Skocz do zawartości
krzysiek1987

Lampa LED do 112 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie planuję zmianę oświetlenia z t5 na led w akwarium 112 litrów 80x35x40H

i tak przeglądam różne tematy i różne lampy nowe i używane i mam mega mętlik co do wyboru...

Wiem, że podstawowym parametrem jest cena i tak wstępnie skłaniam się do używanej i to było by:

ok 500 zł za używkę (za bardzo dobrą może troszkę więcej) lub do 1000 zł za nową jakąś super ;)

Myślałem o lampie 90-120 W, nie wiem czy to mało czy dużo??

Ile właściwie wat powinna mieć lampa LED do takiego zbiornika??

Jakieś dodatkowe funkcje lub możliwości by była praktyczna w użytku??

oglądałem miedzy innymi:

Chińczyki 120W o diodach białych i niebieskich oraz białe niebieskie i czerwone (czy inne) jakie są lepsze?

LED Kessil A150 WE Sky Blue - ale nie wiem czy oświetli takie akwarium?

I wiele innych ale nie chce wymieniać wszystkiego bo czekam na wasze pomysły. opinie, sugestie


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy co tam trzymasz, ja przy miękkich i ukwiałach używam 60w

doświetlone wystarczająco, wszystko pięknie rośnie, bliki ostre, że musiałem oczy przyzwyczaić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 180L mam Razor R420r 160W 16000k :)

Jest moc po wymianie na soczewki 120 stopni :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 30W na 45 litrow, plus z 2,3 waty w kaskadzie (rosnir mi tam makroglonik). Razor 160W na taki zbiornik wydaje mi sie zbyt mocny,chyba masz go mocno skreconego przemas? Znajomy ma takiego razorka w zbiorniku 300 litroeym i wszystko ladnie rosnie. Wydaje mi sie ze przy akwarium o dlugosci 80 cm, to fajnie jakbys cos znalazl (oswietlenie) minimum 60,65 cm dlugosci, poniewaz,przy krotszyvh lampach moze nie doswietlic Ci bokow. Zawsze mozesz powiesic wyzej, ale wtedy mozesz stracic na mocy lampy.

Edytowane przez fiksiorek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moc to mam niebieskie 100% i 60% białe


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam maxspect glaive g-4m80 55w, teraz mozna ja dostac tanio :) dla miekkich i lpsow w sam raz, dla sps to moze jedynie prostych, popatrz na nia krzysiek. Poza tym mozna ja ustawic na nozkach, idealna pod 80 cm dlugosci, wiec nie bedzie problemu niedoswietlonych bokow. Przemek i jsk korale reaguja na takie swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie elegancko :)

LPS się rozkładają i są pełne kolorów :)

Mam też kilka acropor i jak na razie jest git :) W moim temacie jest aktualne foto jednej z nich :)

http://nano-reef.pl/...ik/page__st__80

Edytowane przez PrzemasLKR (wyświetl historię edycji)

180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy miękkich i ukwiałach używam 60w

Myślałem o 60W lecz to chyba też od wymiarów lampy zależy i wysokości nad akwarium?

Ja przy 180L mam Razor R420r 160W 16000k :)

Jest moc po wymianie na soczewki 120 stopni :)

tak Razor dobra marka lecz nie wiem czy do 112 litrów nie bardziej 120W, by pasował?

Ja polecam maxspect glaive g-4m80 55w,

To jest coś czego nie widziałem w tej lampie tak na pierwszy rzut oka

plusami jest "dobra cena" oraz nóżki pasujące pod akwarium 80 cm, coś jeszcze?

są podobno dwa modele: F dla akwarystyki słodkowodnej oraz dla akwariów rafowych modele M?

Ktoś może coś więcej o tej lampie? najlepiej doświadczenia z użytkowania.

Jeszcze inne pomysły mile widziane ;)


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten maxspect glaive jest dobry dla korali miekkich, lps i paru latwych spsow. Posiada diody typu cree, wiec jest mocniejsza niz wiekszosc chinczykow do 100w. M jest dla morskich akwariow, posiada sterownik i mozna ja fajnir zaprogramowac. Spectrum mocy jest dosyc szerokie poczawszy os bialych, konczac na niebiesksich diodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś ja też jestem na etapie poszukiwania lampy i znalazłem coś takiego tu masz link http://olx.pl/oferta/lampa-led-zetlight-6500-90w-super-cena-CID103-IDcgqLL.html#6a7f7e6d44;promoted do Zetlighta 90w , w sam raz do twojego pod moje 240litrów troche za mała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś ja też jestem na etapie poszukiwania lampy i znalazłem coś takiego tu masz link http://olx.pl/oferta...7e6d44;promoted do Zetlighta 90w , w sam raz do twojego pod moje 240litrów troche za mała .

Widziałem tą Zetlighta 90W i biorę pod uwagę ;)

Jako, że to moje pierwsze LEDy będą to pogłębiam opinie na temat różnych lamp by dobrze wybrać.


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmodyfikowalem standardowa czarna pokrywe i wrzucilem 16 ledow cree +2x t8. Takie oswietlenie calkowicie wystarczy do takiego litrazu aby zapewnic optymalne warunki do wzrostu korali sps.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałem lampę Zetlight 90W, ile ona możliwości to chyba większości nie poznam nigdy :D

ustawiłem na auto od godz 9:00... nie do końca wiem czy dobrze to czy źle będzie jeszcze będę obserwował ;)

lampa bardzo fajna jedynie nie do końca wiem czy nóżki wysokie na ok 18 cm są praktyczne bo światło daje po oczach i po pokoju...

:thumbsup:


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.