Skocz do zawartości
mnap86

Krakenowe 240l

Rekomendowane odpowiedzi

A co tak czekasz z tymi blaznami? Jak testy sa ok to parke smialo mozesz wpuscic:)

Wysłane z mojego MS4503 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszlo pare rzeczy.

Miedzy innymi grzalka (tak dla pewnosci, bo i tak mam stale 25* w akwa, ale na wszelki wypadek), TDS (szkoda, ze brakuje do niego zlaczek T) i troche testow.

Wyniki

mg 1290

ca 390-400

ph 8

kh 8,9

no3 5

po4 0

Takze mysle, ze w moj weekend (a bedzie to pon-wto) wybieram sie po blazny i moze jakies krewetki :)

Z dobrych wiesci wyglada na to, ze Lobo przetrwal, dzisiaj napompowany jak nigdy, polipy jakies sa, ciecie w sumie sie zarasta tylko dziad jeden skaly sie nie chce trzymac. Przykleilem go kropelka, to sie odkleja i w sumie juz tylko kawaleczkiem sie trzymie :/ Ale bedzie zyl, co mnie cieszy bardzo.

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec dzisiaj przybylo kolejne zycie.

Tym razem:

2 Blazenki

hexatenia

salarias

i 2 L.amboinensis

Przy okazji wydaje mi sie, ze wypatrzylem wezowidlo w zakamarkach skaly, nie jestem pewien, bo widzialem jedna paskowana macke, cieniutka i dluga na moze 10mm, a troche pozniej wystawaly juz 2 koncowki.... pewnie w nocy sie przemiesci i nie predko je zobacze znowu (a szkoda, bo bym chcial sie upewnic, ciekawosc, ciekawosc...), ale bardzo mnie to cieszy.

Przybylo tez wieloszczetow. Wczesniej jak o nich wspominalem wydawalo sie, ze moga byc problemem, ale nic nie cierpi, a ostatnio widzialem kilka nowych maluszkow.

Ogolny wysyp rurowek. Jedna duza, kilka centrymetrowych i cala masa maluszkow rozsiana po skale i piasku.

W poscie #15 czy 16 zalaczylem zdjecie bialego czegos, co mi powiedziano moze byc gabka... od jakiegos czasu troche sie przemiescilo, o jakis 1cm, i zaczelo wystawiac polipy (troche podobne do tych na lobo), wiec chyba gabka to to nie jest...

Ogolnie zbiornik idzie w dobrym kierunku, tak mi sie wydaje :)

Nastepne zakupy w miare mozliwosci finansowych przyniosa ktoras z babek kopiacych. Bardzo podoba mi sie strigata, ale boje sie burzy piaskowych, wiec chyba zdecyduje sie na puellaris albo sexgutatta...

Potzrebne beda tez krewetki wundermani albo kuekenthali..

I mysle o 2 sztukach Chrysiptera hemicyanea i ze 3 Chromis Viridis..

Do tego pompom krab i porcelanowy.... I to by byl wtedy chyba juz komplet. CZas pokaze :)

P.S Zdjecia niebawem jak cos zrobie ciekawego.

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjecia.

i dalsza czesc.

Strasznie degraduje zdjecia forumowy kompresor :(

Pierwsze foto, to to co pisalem wczesniej, mowiono mi, ze to gabka, ale chyba nie, jezeli ktos ma pomysl, to chetnie poslucham. Moge tez wrzucic dokladniejszy obrazek polipow.

Salarias jest genialny :) Jego zachowanie ... Caly dzien mam z niego ubaw.

Blazenki troche nieostre, ale ciezko bo ruchliwe sa strasznie.

No i kable w tle... mialem zamysl, zeby tyl i boki zarosly, ale ... poki co zarastaja glonami, a nie wapiennymi, a na dodatek salarias sie za nie zabral (glony)..

Bede musial chyba jakas plyte z pcv pomyslec jak tam zamocowac....

post-22756-0-60940000-1455646681_thumb.jpg

post-22756-0-04863400-1455646706_thumb.jpg

post-22756-0-54595100-1455646719_thumb.jpg

post-22756-0-52246700-1455646830_thumb.jpg

post-22756-0-45218600-1455646859_thumb.jpg

post-22756-0-81795900-1455646871_thumb.jpg

post-22756-0-55336800-1455647175_thumb.jpg

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na update.

Do akwarium trafilo:

-quadri, w niedziele (13.03). umiescilem je w centralnej czesci zbiornika, w skalce z zaglebieniem. To ta troszeczke na prawo od srodka akwarium. I tam sobie siedzi od tego czasu, wciagnal sie w zaglebienie troszke i to wszystko. Super, ze nie wycieczkuje, bo tego sie balem.

-V.sexguttata, W poniedzialek (14.03). Dzisiaj rano ja lowilem z sumpa. Musiala przeleciec przez grzebien, ale jak jej sie udalo przedostac przez splyw...

-Xenia

Niestety sa tez zle wiadomosci. Jedna z krewetek czyszczacych padla co opisywalem na forum w innym temacie. No i pojawil sie problem z dino.

Narazie czekam na dostawe z erybki z prefiltrami i zywica. Wrzucilem tez wczoraj PhosGuard, ale nie widze jakichs rewelacyjnych wynikow, moze glutow jest troche mniej niz wczoraj.

Czytalem troche o sposobach walki z tym, ale... zbiornik swizy, i chyba nie chce lac H2O2 zeby go nie rozchwiac. Jak dotra filtry i zywica zrobie podmiane i zobacze co sie bedzie dzialo.

post-22756-0-86709900-1458058817_thumb.jpg

post-22756-0-22951400-1458058826_thumb.jpg

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że będziemy mieli podobny litraż to śledzę poczynania kolegi :).

Błazny jeszcze nie zainteresowane ukwiałem?

Swojego czasu we wcześniejszym akwa próbowałem wraz z żoną różnych metod aby zachęcić błazny do "poczesania się" chociaż trochę. Wsadziliśmy ukwiał wraz ze skałką na której był przyczepiony do sporego garczka - później błazny. Po dwóch godzinkach, i wymianie wody, jeden się zainteresował ukwiałem i ciut poczesał. Po ponownym wpuszczeniu do akwa błazny popłynęły w swoją stronę. Raz czy dwa się zdarzyło, że ten jeden błazen przepływając zainteresował się na chwilę ukwiałem po czym popłynął za kolegą/lub koleżanką. Zdjęcie błaznów w ukwiale też nie poskutkowało. Błazny miały jakieś 5 cm więc nie młodziaki i widywałem o wiele mniejsze już w ukwiałach.

W nowym akwa błazny i Quadri będą więc...

Ciekaw jestem jak Tobie z tym idzie? :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie :)

Plywaja sobie w wolnej toni po prawej stronie, ale do ukwiala sie nie zblizaja. Nie bede ich zmuszal, moze kiedys sie naucza.

Na chwile obecna obserwuje dino/okrzemki. Od kad wrzucilem PhosGuard zmniejszylem oswietlenie o polowe i teraz swieca 2 rury 54w, acti i blue. Wyglada na to, ze rozwoj sie zatrzymal. Nie ma juz strun z babelkiem powietrza, ale ilosc ogolna tego syfu nie zmalala. Mysle, nad wrzuceniem Sera Silicate clear za jakis czas jak nie zacznie sie zmniejszac.

Reszta wyglada w miare. Babeczka w koncu sie przekonala do jedzenia, bo byl z tym maly problem. Nie widzialem, zeby jadla, tylko czesala piasek (a tam raczej nic nie ma, bo cienka warstwa), wlasnie karmilem, i dzisiaj juz aktywnie zdobywala pokarm :).

Obrala sobie za domek skalke ta pod polka po prawej stronie, sa 3 wejscia, a pod spodem bunkier :)

Mam lampke AquaEl'a nocna, 1W led, ale ze troche za mocno swiecila chyba, to przestalem jej uzywac. Piersza noc babka spedzila w sumpie, druga juz tylko w kominie. Od kad zapalilem lampke (zakleilem ja niebieska tasma troche, zeby stlumic) juz nie wtycieczkuje.

Mam nadzieje, ze sie to utrzyma, bo juz szukalem i kombinowalem jak zabezpieczyc grzebien, zeby nie przeskakiwala, ale chyba i tak bede dzialal w tym kierunku, bo widze, ze i Salarias tam blisko plywa i skubie glony z grzebienia.

Kupilem tez agrowloknine, z zamyslem uszycia skarpety czy skonstruowania jakies metody filtracji. Tak, zeby przy podmiance troche ruszyc zalegajac brud, co sie da odessac, a co zostanie to splywem do wwlokniny. W sumie to fajnie by tez bylo wykrystalizowac wode troche, bo drobinek to u mnie sporo plywa.

Czy agrowloknina jest bezpieczna dla akwa? W skladzie pisze, ze to polipropylen, wiec nie powinno byc problemu. Bardziej zastanawia mnie chemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byla podmianka, odessalem warste piasku z tym syfem, zlalem syf, a piasek potraktowalem woda utleniona.

Zobaczymy co bedzie.

Moja czyszczaca to istny diabel. Dzisiaj z okazji sprzatania zrobilem tez dzien glodowki. Zagladam do akwa po zgaszeniu swiatla, i co widze? Quadri zwiniete w pingponga, ze tylko 2 polipy wystaja koncami... Chwila obserwacji z latarka, zaczal sie wylaniac, ale, ale... czyszczaca do niego leci i zaczyna w nim przebierac jak w koszu z wyprzedaza w tesco! I znowu sie zaczal zwijac. Chcac, niechac musialem wrzucic kilka granulkow. Efekt? Krewetka zostawila ukwiala i poleciala zbierac, jak smieciarka normalnie, wszystko co sie da...

Niestety drugiej krewetki dzisiaj nie widzialem. Wczoraj jeszcze byla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na maly update, 3 miesiace nic nie pisalem.

Na dzien dzisiejszy plywa:

2 blazenki

5 chromis viridis

1 hepatus

1 hexa

1 salarias

1 sexguttata

Odeszla druga babylonia, ale przybyl p. planissimus. Krewetki sie dogadaly i jakos sobie koegzystuja. Czyszczaca wlada zbiornikiem, druga sie ukrywa i pokazuje sie tylko po zgaszeniu swiatla.

Do obsady trafily rowniez:

Capnella

Sinularia

Favites fluo

Echinophylia

2x caulastrea, fluo i niebieska

Euphylia

czerwone zoa

Probowalem cos zfocic, ale .... efekty marne, strasznie cieplo, slonce mimo zaslonietych okien i tak odbija sie we szkle i ogolnie sie tylko zasapalem.... Ale wrzuce, moze cos w wolnej chwili cykne lepszego.

Niestety poza szczesciem z nowych nabytkow i ustapieniem jednych problemow, pojawiaja sie inne... O ile glony nitkowate zielone ustapily calkowicie i dino tez zwalczylem, o tyle zaczelo sie pojawiac cyjano. Narazie staram sie nie podejmowac radykalnych krokow i tylko odsysam (calkiem fajnie dziala strzykawka, jak odkurzacz). Przyniolsem tez niestety ze szczepka valonie, narazie pozwalam jej rosnac i jej nie dotykam w obawie przed rozsianiem po calym akwarium, mam nadzieje, ze planissimus ja zje, chociaz nie widze by byl zainteresowany. Tak samo jak krewetka aiptasia... ostatecznie kupilem aiptasia-x i zabilem ta jedna sztuke.

post-22756-0-23914300-1466608239_thumb.jpg

post-22756-0-45344000-1466608246_thumb.jpg

post-22756-0-39412300-1466608276_thumb.jpg

post-22756-0-35321200-1466608284_thumb.jpg

post-22756-0-30487000-1466608301_thumb.jpg

post-22756-0-14439700-1466608332_thumb.jpg

post-22756-0-33610300-1466608348_thumb.jpg

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam błazenki dogadały się z ukwiałem ???/ bo moje również za chiny nie chcą w nim zamieszkać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dogadaly sie. Ale od kad wpuscilem chromisy to staly sie bardziej aktywne i ozywione.

Wczesniej okupowaly jeden kat i sie go trzymaly (wiem, ze maja nature stalych mieszkancow), teraz dalej trzymaja sie tej czesci akwarium, ale pozwalaja sobie zapuscic sie troszke dalej.

I ogolnie weselej to wyglada :) Szczegolnie przy karmieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam przelom w sprawie blazenkow.

Przepraszam za jakosc, odbicie z okna i lekko brudne szyby (ostatnio nocki robie wiec... glownie spie w czasie wolnym) i ... moze troche dlugosc filmu.

Niestety na koniec go troche rozproszylem zbytnio zblizajac sie do szyby i sie zerwal... Ale widze, ze juz wrocil.

Zastanawia mnie co sie dzieje. Bo wyraznie widac, ze jak jest sam, to jest spokojny. Jak zbliza sie hexa, to zaczyna byc "podjarany". Jakby bronil ukwiala? Czy razej chcialby sie w nim schowac ale sie boi?

Niestety jeszcze do niego nie wlazl, ale widze, ze ociera sie o polipy. Mam nadzieje, ze po nocy nie zapomni i jutro tez bedzie sie uczyl.

Na koncu ogolny widok akwa i prezentacja wiekszosci mieszkancow..

P.S Wiem, ze cyjano. Po czesciowym zgaszeniu swiatla sie rozpuszcza/rozmieka i wtedy zbieram kozuch strzykawka, dzialam w tym kierunku powoli, wsztrzymuje sie z chemicleanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj zaaplikowany chemiclean. Pomimo walki, i ogolnie zmniejszenia ilosci cyjano, zaczelo wchodzic na zoa i postanowilem siegnac po rozwiazanie ostateczne, zanim wsytapia straty...

P.S Jezeli ktos szuka chemiclean, to w szczecinie jest sklep, ktory sprzedaje go po 73pln + ewentualnie 14pln kosztow wysylki, co i tak jest sporo taniej niz gdziekolwiek indziej.

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly apdejt, fotograficzny w skrocie.

Jeszcze troche glonow jest, ale wszystko jest na dobrej drodze. Od kad zaczelm lac Ca, Mg i kh to i monti, ktore wczesniej staly zaczely rosnac.

Blazenki stracily zainteresowanie ukwialem. A hexa dostala swira (widac na fotce calosci), plywa tak i oglada szybe, raz jednym okiem, raz drugim i sie do tego stroszy jak wsciekly kogut :). Chetnie bym ja zamienil na mandaryna bo wprowadza nerwowa atmosfere, ale teraz ja zlapac....

Ogolnie mordek przybywa niemalze na wszystkim. Caulastrea niebieska byly 3, a jest 9, czerwonych zoa jest ponad 20, a bylo chyba 6... echinopchylia dostala +1, tylko favites minimalnie sie rozrasta i caulastrea fluo stoi, zadnych przyrostow.

post-22756-0-62084600-1477153763_thumb.jpg

post-22756-0-11759000-1477153765_thumb.jpg

post-22756-0-59288500-1477153766_thumb.jpg

post-22756-0-06398000-1477153768_thumb.jpg

post-22756-0-27922300-1477153783_thumb.jpg

post-22756-0-78968200-1477153784_thumb.jpg

post-22756-0-37958800-1477153786_thumb.jpg

post-22756-0-88631500-1477153802_thumb.jpg

post-22756-0-36079600-1477153804_thumb.jpg

post-22756-0-07045700-1477153858_thumb.jpg

post-22756-0-68720900-1477153860_thumb.jpg

post-22756-0-28369100-1477153862_thumb.jpg

post-22756-0-84967700-1477153863_thumb.jpg

post-22756-0-39391600-1477153865_thumb.jpg

post-22756-0-02184400-1477153867_thumb.jpg

post-22756-0-63547000-1477153868_thumb.jpg

post-22756-0-36922300-1477153880_thumb.jpg

post-22756-0-89097300-1477153881_thumb.jpg

post-22756-0-47501600-1477153883_thumb.jpg

post-22756-0-34699800-1477153914_thumb.jpg

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne fotki i zbiornik ten przyjemny. Teraz cierpliwie czekać aż porośnie.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to z korali chcialbym jeszcze dunke i plerogyre, fajnie byloby gdzies upchac blastomusse. Chociaz juz jest ciezko cos postawic, tak zeby zostawic miejsca na przyrosty i zeby na siebie nie wlazilo jak urosnie.

Dodalbym jeszcze pomaranczowe rico, moze troche kolorowych zoa.

Na gorze tam gdzie monti widze seriatopory hystrix w roznych kolorach... i moze jakas acre, ale to odlegla przyszlosc. Ogolnie SPS to odlegla przyszlosc, a te monti darowane, wiec...

Z tylu moze jakas gorgonie gdzies bym dal, ale musze o nich poczytac i ewentualnie wybrac taka z ktora nie bedzie problemu.

Takze obsada juz jest niemalze kompletna...

Najbardziej czekam, az favites i echinophyllia zaczna pokrywac skale. O ile echinophyllia dostala nowa mordke i widac, ze z podstawki zaczyna sie rozprzestrzeniac na skale, to favites przyrasta tylko minimalnie. Mial 3 puste mordki jak go dostalem, ale widze, ze zaczyna sie na tym szkielecie tkanka oblewac. Troche lepiej euphylia, dostalem 2 glowki(chociaz zamawialem inna, miala byc ancora zielono-fioletowa, a wyslali taka jak na foto), juz sa 3.

Generalnie w tym tempie to beda lata...

Ale i tak cieszy. Fotki nie oddaja tego co jest w rzeczywistosci. Ale nawet, patrzac na to co bylo jeszcze pol roku temu a teraz... ja tam jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update.

 

Salarias odszedl, ciezko powiedziec co bylo przyczyna, byl u nas 2 lata az go znalazlem na piasku bez zadnych oznak powodu. Hexy tez juz nie ma, odlowiona terrorystka, za to jest mandaryn i ma sie dobrze, mrozonek i granulatu nie je zbyt ochoczo, ale widocznie zyje tym co znajdzien a skale. Doszedl tez borsuk. Goniopora zmarniala i juz jej nie ma. W drodze v.strigata i kilka paguristesow.

 

Glony byly opanowane, az nagle pojawil sie znowu wysyp. Tym razem inne, nie takie sztywne jak tamte... zielono-brazowe gluty. Nawet ich sie urwac nie da bo sie rozpadaja.

 

Dzisiaj pierwsza podmianka na soli AF reef (z IO RC). Zobaczymy co bedzie.

 

Zdjecie prosto z aparatu tak dla podgladu..

IMGP6827.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.