Skocz do zawartości
MaciOS

500L ze Szczecina, moja pierwsza solniczka :-)

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

...i przyszedł w końcu czas by rozpocząć swoją przygodę z akwarium morskim ;-)

Opis sprzętu:

Szkło 150 x 60 x 55 cm. ( przód, prawy bok, dno i wzmocnienia Optiwhite )

Szyby klejone bezbarwnym klejem bez fugi oraz szlifowane trapezowo.

Komin na tylnej ścianie z lewej strony.

Curkulacja: Jebao WAVE MAKER RW-15 x2

Sump: w trakcie

Obieg: Pompa New Jet NJ 4500

Szafka: stelaż z profili stalowych obity płytą meblową w kolorze wenge, regulowane nóżki + korona.

Oświetlenie: Lampa DIY 4xT5-80wat + około 40 wat diody cree + oświetlenie nocne - jedna dioda cree.

Filtracja: Odpieniacz DIY „Mini Bubble King 200” by Sebastek , pompa Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040

martwa skała - 40 kg

suchy piasek koralowy

Akwarium jeszcze w trakcie tworzenia ale kilka fotek sobie pozwolę wrzucić ;-)

u poprzedniego właściciela:

LvjlbE6.jpg

HteFthy.jpg

dkWJgUs.jpg

u mnie w domu :-)

RiZZ7zX.jpg

test oświetlenia - sprawne :-)

Q10aWZk.jpg

b5DilfD.jpg

moja ulubiona skała o masie 10kg ;-)

VWXnIJh.jpg

+ cała reszta skał jeszcze przed włożeniem do akwarium:

GfBhY8p.jpg

i już po włożeniu, jak na pierwsze ustawienie nawet mi się podoba :-) choć jeszcze pewnie lekko pokombinuje z ustawieniem ;-)

hoM01et.jpg

oświetlenie robi robotę :-)

tPAUbhQ.jpg

KavUi8u.jpg

Qrt6aqZ.jpg

CpnDt1G.jpg

9tWNlfa.jpg

fjU8xA2.jpg

sktz5JG.jpg

Edytowane przez MaciOS (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mala cyrkulacja bedziesz potrzebowac 2 szt :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tylko ja grafik nie widzę?


ryby: Labroides dimidiatus, Pseudocheilinus hexataenia, Chromis viridis x10, Zebrasoma veliferum, Valenciennea puellaris

korale: Capnella, Caulastrea curvata, Discosoma, Rhodactis, Zoanthus, Xsenia, Gorgonia, Briareum, Pseudogorgonia, Euphylia paraankora,Euphylia yaeyamaensis, Euphylia ancora, Euphylia glabrescens Lobophytum, Parazoanthus, Gonipora, Hystrix, Clavularia viridis. Sarcophyton, Ricordea florida, Echinopora, Sinularia, Lobophyllia corymbosa, Lobophyllia rainbow, Blastomussa wellsi,Blastomussa merletti, Caulastrea echinulata,Caulastrea furcata, Acanthastrea echinata, Duncanopsammia axifuga, Turbinaria,Montipora Capricornus, Pocilipora, Stylophora,

inne: Entacmea quadricolorx2, Lysmata amboinensisx3, Archaster angulatus, Blue hermit crab, Tectus Fenestratus, Mespilla globulus, Strombus sp., Ophiolepis superba, Anemonia viridisx2,

e82224c9727bb7685812ea5f1715d41au488a451.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falownik jeden za mało, lepiej kup dwa. Kolega ma w takim samym akwarium dwie Jebao RW 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 2 rw 15 :) 8 zbyt male moga byc

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zdjęcia poprawione :-) ...brałem też pod uwagę 2x rw8 ( pewnie by wystarczyło ) ale pomyślałem, że może lepiej będzie kupić na start jedną rw15, zobaczyć jak buja wodą i najwyżej dołożyć później drugą ;-) ...i tak zanim mi akwarium dojrzeje to trochę czasu minie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie rw15 na 120cm i jest ok one traca duzo na wydajnosci wiec jedna na 150cm napewno za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumpie przydałaby się przegroda na pompę obiegową , która wydajnościowo jest minimalna


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze Natalii akwarium dostanie nowe życie:) kup lepiej 2x RW15, na obieg tez daj Jebao, bedziesz miał możliwość regulacji. Kupisz to od ręki u Pawła na Krzywoustego, nad oświetleniem musisz popracować, jest go troche mało... do tego musisz je wsadzić w jakąś obudowę i koniecznie dać plexę od strony wody żeby sól na nie nie kapała, bo dużo światła się marnuje gdy odbłyśniki z rurami są całe w soli, wszystko na obudowe kupisz w Faberze na Kolumba. Powodzenia


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze Natalii akwarium dostanie nowe życie:) kup lepiej 2x RW15, na obieg tez daj Jebao, bedziesz miał możliwość regulacji. Kupisz to od ręki u Pawła na Krzywoustego, nad oświetleniem musisz popracować, jest go troche mało... do tego musisz je wsadzić w jakąś obudowę i koniecznie dać plexę od strony wody żeby sól na nie nie kapała, bo dużo światła się marnuje gdy odbłyśniki z rurami są całe w soli, wszystko na obudowe kupisz w Faberze na Kolumba. Powodzenia


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze Natalii akwarium dostanie nowe życie:) kup lepiej 2x RW15, na obieg tez daj Jebao, bedziesz miał możliwość regulacji. Kupisz to od ręki u Pawła na Krzywoustego, nad oświetleniem musisz popracować, jest go troche mało... do tego musisz je wsadzić w jakąś obudowę i koniecznie dać plexę od strony wody żeby sól na nie nie kapała, bo dużo światła się marnuje gdy odbłyśniki z rurami są całe w soli, wszystko na obudowe kupisz w Faberze na Kolumba. Powodzenia

O, nie wiedziałem, że Natalia nie ma akwarium... bardzo mi się podobało.

Jeszcze odnośnie sklepu na Krzywoustego - mają życie na stanie? Potrzebuje ślimaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat potrzebowałbym coś pokroju turbo/tectus i strombusy.

W końcu się do nich przejadę... Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz potrzebować żywą wodę do zalewania baniaka to u mnie 60 litrów co 2 tygodnie możesz dostać

Następną podmianę robię 22.11.2015r. - mieszkam na prawobrzeżu.

Trzymam kciuki za następną solniczkę w Szczecinie!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup lepiej 2x RW15

prawdopodobnie tak będzie ;-)

na obieg tez daj Jebao, bedziesz miał możliwość regulacji.

na razie wykorzystam to co mam ;-)

Kupisz to od ręki u Pawła na Krzywoustego

wiem :-)

nad oświetleniem musisz popracować, jest go troche mało...

na razie chcę wykorzystać tą lampę DIY T5 4x80W, SPS na razie nie planuję więc imho te 320W chyba nie będzie aż takie złe na początek ;-) ...jest jeszcze miejsce na dodatkowe świetlówki i dodatkowo są diody LED ;-)

do tego musisz je wsadzić w jakąś obudowę i koniecznie dać plexę od strony wody żeby sól na nie nie kapała, bo dużo światła się marnuje gdy odbłyśniki z rurami są całe w soli

dobra podpowiedź, pomyślę nad tym, może trochę światła stracę ale wyciągniecie takiej płyty i oczyszczenie co jakiś czas jest zdecydowanie mniej problemowe niż czyszczenie rur i odbłyśników ;-)

Powodzenia

dzięki i pozdrawiam :-)

O, nie wiedziałem, że Natalia nie ma akwarium... bardzo mi się podobało.

szkoda, że nie miałem okazji zobaczyć.

Jak będziesz potrzebować żywą wodę do zalewania baniaka to u mnie 60 litrów co 2 tygodnie możesz dostać

Następną podmianę robię 22.11.2015r.

dzięki! przemyślę sprawę ale do 22 to nie wiem czy się wyrobię, gdyż dzisiaj dopiero ruszyłem baniak z miejsca i zabrałem się za jego ustawienie i zmianę zagospodarowania ściany ;-)

mieszkam na prawobrzeżu.

30 lat tam mieszkałem i być może jeszcze tam wrócę :-)

Trzymam kciuki za następną solniczkę w Szczecinie!

dzięki i pozdrawiam.

EDIT:

Dzisiaj...a w zasadzie wczoraj ;-) ustawiłem baniak już w docelowym miejscu ( właściwie to został trochę odsunięty od rogu pokoju tak żeby mieć swobodny dostęp do komina), przemyślałem również kilka innych kwestii... m.in. żeby umiejscowić sump'a na podłodze ( z racji niskiego stelaża ) dzięki czemu miałbym większą swobodę ruchu w zbiorniku technicznym oraz mniejszą masę całego zestawu utrzymywanego na 6 nóżkach w postaci śrub wkręconych w podstawę stelaża.

Po zdjęciu drewnianej płyty z podstawy stelaża okazało się, że pomysłu niestety zrealizować się nie da ;-)

Stelaż to mam naprawdę pancerny, sami zobaczcie ;-)

pUfRFYJ.jpg

...po tym stwierdziłem, że 10-cio kilowa, drewniana korona też nie będzie mi przeszkadzać ;-)

Zastanawiam się czy lampę DIY oprzeć na koronie ( tak byłoby najprościej) czy podwiesić na uchwytach przymocowanych do ściany.

no i ostatnia sprawa to tło...obecnie mam dobrze przyklejoną czarna folię i dylemat czy zostawić czy zmienić... na pewno nie zamieniłbym na jasno-niebieską bo czarna mi się bardziej podoba...ale ideałem byłby kolor ciemno-niebieski, granatowy, który kojarzy mi się z głębia oceanu ;-)

Był pomysł pomalowania ściany za akwarium na taki kolor ale niestety odpada bo w kominie mam 2 otwory i wylot wody z sump'a idzie wężem na przeciwna stronę więc byłoby go widać ;-)

Fajną sprawą byłaby jakaś płyta PCV za ścianą akwarium ale wtedy nie najdzie mi korona :-/

...i fotka ze smartfon'a na zakończenie prac ;-)

[ może się wydawać że mało światła bo oświetlenie tylko 2x80W T5 i maksymalne przyciemnienie w ustawieniach aparatu żeby nie prześwietlić skał ;-) ]

MO5d3SF.jpg

Edytowane przez MaciOS (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Burdello Bum Bum :) Jak dla mnie najfajniejszy etap budowy baniaka :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.