Skocz do zawartości
sadted1

Była kostka 30 Aquaela -jest 54 L Bydgoszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - planuję kupno zbiornika Aquaela 30 nano reef - proszę o pomoc w wyborze oświetlenia , jakie wybrać Ledy 2X6W, czy świetlówki 2x11W pozdr... Tadeusz

Edytowane przez sadted1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam od 2 tygodni taką kostke. Babka w sklepie aquario doradziła mi oryginalne oświetlenie 2 x 11 w Aquaela. Daje dobre efekty podobno i można z powodzeniem trzymać LPS. JEżeli chodzi o diody Led to dobre zaczynają się od 300 zł , ponieważ te tańsze nie maja odpowiedniego spektrum światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - planuję kupno zbiornika Aquaela 30 nano reef - proszę o pomoc w wyborze oświetlenia , jakie wybrać Ledy 2X6W, czy świetlówki 2x11W pozdr... Tadeusz

Ja używam już od kilku miesięcy ledowych aquaela 6-cio watowych. Korale są lepiej wybarwione przy tym świetle a innych różnic nie widzę - póki co.

Wcześniej miałem te ala t5 11 watowe.

Aaa plus do ledowych to taki, że nie musisz ich wymieniać jak te 11W - bo te starego typu niektórzy piszą że co 6 miesięcy. A ledowe swoja sprawność mają dużo dużo dłuższą:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tak małym litrażu to cenowo można zaszaleć;) I co jakiś czas spróbować innego i zobaczyć na przyszłość co Ci będzie bardziej odpowiadać:

Leddy Tube Aqualella 2x actinic lub 1 actinic +1 białe

Albo jakieś świetlówki również z jakiejś kombinacji niebieskie - niebieskie albo niebieskie - biale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informację , jeszcze mam kilka pytań , jaka skała ? żywa czy sucha ? , jaką sól użyć na start ? , czy do filtra wystarczy standardowa gąbka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co oszczędzać na skale i w Twoim przypadku tylko żywa... Dojrzewanie łagodniejsze, a obserwowanie tych wszystkich żyjątek wychodzących ze skały jest nie do powtórzenia --- więc korzystaj, że to Twój pierwszy raz:)

Jeśli chodzi o pytanie odnośnie filracji to raczej za dużo nie poczytałeś co? przyznaj się.

Filtr kaskada Aquael FZN 3 ewentualnie 2 z żywą skałą w środku i będziesz miał możliwość umieszczenia odpieniacza ze strzykawki DIY.

I dobrze radzę czytaj i dokształcaj się:) bo nigdy żadnej gąbki na stałe jako medium filtracyjne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz, już skończyłeś z krewetkami? Też odpalam morskie tylko że 100 l, już zalane i dojrzewa, pozdrawiam Andrzej Ł.

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Andrzej , krewetki nadal są , mają się dobrze , za oknem ciemno i zimno , co robić ? , następne wyzwanie !! , solniczka. , gdzie kupiłeś skałę ??

Przyznaję się bez bicia że jeszcze mam dużo lekcji do odrobienia , dlatego wszystkie rady mile widziane !! dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę kupowałem w Crazycoral w Fordonie, trochę pogrzebałem i wybrałem kilka kawałków suchej i żywej. Z żywą skałą można praktycznie od początku poznawać nowe stworzenia o których istnieniu nawet nie wiedzialeś, już nieraz zdarzyło mi się przewidzieć godzinę i wpatrywac się w akwarium szukając nowych zwierząt, to wciąga.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium kupione - 3 kg skały żywej i woda z dojrzałego zbiornika , oświetlenie ledowe , filtr popracuje na standardowej gąbce , potem wymiana na żywą skałę , zostało mi kilka kawałków , zbiornik dojrzeje , jest czas na pogłębianie wiedzy , interesują mnie korale miękkie i 2-3 krewetki . Proszę o kontakt osoby z Bydgoszczy lub okolic które posiadają szczepki korali na zbyciu.chętnie kupię piasek do tego zbiornika , żywy lub suchy , opakowanie sklepowe to zdecydowanie za duża ilość .

post-26038-0-38250900-1446308684_thumb.jpg

post-26038-0-01565000-1446308690_thumb.jpg

post-26038-0-30221500-1446308694_thumb.jpg

Edytowane przez sadted1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - po szkiełku biega krab tricolor , pojawiły się wieloszczety , i coś w rodzaju rurówki , ale nie jestem pewien !!- zbiornik spokojnie dojrzewa , pojawiają się glony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 20 - dzięki uprzejmości kolegów z forum w szkiełku pojawiły się szczepki korali ( Rafael31 , ravicq ) , niestety krab rozrabia , przestawia mi szczepki !! , akwa dojrzewa , zastanawiam się nad obsadą i co zrobić z krabem !!! - zostawić , czy wydać ?? , macie jakieś propozycję co do obsady ? - wiem że zbiornik niewielki , dlatego wybór jest trudny . ( wiem - sporo tych igieł !!!! - wygląda to kiepsko !!! - ale nie chcę używać kleju !! )

post-26038-0-34106900-1448012010_thumb.jpg

post-26038-0-07897600-1448012028_thumb.jpg

post-26038-0-17324900-1448012049_thumb.jpg

post-26038-0-34595700-1448012063_thumb.jpg

post-26038-0-89291100-1448012089_thumb.jpg

post-26038-0-94346900-1448012113_thumb.jpg

Edytowane przez sadted1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - dzięki za ostrzeżenie - zostawić czy lepiej się pozbyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - dzięki za ostrzeżenie - zostawić czy lepiej się pozbyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw, tylko uważaj. W końcu jak nie zrobisz niczego głupiego to koral nie wyskoczy z akwarium i nie pryśnie Ci czymś np. w oko sam z siebie.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie kompletowania medium filtracyjnym - seachem purigen 100ml , węgiel + żywa skał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kostce pojawiły się dwa błazenki i krewetka czyszcząca , dzięki uprzejmości Rafael31 zagościły dwa ślimaki

post-26038-0-51581700-1449224485_thumb.jpg

post-26038-0-09925000-1449224538_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie czysciutko szklaneczka wyglada :) Krabik to niezly rozrabiaka, sam jak juz wroce do kraju eksmituje dwa clibanariusy ze swojego akwarium bo juz tyle twardzieli mi polamaly a tymczasowa opiekunka nie zostala przyuczona do przyklejania ich z powrotem na miejsce :( serce sie lamie po prostu hehe Jesli moge dac jedna uwage to capnelle na dole dalbym na gore poniewaz jak sie rozrosnie bedzie zakrywala duza czesc skaly a warto wykorzystac ja na inne szczepki kiedy nie masz az tak duzo na nie miejsca a uwierz mi niedlugo bedziesz sie zastanawial jak tu zorganizowac choc ciutke na cos nowego :) Bardzo dobrze, ze dales xenie na osobna skale, dosyc szybko ja zarosnie :) powodzenia pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - dzięki Marek za podpowiedz , przeniosłem capnelle wyżej , w zbiorniku pojawił się ślizg , który ożywił zbiornik , wszędzie go pełno - błazenki w jego obecności stały się odważniejsze i pływają po całym akwarium.Krewetka ma wilczy apetyt i rośnie jak szalona .

post-26038-0-90485400-1451036887_thumb.jpg

post-26038-0-10057800-1451036913_thumb.jpg

post-26038-0-71794300-1451036924_thumb.jpg

post-26038-0-73090600-1451036935_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.