Skocz do zawartości
Moljzesz

Błazny i pierwsza ikra

Rekomendowane odpowiedzi

artemia tez może być fito już masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fito

Wylęg? Czy dorosła?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylęg najlepiej z pierwszych kilku godzin bo później jest mało pożywny można też dodawać witaminy do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajaca artemii już zamówione


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nam się z tych jaj wrotki po wrzuceniu do fito coś wylęgło

przypominało artemię po rozmrożeniu, wielkość około 1 cm, pływało sobie w fito

Dorosłym Nemkom bardzo smakowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Moljzesz napisał:

 

Gratulacje. Szkoda, że tak daleko do Ciebie, bo dzieciaki ciągle o tego "nemo" dziurę wiercą, a w sklepach bida...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Słony leszcz napisał:

Gratulacje. Szkoda, że tak daleko do Ciebie, bo dzieciaki ciągle o tego "nemo" dziurę wiercą, a w sklepach bida...

Dzięki :) w koncu po 5latach zacząłem od nowa i tym razem coś udało się odchowac.. Jak w sklepach bida to lepiej dla mnie ;p


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Moljzesz napisał:

 

Nigdy nie widziałem młodziutkich błazenków i stąd moje pytanie - czy takie poruszanie się tych rybek w młodziutkim wieku jak na drugim filmiku ( przy powierzchni) To norma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2020 o 06:50, Arek77 napisał:

Nigdy nie widziałem młodziutkich błazenków i stąd moje pytanie - czy takie poruszanie się tych rybek w młodziutkim wieku jak na drugim filmiku ( przy powierzchni) To norma?

Pewnie był samotny i dlatego tak się zachowywał. Teraz jest z młodszym rodzeństwem i pływa normalnie.

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiś 2 m-cy próbuję odchować larwy błazenków, ale niestety bezskutecznie. Potrzebuję wskazówki co mogę źle robić. Zaczynając od początku - na dzień przed odłowem larw stawiam małe 10 litrowe akwarium z wodą z akwarium głównego, w którym umieszczam grzałkę, napowietrzanie oraz dodaję wrotki. W noc odczepienia się lar, wyłapuję je z akwarium głównego metodą na światło i biały kubek, średnio udaje mi się wyłapać ok.200 szt. Następnie delikatnie  przelewam  larwy do małego akwarium, dodaję jeszcze trochę wrotki oraz fito i włączam bardzo delikatne światło ( larwy mają półmrok). Niestety rano po 7-8 godz. z tych 200 sztuk zostaje tylko ok. 5 szt. Jak myślicie co może być przyczyną że larwy tak szybko padają?, wykluczam wrotkę, bo wydaje mi się jej sporo w akwarium. Czy może to być wina zbyt słabego światła? myślę jeszcze nad grzałką ( jakieś przebicie?), chociaż temperaturę trzyma dobrze (25C). Czy parametry takie jak NO3 i PO4 mają wpływ na larwy, chociaż w głównym nie mam tragedii ( NO3 - 0.25, PO4 - 0.08).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazny do rozmnażania sa dość łatwe ,wiele artykułów znajdziesz w sieci .

Ja wodę robię świeżą 3 dni wcześniej ,dzień przed dodaję fito i wrotke. Jeżeli do rana zdycha tyle szt to coś musi być nie tak z wodą moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę nie jest trudne, trzeba tylko stworzyć im odpowiednie warunki i zadbać o wartościowe jedzenie.

Warunki:

Akwarium o pojemności 10 litrów jest zbyt małe – przydałoby się około 50 litrów. Oświetlenie nie powinno być zbyt mocne, ale larwy muszą widzieć jedzenie. Grzałka nie może być byle jaka ponieważ skoki temperatury zabiją Ci larwy , ja polecam Eheim Jager – do 50 litrów dobra będzie 50 watowa. Napowietrzanie – tu dobra będzie kostka lipowa – chodzi o to aby pęcherzyki były drobne. Grzałkę i napowietrzanie ustaw tak, aby pęcherzyki powietrza wymuszały ruch wody przy grzałce.

Jedzenie:

Na początek wystarczy wrotka, choć ja swoim daję też widłonogi Pravocalanus, przy widłonogach wzrost jest zdecydowanie szybszy, ale sama wrotka w zupełności wystarczy. Do odchowania 200 larw będziesz jej potrzebował około 40-60 litrów. Wrotkę hodujemy na fitoplanktonie, tylko nie może to być zielona breja z przewagą sinic a porządna czysta kultura wychodowana na nawozie F/2 a nie na nawozie do kwiatków lub  NPK do roślin akwariowych. Idealnym rozwiązaniem jest tu użycie dwóch kultur Nannochloropsis salina i Isochrysis Galbana, te glony świetnie się uzupełniają dzięki czemu dostarczysz wszystkich niezbędnych kwasów tłuszczowych i nie potrzebne będzie dodatkowe wzbogacanie pokarmu.

Jak to zrobić:

Najlepiej kilka dni wcześniej zalać akwarium zwykłą wodą, i dać napowietrzanie po to aby ustawić dokładnie temperaturę w akwarium – musi być taka sama jak w Twoim akwarium gdzie znajduje się ikra. Porównuj temperatury w akwariach jednym termometrem. Jeśli już wiesz, że z temperaturą nie będziesz miał problemu zlewasz wodę, czyścisz akwarium hodowlane i czekasz. Przygotuj sobie rozrobioną solankę o zasoleniu takim jak w akwarium w jakimś pojemniku. W dniu wylęgu - nie wcześniej, po zgaszeniu światła pobierasz wodę z akwarium ogólnego i wlewasz do tego przeznaczonego na larwy – chodzi o to aby przenieść larwy do tej samej wody w której się wykluły. Jeśli Twój system jest zbyt mały, aby zrobić taką podmianę możesz wlać do akwarium larwalnego część świeżej ale przynajmniej kilkudniowej solanki. Po wykluciu i przeniesieniu larw dodajesz wrotkę, tylko nie wlewasz wrotki razem z wodą, a odcedzasz ją na przykład przez nylonowe sitko do kawy. Trzeba również dodać do akwarium larwalnego fitoplanktonu, oczywiście dojrzałego, bez azotanów i o tej samej temperaturze tak aby woda zrobiła się lekko zielona - najlepiej kropelkowo, ponieważ wrotka po 12 godzinach bez jedzenia nie jest już za wiele warta. Po trzech dniach możesz zacząć karmić świeżo wylęgniętą artemią. Czyść dno aby dbać o jakość wody ponieważ podmiany najlepiej jest robić po zakończeniu etapu larwalnego chyba że wzrost azotanów lub amoniaku wymusi to wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur85, Marijo dzięki za odzew.

Wodę do akwarium z larwami daję z akwarium głównego. Do hodowli fito używam F2, a może to fito jakieś g.... jest? I jeszcze jedno czy PO4 na poziomie 0.1  może mieć wpływ na larwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie PO4 nie będzie problemem. Weź większy "słoik", kup dobrą grzałkę i dobrze ją ustaw, bo skoro padają Ci na początku to może być problem z różnicą temperatur przy przenoszeniu lub zbyt duże jej wahania. Pamiętaj, że temperaturę należy ustawiać przy włączonym napowietrzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną, że większość larw ciągle jest "przyklejona" do jednej szyby - larwy trzymam w akwarium z jedną szybą w kolorze niebieskim i właśnie zawsze do tej szyby  larwy prawie cały czas są "przyklejone". Czy przyczyną może być za mocna cyrkulacja, czy może larwy ze względu na niebieski kolor tej szyby do niej płyną? Jak u Was zachowują się larwy, siedzą w jednym miejscu czy pływają po całym zbiorniku?

large.IMG_20201104_2048241.jpg.d58fd54795a96b7cc2492a79fb200d5a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale uwielbiam patrzeć jak rosną te maluchy, są naprawdę piękne

676b9c3f1acd3377.jpg

6a9ae29a5b2030e5.jpg

e3d162026f521785.jpg

2eb2716ad38f0cb9.jpg

3c8513d4a9ee413c.jpg

82d4907422bad4ed.jpg

 

 

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ecb5f6e8cc178e4.jpg


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna rodzinka :clapping


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.