...

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, chwialek napisał:

large.20210902_210856.jpg.7bbb481f21f14374c76244dac1f57d89.jpg

Co pewien czas jedne polipują inne nie i tak na zmianę. Odpocząć, wydalić kiedyś trzeba ... Jedynie tak jestem w stanie sytuację zrozumieć. Za jakiś czas pompują się ponownie.

 

 

Mam podobnie z glabrescens, głównie z nimi bo paraancory robią to rzadziej. Ja zakładam, że wywalają zooksantelle, które narosły w nadmiarze/uszkodziły się bo nie wygląda to mimo koloru, jak metabolity :). Też chciałbym dokładniej rozumieć ten mechanizm, co za nim stoi. Ze względu na ilość światła zakładałem po cichu, że to stres oksydacyjny po przekroczeniu bariery, w której uszkadzane są zooksantelle. Ty jednak masz je na samym dnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

Ze względu na ilość światła zakładałem po cichu, że to stres oksydacyjny po przekroczeniu bariery, w której uszkadzane są zooksantelle.

Wyrzucenie zooksantelli powodowała by raczej rozjaśnienie tkanki korala, tu tego zjawiska niema.

  Podejrzewałbym krewetki czyszczące o drażnienie korala lecz objaw jest ten sam u kilku form kolorystycznych. Naprzemiennie to jedna to dwie i tak na zmianę polipują/skurczone a za chwilę polipują a inne się kurczą. Stąd podejrzewam wydalanie ... taka zwykła kupka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.