Skocz do zawartości
amundsen

Aptasia ?, polipy, meduzy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko stwierdzić trochę to małe, zobacz czy łapie resztki pokarmów, i czy zwija się przy dotykaniu jeżeli tak to może to być ona, ale pewności na 100% nie mam .


160l+40l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Przy dotknięciu nie chowa się w skałę jak to widziałem rok temu u swojej aptasi przed wygotowaniem skałki w akcie desperacji. Co więcej; nie specjalnie zwija swoje włoski przy dotknięciu. Po wyłączeniu cyrkulacji te włoski dyndają sobie do góry bezładnie. To co posiadam i może być podejrzane (przeze mnie) poza wspomnianą aptasią to xenia, czerwony grzybek, briareum fluo, ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić lepsze zdjęcia i też zaczynam nabierać coraz więcej podejrzeń że to grzybek. Wypleniło mi się tego chyba ponad setkę

post-20978-0-14379400-1447152433_thumb.jpg

post-20978-0-78503600-1447152439_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to grzybek ,nie jest to aiptasia .

Również rośnie to u mnie obok akropory ,nie przeszkadza jej to i nie rośnie zbyt szybko,ja podejrzewam że to jakaś rurowka .Gdy miałem chelmona to je prawie wykosił do zera.@

Edytowane przez Artur85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat bo trafiłem na coś takiego link . Z tego co czytam to jakiś robak, chyba w stadium larwalnym ? (a czy robak nie jest larwą sam w sobie ? :)) ale pewności nie mam. Dziś wypatrzyłem małego czarnego robaka potrafił się zapaść w sobie o połowę długości. Nie wiem czy to z tego "kwiatka" się zrodziło czy przyniosłem z jakąś skałką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaobserwowałem coś na kształt meduz pływających w moim akwarium. Podejrzenia są właśnie, że to od tych "kwiatków" które mam w ilości kilkuset - kilku tysięcy na skałkach. Specjalnie mi to nie przeszkadza, ale może ktoś wie co to jest. Skręciłem wideo tego -

Na starcie akwarium też miałem mini meduzy ale były inne bo były białe i głównie siedziały na szybach. Te są inne.

Edytowane przez amundsen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe rurowki albo aiptazji

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aiptazja

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nić twardego w budowie tego ustroistwa. Zastanawiam się tylko czy te meduzki to ostatni etap rozwoju tego cudaka. Kilka przelotów przez falownik i wciągnięcie przez filtr chyba mi to wytłucze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam cos podobnego wyglada jak przezroczysta/biala aptasia wychodzi tylko w nocy a w dzien nie ma sladu od 2 lat w jednym miejscu i bez rozmnazania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.