Skocz do zawartości
wojtekinfo

Caulastrea - brak polipowania od 3 m-cy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam, a może lepiej zabrzmi miałem :crybaby: koral Caulastrea z ilością 20 paru główek.

Od trzech miesięcy przestała się pompować w dzień i polipować po zgaszeniu światła.

Pytanie jest kiedy można stwierdzić jej definitywny zgon.

Reszta korali ma się wyśmienicie (Duncanopsammia, Montipory, Euphyllie)

Załączam jej zdjęcia.

post-15031-0-58915000-1447495866_thumb.jpg

post-15031-0-38372800-1447495875_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz coś więcej o parametrach w zbiorniku? MG, CA, KH ? u mnie przestała polipować gdy zaniżyłem MG. Zobacz czy coś jej nie podgryza od dołu


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kH - 8,4

pH - 8,25

Mg -1350

Ca - 440

NO3 - 15

K- 390

t - 25,3 C

g- 1, 0233

testy Salifert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traci tkankę od dołu coś jej nie pasuje. moja raz straciła 80% tkanki ale przeżyła. coś lałeś do akwarium przez ostatnie 3 tyg ?


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję Ballinga w ilości po 60 ml każdego, z chemii to raz w tygodniu JBL KorallFluid 1ml co stanowi połowę dawki na 200l i to wszystko.

Nadmienię że ten koral jak byłem na wakacjach przewrócił mi się i z 4 dni był częściowo w piachu. I jakby od tego momentu mi zaczął marnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duncanopsammia i inne korale karmię raz w tygodniu, a Caulastrea jest cały czas zamknięta nawet w nocy nie wypuszcza żadnego polipa jak to robiła kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykąpać go w dipie morze cos go podjada i przestawić w inne miejsce


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Masz rozjechane parametry. W temperaturze 25C woda powinna mieć gęstość 1.023 i powinno byc w niej 1270 mg/l magnezu, 400 mg/l wapnia i 380 mg/l potasu. W wodzie o tej gęstości powinieneś mieć dużo mniej magnezu wapnia i potasu a jest odwrotnie...

Nie napisaleś też ile masz PO4. Brak fosforu też nie jest korzystny. Niedobory fosforu mogą być bardziej niebezpiecznie niż jego nadmiar.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym PO4 jest u mnie niedobór, karmię od 2 tygodni niepłukanymi mrożonkami,

ale odpieniacz i glony w refugium chyba mi go zerują.

Jestem ciekaw czy jest jeszcze do odratowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten koral jest pewnego rodzaju wskaźnikiem. Teraz nie dopuszczam do takich sytuacji ale było tak:

Jak był wyraźnie przykurczony i nie polipował (w najgorszym wypadku parę dni) to robiłem podmiankę, a na drugi dzień GroTech ABCM + Jod i koral jak nowy. Już tą sytuację komuś na facebooku opisywałem. Teraz oczywiście staram się systematycznie podmianki robić (nowy baniak więcej chęci:)) ale dziennie bacznie go obserwuje. Powodzenia


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys podobnie i troszke mikro abcm pomoglo. Ale to nie musi byc regula bo teraz mikro praktycznie tylko z podmial a caulastrea jak kapusta :)

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje: muszę zobaczyć z tym GroTech ABCM oraz zrobić jeszcze raz test PO4 w sklepie hanką.

Wcześniej Caulastrea była w rozkwicie, ale ubolewałem nad Duncanopsammia bo była zamknięta.

Teraz jest odwrotnie dumka główki jak pięć złotych a Caulastrea marna aż żal patrzeć :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci jak kolega pisał zrobić podmianę. U mnie po czterech tygodniach bez podmiany strasznie sie obkurczyla a eufylie były w rozkwicie. Po podmianie na drugi dzień piękne bąble są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci jak kolega pisał zrobić podmianę. U mnie po czterech tygodniach bez podmiany strasznie sie obkurczyla a eufylie były w rozkwicie. Po podmianie na drugi dzień piękne bąble są.

Tak zrobię, przyznaję się że zwlekałem trochę z podmianami myśląc że samo lanie soli bez soli z Ballinga załatwi wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał, że to musi być reguła :) Ale skoro piszesz, że zwlekałeś z podmianką to......na co czekasz? :) koniecznie daj znać o efektach


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle ze regularne podmianki pomoga. A tak z ciekawosci to ile zwlekales?

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znia czasem podobny problem.

Zauwazylem ,ze lubi Ca ok440 .Wtedy napompowana jest.

Poza tym nie lubi duzego pradu wody....

Tyle moich spostrzezen.

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będzie z dwa miesiące :whistle: , sugerowałem się innymi koralami, które są w super kondycji.

Ca mam dość wysokie, przestawiałem też swoje pompy cyrkulacyjne - bez zmian jeśli chodzi o koral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.