Skocz do zawartości
sadted1

Była kostka 30 Aquaela -jest 54 L Bydgoszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe to tło muszę przyznać. No i szybko rośnie ten baniak. Co to będzie za parę lat...


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - panie Xionc Pana prośba jest dla mnie rozkazem - sporo się zmieniło ,zbiornik się rozwija - staje się za mały , mój Mentor ( Przemek wielkie dzięki !! ) pokazał mi inne obliczę akwarystyki morskiej - mam za sobą 40 lat akwa słodkie i co d*pa , czuję się jak pierwszoklasista - i to jest super !! - ale koniec tego gadania - czas na foty

post-26038-0-01206000-1474130255_thumb.jpg

post-26038-0-42509400-1474130276_thumb.jpg

post-26038-0-31233900-1474130308_thumb.jpg

post-26038-0-04579400-1474130378_thumb.jpg

post-26038-0-24537600-1474130441_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem od siebie, że zdjęcia nie oddają nawet w połowie piękna tego akwarium . Lampa i nowa skała robią robotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać czym teraz świecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie było 2x24 T 5 - zmieniłem na diody led 10W , 2x białe + 4x niebieske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - solniczka ma roczek , w zbiorniku pojawiła się rurówka , niestety odszedł na wieczną rafę mandaryn ( wyskoczył ) tak wygląda obecnie

post-26038-0-04534100-1480849196_thumb.jpg

post-26038-0-48274900-1480849212_thumb.jpg

post-26038-0-22802500-1480849225_thumb.jpg

post-26038-0-54406700-1480849241_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fajnie to wszystko wygląda. Jakbyś chciał to za jakiś czas będę przenosił życie z 30 do 112 l. Na pewno będę miał szczepki clavulardii virdis fluo, anthielli. Zoa różowe też, ale u Ciebie widzę ładnie się zadomowiły. Także zapraszam jakby co.

PS. Rurówkę bym dał dalej od szyby żeby ją jakoś wyeksponować no i umożliwić jej odżywianie.

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc z kawałkiem , szkiełko się zmienia , znikły capnelle { hehe :rolleyes: oczywiście odrastają ) - przybyła rurówka fioletowa  , dzięki uprzejmości Przemka ( wielkie dzięki ) przybyła seriatopora hystrix , piękna bestyjka , seriatopory to moje cukierasy :clowning - wielkie dzięki  - ale koniec gadania , czas na foty

 

WP_20170211_004.jpg

WP_20170211_001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - zbiornik wzbogacił się w panel filtracyjny , 60x15x30 -  jest gdzie włożyć grzałkę , siporax , odpieniacz ( szukam odpowiedniego do tego litrażu ) dodatkowo zwiększył się litraż 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Tadeusz ładnie to wygląda, jak rozrośnie się Tobie ta seriatopora to piszę się na szczepkę. Wstaw fotki panelu.

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

światło jest z regulacją dwa kanały czy jeden jaki zasilacz, też robię lampę na takie akwarium  i potrzebuję konkretny opis jak można zdjęcia lub schemat i nowe foty akwarium jak można panelu filtracyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , panel filtracyjny mam dostawiony do akwarium , śmiga na pompie 800 L/h, oświetlenie oddzielnie białe i niebieskie , niestety co do schematu to nie pomogę , lampę robił znajomy , ja zakupiłem na Allegro potrzebne rzeczy , w panelu pojawił się odpieniacz Storm 100  ( ładnie pieni ) , 

FOT5CD7.JPG

FOT4044.JPG

Edytowane przez sadted1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o dokładny opis tego panelu czy jest wyżej od akwarium pompa zasysa a spływ jakaś fotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel jest na tej samej wysokości jak akwarium , pompa wylewa z panelu wodę do akwarium, te białe rurki wyrównują poziom wody w panelu , to tańsza wersja pudełka przelewowego 

FOTC35F.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbiera się powietrze w tych rurach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wiertło , kawałek rurki + zaworek przeciw-zwrotny/odpowietrzający i się na pewno nie będzie zbierać (jak w pudełku przelewowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda jest zasysana przez wszystkie rurki bardzo fajny patent robię to samo u siebie po niedzieli dzięki za szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik na ostatnich zdjęciach wygląda zdecydowanie lepiej :)

wężyk z tłumikiem od odpieniacza możesz przełożyć przez oczko w jego uchwycie, będzie wtedy stał w miarę stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku nic nie przybyło , litraż nie pozwala na więcej , zapadła decyzja o postawieniu większego szkiełka , szukam kostki + sump

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - akwarium ma się dobrze , niestety straciłem magnifice  (wyskoczyła ), korale rosną i  robi się ciasno , rozwiązanie z panelem ma dodatkowy plus , jest miejsce na szczepki , ale koniec gadania ,czas na fotki 

DSC05297.JPG

DSC05293.JPG

DSC05294.JPG

DSC05295.JPG

Edytowane przez sadted1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.