Skocz do zawartości
marek-1975

Chętni do oceny i porady akwarium 286l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dużo ostatnio czytałem na temat akwarystyki morskiej. Planowałem najpierw założyć zbiornik z panelem bez sumpa lub kupić jakiś gotowy zestaw. Teraz już wiem, że będzie to zbiornik z sumpem. Wymiary zbiornika to 80 x 65 x wys.55cm z kominem wewn. takie mi najbardziej pasują w miejscu w którym ma stać zbiornik. Sump o wymiarach 70 x 45 x wys.45cm trzy komory projektu jeszcze dokładnego nie mam ponieważ nie mam jeszcze 100% pewności co do odpieniacza. Planuję korale miękkie, krab, ślimaki turbo, krewetka, rozgwiazdy, ryby około 6szt. Planowany sprzęt na start i tu szczególnie bardzo proszę o poradę lub coś innego zaproponować w podobnych cenach:

- odpieniacz TUNZE ODPIENIACZ DOC SKIMMER 9410

http://sklep.skrzydlica.pl/pl/p/TUNZE-ODPIENIACZ-DOC-SKIMMER-9410/2627

- lampa TMC V2 iLumen Air 600

http://erybka.pl/product-pol-9974-TMC-V2-iLumen-Air-600.html

- pompa DC3000

- cyrkulacja RW-4

- dolewka

Proszę o opinie, każda z nich będzie bardzo ważna dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co do lampy się nie wypowiem bo jestem za T5

2. Odpieniacz jeśli firmowy zachodni do raczej proponuję Delteca

3. Obieg za słaby - kup DCT 6000 i ustaw na 50% - masz zapas jakby się pompa osłabiła poprzez zanieczyszczenia a do tego na 50% będzie nie słyszalna - po co ma pracować na 100%??

4. Cyrkulacje jeśli RW4 to 2 sztuki minimum a raczej 3 - masz wtedy większe możliwości ustawiania ich w akwarium i ich mocy/działania

5. z czasem i tak jakieś sps się znajdą więc lepiej mieć już graty naszykowane pod to :)

EDIT

jeśli led to raczej coś takiego http://www.aquario.pl/lampy-led/1932-zetlight-qmaven-6600-200w.html tylko może poszukać na targowisku starsze wersje 160 W i wtedy ustawić odpowiednio ich moc świecenia

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x rw8 powinno ci starczyć sspokojnie

Obieg tak jak kolega pisał wyżej

Lampa też za słaba

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie teraz czytam na temat odpieniacza Deltec jaki model proponujesz SC 1351 czy może SC 1456. Dlaczego T5 nie led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jedną RW4 i jedną RW8. Dwie RW8 to za dużo do tego zbiornika.

Ja mam 2xRW8 w 300 litrach i chętnie bym zamienił jedną z nich na mniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jedną RW4 i jedną RW8. Dwie RW8 to za dużo do tego zbiornika.

Ja mam 2xRW8 w 300 litrach i chętnie bym zamienił jedną z nich na mniejszą.

jaki dać odpieniacz Deltec SC 1351 czy może SC 1456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

odpieniacze podobne do siebie wydajnością, ja mam deleteca ale pompa tunze robi swoje.

więc sam zdecyduj , aczkolwiek morze poszukaj na naszym targowisku coś używanego bo za ok.800 zł można kupić naprawdę fajne odpieniacze które będą jeszcze pracować lata.

oświetlenie radzę ledy , nawet chińczyk fajnie wygląda a bliki są super.

ps. przed zakupem porównaj ceny w sklepach bo czasem ceny się różnią o 20-30%


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odpieniacza - kiedy masz zamiar stawiać to akwarium?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odpieniacza - kiedy masz zamiar stawiać to akwarium?

zbiornik i sump chciałem zamówić w przyszłym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, polecam śmiało lampy od naszego Przemka.

Są genialne, ponadto produkcja PL i serwis PL. Więc tutaj bezproblemowo. Ponadto przez telefon serwis udziela także rad, informacji etc.

Ja mam Metis 4x145W na długości 180cm. Lampa ma długość 160cm. Jest świetnie.

Tobie bym polecał albo wariant 2x145W lub 2x75W (jeśli tylko miękkie i LPS)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, polecam śmiało lampy od naszego Przemka.

Są genialne, ponadto produkcja PL i serwis PL. Więc tutaj bezproblemowo. Ponadto przez telefon serwis udziela także rad, informacji etc.

Ja mam Metis 4x145W na długości 180cm. Lampa ma długość 160cm. Jest świetnie.

Tobie bym polecał albo wariant 2x145W lub 2x75W (jeśli tylko miękkie i LPS)

Jakiś namiar na przemka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacyfic Sun - robią dobre lampy - ich dział na forum

Pogadaj z Przemkiem, a pewnie i jakaś fajna cena się trafi.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem zbiornik full optiwhite 80x65xwy.55 tlo czarne do tego sump, pompa dct6000, odpieniacz deltec sc 1351. Na razie to wszystko potem dalsze zakupy. Jaka proponujecie lampe do tego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem kiedy będziesz kupował bo nie wiedziałem kiedy wejdzie do sprzedaży najmniejsze rodzime dziecko http://twistman.eu/p...N-OB-150-IN/240 i widzę że kilka dni się spóźniłem z podaniem linka z propozycją odpieniacza

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem kiedy będziesz kupował bo nie wiedziałem kiedy wejdzie do sprzedaży najmniejsze rodzime dziecko http://twistman.eu/p...N-OB-150-IN/240 i widzę że kilka dni się spóźniłem z podaniem linka z propozycją odpieniacza

trochę drogi miałem max1200zł przeznaczone na odpieniacz, myślę że ten też sobie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś może o chińczykach do akwarium? (ledy)

Sprawdzaja sie takie lampy moze wyslesz jakiegos linka do tej lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś może o chińczykach do akwarium? (ledy)

Sprawdzaja sie takie lampy moze wyslesz jakiegos linka do tej lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.