Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już powinny działać. Aby nie pisać pustych postów.

Walka z umierającą euphylią - może chyba zostać uznana za częściowe zwycięstwo. Pogorzelec przetrwał infekcję bądź inwazję. Kąpiele jednorazowe niewiele mu pomagały po tygodniu od kąpieli w dip koral zaczynał swoją agonię ponownie. Ale przez 4 tygodnie w odstępach 5-7 dni zdecydowałem się go profilaktycznie przekąpać w dipie. Efekt widać na filmiku - ocalały 4 główki, części martwego szkieletu nie odcinam gdyż u podstawy pojawiają się młode, małe główki które rosną. Zatem natura robi co do niej należy.
Koral może nie jest jakąś rzadkością ale ten egzemplarz ma dla mnie wartość sentymentalną. Jest to mój pierwszy koral - przeszedł dojrzewanie 2 baniaków, pożar, wystawienie na pełne słońce w szczątkowej ilości wody i do tego obecnie wygrał walkę o życie z obcym lub infekcją. Nie ważne iż pozostały mu 4 całe główki. Żyje i odrośnie.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium na żywo wygląda dużo lepiej a przeżyło naprawdę swoje 

Trzymaj tak dalej i sukcesów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zbiorniczek miód malina.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skale jeszcze sporo miejsca do obsadzenia SPSami. Bardzo ładnie. Pozazdrościć tak czystego piasku:).


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zasypują, ale jak widać robią z piaskiem to co powinny robić babki.

Miejsca na skale jest jeszcze sporo ale kiedyś wypadało by ułożyć korale stacjonujące na piasku we właściwe punkty baniaka. Dla Acropor piasek to średnio trafione miejsce...

Żeby nie było zbyt pięknie to zmagam się z cyano - coś zapewne rozchwiałem w parametrach. Dzisiaj czeka mnie kropelkowanie testów i niebawem podmiana po tak złym środku jakim jest chemiclean. Co by o nim nie pisali na cyano u mnie działa jak nic innego. Przez półtora roku będzie to trzecia kuracja, uzyskanych efektów się domyślam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycosidol nie działa?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś stosowałem - efekt u mnie był mizerny. Chemiclean czyści skałę, klaruje wodę i robi to do 72h. Szkoda że go wycofali z rynku. Zachowawczo próbowałem kropelkować cyanoclean z KZ lecz w moim baniaku dał dziwne efekty - mam wrażenie iż pożywił bakterie.

Lecz baniak baniakowi nie równy i może u kogoś wspomniane środki działają w inny sposób. Z chemiclean też zdaję sobie sprawę iż zwalczy skutek, przy okazji rozchwieje równowagę bakteryjną, lecz da mi jakiś czas na zasiedlenie właściwych bakterii z wycofaniem się cyano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale tylko dlatego iż odkryłem niespodziankę. Dawno nie zaglądałem do sumpa zwłaszcza do komory zawierającej skałę (niewykorzystaną w baniaku). Dzisiaj jednak zauważyłem iż obserwują mnie oczy, co lepsze te oczy należą do ryby. Więc niespodzianka tym większa gdyż nigdy nie zaobserwowałem narybku w akwarium a tu jest ryba i to podrośnięta.
large.WP_20170618_17_05_57_Pro.jpg.d4a8e

large.WP_20170618_17_06_18_Pro.jpg.e38ea

Wychowuje się na tym co wpadnie do komory - wpada tam niewiele ale mysis rozmnaża się dość sprawnie więc żywy pokarm go odchował.
Po raz kolejny mój baniak mnie zaskoczył i to jest piękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie było... więc pora napisać.

Zbiornik żyje raz lepiej raz gorzej. W sezonie plażowym napotkała go kilkakrotnie powracająca plaga cyjano. Nie obyło się podczas urlopu bez strat w obsadzie rybnej.

Chelmon
Hepatus
Salarias - ten ostatni raczył chociaż wypłynąć spod skał w postaci objedzonego kręgosłupa.
Pozostałe dwie ryby nie odnotowane wśród żywych, zatem zostały pochłonięte przez padlinożerców z mojego wycinka rafy.

W dniu dzisiejszym ogarnąłem nieco szafkę pod akwarium
large.WP_20171001_17_31_20_Pro.jpg.585f1

Zmianie uległ system uzdatniania wody tj. dwie równoległe membrany o wydajnościach 100GPD każda zostały zastąpione pojedynczo działającą membraną 50GPD. Powodem takiej decyzji była szybko zużywająca się żywica. Przy okazji zmianie uległ również filtr DI - dotychczas używałem 3-4 puszek 10cali obecnie zostało to zastąpione pojedynczym pojemnikiem na złoże Jonowymienne i posiada pojemność 10l. Mam nadzieję iż to pozwoli mi na nieco dłużej zapomnieć o wymianach żywicy.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz aktualizacja stanu baniaka - jest nad czym jeszcze pracować.
 

 

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie :)

 

mangrowca żeś nie odchował co? bo widzę po sumpie że nigdzie go tam nie ma ;)

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mangrowiec - jak to bywa przez moje zaniedbanie, brak czasu i chyba poniekąd brak cierpliwości odszedł w zapomnienie i co za tym idzie w zaświaty. Solanka unosząca się kropelkowo swoje zrobiła. Wydaje mi się iż do czasu gdy dbałem o liście zwilżając je, usuwając solne osady z ich powierzchni to było ok, gdy tego zaprzestałem liście zaczęły usychać i mangrowiec zasechł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz w temacie podaję parametry może to zachęci niektórych do pozostawienia komentarza.

Zasolenie 1,026
Temperatura 28,3
PO4 0,24
NO3 10
KH 6,1
Ca 466
Mg 1290
NH3/NH4 0
Po czyszczeniu sumpa spadło KH i Mg więc pora podkręcić bailinga... Skoro je znaczy coś tam rośnie.

Seriatopory (hystrix i caliendrum) widoczne w środkowej części baniaka zostały pofragowane w skutek czego zrobiło się całkiem sporo miejsca. Dodatkowo zmianie uległa cyrkulacja - od niedawna odpowiadają za nią 2 pompy Tunze 6095 jedna ze sporą historią (1410), druga nowa ze sterownikiem. Docelowo cyrkulacja zostanie podmieniona na 3 Tunze 6095. Stąd prośba - gdyby ktoś miał na sprzedaż przewody do połączenia Tunze - Profilux to chętnie je odkupię. Nowe nie kosztują majątku więc jeśli do okresu świątecznego nie znajdzie się używka to nabędę nowe.

W weekend baniak doczekał się czyszczenia jednej z komór sumpa, dotychczas dolnego gruzowisko leżało luzem w środkowej komorze - obecnie skała znajduje się w 2 koszykach obok odpieniacza. Więc jak widać okres zimniejszy pozwolił na realizację dawnych postanowień. Mam nadzieję iż za jakiś czas będzie to miało pozytywny oddźwięk i wytrwam w zimowym postanowieniu.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, poczułem się zachęcony to komentuję. Parametry nieco odbiegają od książkowych ale to już sam wiesz.

Jak się mają caulastree? Na filmiku z początku października są niezbyt rozwinięte.

I jakie wrażenia odnośnie tunze 6095? Jak masz je ustawione i jak w baniaku ustawione?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea w dzień marudnie nie wygląda rewelacyjnie w nocy wydają się być zadowolone. Zapewne towarzystwo imperatora i heniohusa nie zachęca jej do pompowania.

Wrażenia z Tunze 6095 - póki co jedna działa jako sterowalna druga stała ma zmniejszone napięcie na zasilaczu do 12V. Dopiero gdy zakupię przewody do ich sterowania to będzie pełnia szczęścia. Starsze Tunze 6095 jednak mają spory zapas mocy.

Ze zmian seriatopora caliendrum oraz hystrix ze środkowego planu zostały drastycznie zmniejszone w związku z czym zrobiło się sporo miejsca w baniaku.

Jako dalszą zachętę krótka sesja nocna, nie każdy chciał pozować...

large.WP_20171202_23_53_33_Pro.jpg.ea943

large.WP_20171202_23_52_35_Pro.jpg.f843d

large.WP_20171202_23_49_48_Pro.jpg.edf09

large.WP_20171202_23_49_28_Pro.jpg.255b5

large.WP_20171202_23_49_59_Pro.jpg.72b30

large.WP_20171202_23_49_07_Pro.jpg.5d13d

Oświadczam iż jestem autorem zdjęć zamieszczonych w tym temacie. Niniejszym nie wyrażam zgody na dalsze ich kopiowanie i wykorzystanie do celów marketingowych bez wcześniejszego uzyskania mojej zgody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwało mi się tylko jedno słowo. Zarąbiste.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Piotrze,mam pytanie odnośnie Pana akwarium jest tam taka rybka jak "Zanclus cornutus" czy jest bezpieczna dla korali LPS  i SPS 
piękna ryba tylko czy nie zainteresuje się za bardzo koralami,z góry dziękuje za odp.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj
To nie zanclus tylko heniochus :) to rybka dużo prostsza w utrzymaniu - czy jest reef safe - nie powiedział bym. SPS nie rusza, LPS nie zaobserwowałem, ślimaki są przysmakiem. W obsadzie mam dodatkowo pożeracza zoanthusów więc nie wiem, który z nich więcej ich skonsumuje. Ważne by korale rosły szybciej niż apetyt podopiecznych.

PS. Wystarczy Piotrze, Piotrek, Chwiałek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Grzybki wcina aż miło.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jak henio? Wcina miękkie?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rhodactisów nie rusza, niektóre zoa też dają radę rosnąć pomimo Henio i Imperatora. Także nie jest tak źle... Jak widać w baniaku dominują inne korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne euphillie, rybki też ładniutkie ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.