Skocz do zawartości
kanio10

Cyjano w 30l a chemiclean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż posiadam zestaw aquaela 30l i mam problem z Cyjano. Zdecydowałem się na zastosowanie dobrze znanego każdemu preparatu chemiclean. Większość pisze aby odpieniacz nie wyłączać jedynie zdjąć kubek aby było dobre napowietrzanie... U mnie jest z tym problem bo w ogóle nie posiadam odpieniacza :-) jak to rozwiązać? Wystarczy podmiana około 20% solanki? Miał kto z tym styczność w takiej nano? Jak zastosować aby pomogło a nie zaszkodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że przy użyciu chemicleanu odpieniacz przelewa. Jeśli nie masz odpieniacza, to nie masz tego problemu. Ważne żebyś korzystał zgodzie z instrukcją, żebyś nie przesadził z dawką. Sam używałem chemicleanu w niewiele większym akwarium, dwa razy. Cyjano znikało, ale po kilku dniach znowu się pojawiało. Pomogłoby dopiero poprawienie, a przede wszystkim ustabilozowanie parametrów. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że przy użyciu chemicleanu odpieniacz przelewa. Jeśli nie masz odpieniacza, to nie masz tego problemu. Ważne żebyś korzystał zgodzie z instrukcją, żebyś nie przesadził z dawką. Sam używałem chemicleanu w niewiele większym akwarium, dwa razy. Cyjano znikało, ale po kilku dniach znowu się pojawiało. Pomogłoby dopiero poprawienie, a przede wszystkim ustabilozowanie parametrów. Pozdrawiam

A napowietrzales czym wodę dodatkowo? Dużo osób pisze ze podstawa to dużo tlenu dla wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odpieniacz żeby nie przelał to wystarczy wyłączyć

a tu chodzi właśnie o PORZĄDNE napowietrzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz wyłączyłem odpieniacz, a raz zdjąłem kubek żeby napowietrzać wodę. Nie zauważyłem różnicy w skuteczności działania chemicleanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raz wyłączyłem odpieniacz, a raz zdjąłem kubek żeby napowietrzać wodę. Nie zauważyłem różnicy w skuteczności działania chemicleanu.

a w ilości ocalałego życia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przy tym i przy tym zero strat

Musisz napowietrzać. Instrukcja na stronie www producenta jest wyraźna

"Extra aeration is a must during treatment it is highly recommended you add an air stone to the tank during treatment". U mnie niestety pomimo napowietrzania jedna ryba padła, błazen prawie się udusił, a Xenia i briarerium długo cierpiał po chemicleanie.


2c15760650bf02fc3dd6acc307cafc16u981a856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem instrukcji na stronie producenta. U mnie korale, ryby i inne zwierzaki praktycznie nie zareagowały na chemiclean. Najskuteczniejsza metoda walki z cyjano to poprawa parametrów, to jest dobre na wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem instrukcji na stronie producenta. U mnie korale, ryby i inne zwierzaki praktycznie nie zareagowały na chemiclean. Najskuteczniejsza metoda walki z cyjano to poprawa parametrów, to jest dobre na wszystko ;)

U mnie po pierwszej kuracji było wszystko OK, druga kuracja taką samą dawką preparatu skończyła się stratami.


2c15760650bf02fc3dd6acc307cafc16u981a856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2015 o 00:49, bartek123_1 napisał:

Nie czytałem instrukcji na stronie producenta. U mnie korale, ryby i inne zwierzaki praktycznie nie zareagowały na chemiclean. Najskuteczniejsza metoda walki z cyjano to poprawa parametrów, to jest dobre na wszystko ;)

To zdradz tajemnice tych idealnych parametrow...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mihow1979 napisał:

To zdradz tajemnice tych idealnych parametrow...

po dobrych 3 latach mógł zapomnieć :P 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, niwre37 napisał:

po dobrych 3 latach mógł zapomnieć :P 

Obstawiam ze takowych po prostu nie ma :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zwierzęta czuja się dobrze lub nawet bardzo dobrze w danym akwarium to znaczy ze parametry są wzorcowe :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, niwre37 napisał:

jeśli zwierzęta czuja się dobrze lub nawet bardzo dobrze w danym akwarium to znaczy ze parametry są wzorcowe :) 

To raczej nie jest takie oczywiste ;)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zastosować zgodnie ztym co jest napisane na opakowaniu. 

Mialem problem z cyjano /dino w kostce 30L ( bez odpieniacza) Po zastosowaniu chemiclean i przy podmianie odessaniu syfu, resztki zniknęły po kilku dniach. 

Po około tygodniu, pojawiły się za to zielone długie glony. Prawda jest taka, że niszcząc złę bakterie, niszczyszyłem i te dobre i zachwiałem jako-taką równowagę. Doprowadziłem do sporego zarośnięcia skały ( celowo) i "pożyczyłem" ze sklepu, dolabellę i zielone też zniknęło. Po około 4-5 tygodniach, znów musiałem pożyczyc dolabellę tym razem ostatni raz.   

To żarłoczne zwierze zjadło zieleńce w kilka dni. 

Moja rada, raczej więcej biologii niż technologii jak ktoś tutaj powiedział, czyli odsysać syfek i cierpliwie czekać. Oczywiście dodatkowo wyeliminować "pokarm" dla cyjano/dino.

Pzdr 

Edytowane przez volsebix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kontynuować temat ze swoim przypadkiem. 

Walczę z cyjano i już nie mam pomysłów. W załączniku wrzucam testy ICP. Widać w nich wysoki poziom fosforanów. Od stycznia mam wsadzony phosguard. Wg testów saliferta PO4 widać ślad niebieski jak użyję polowe badanej wody. Znaczyło by to ze poziom PO4 jest niski. NO3 mam 2.5 również wg saliferta. Z obserwacji zbiornika znacząco spadło pokrywanie się zielonym osadem szyb. Cyjano jednak nie odpuszcza. 

W kaskadzie mam również purigen i saszetkę chemipure nano, ceramika, matrix. 

Suplementuje wg zaleceń bakterie microbe lift special blend, Korallen-Zucht - Cyano Clean + A Balance. Dodaje też kropelkę aquaforest Iodum

Korale wszystkie wyglądają dobrze, sps rosną w oczach. Problem jest z euphylliami, te wyglądają słabo

Karmie 1/3 kostki mrożonej. 

Prefiltry i żywica w osmozie wymienione 

zbiornik 30 litrów 

Proszę o pomoc. 

36DB06BB-E38A-4BD5-9DD6-51B6F4A9AF42.png

Edytowane przez jackwierzch (wyświetl historię edycji)

185fc2f3658d08a4e84357900a143078u1717a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ brak jodu 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie już obniżyłem. W styczniu spławik pokazywał 1025 teraz mam 1023. 

Jod dozuje krople dziennie również od stycznia. 


185fc2f3658d08a4e84357900a143078u1717a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie 3 krople jodu? Jedna jest na 100 l, więc i tak leje więcej. Niby nie da się tego przelać ale nie wiem czy są granice. 

W środę wysyłam jeszcze raz wodę na testy. 


185fc2f3658d08a4e84357900a143078u1717a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, jackwierzch napisał:

Zasolenie już obniżyłem. W styczniu spławik pokazywał 1025 teraz mam 1023. 

Spławik Ci źle pokazywał bo 1.025 to nie 39ppt

 

22 minuty temu, jackwierzch napisał:

W sensie 3 krople jodu? Jedna jest na 100 l, więc i tak leje więcej. Niby nie da się tego przelać ale nie wiem czy są granice. 

Po co chcesz robic znów ICP

Skoro od stycznia nic nie zmieniłeś to jodu tez nie przybyło,więc dozowanie jodu jest sztuką bo utrzymanie go w granicach normy trzeba go czesto kontrolować,a na pałę to raczej nie polecam.

Podawaj teraz 2krople przez 2-3tyg i sprawdź.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego obniżyłem do wskazania na moim spławiku 1023. ICP by sprawdziło jak teraz wyglada zasolenie no i jak wyglada poziom jodu przy takim dawkowaniu. Rozumiem że te parametry mogą wpływać na zły stan euphyllii?

Co począć w walce z cyjano? 


185fc2f3658d08a4e84357900a143078u1717a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2019 o 20:29, jackwierzch napisał:

Dlatego obniżyłem do wskazania na moim spławiku 1023. ICP by sprawdziło jak teraz wyglada zasolenie no i jak wyglada poziom jodu przy takim dawkowaniu. Rozumiem że te parametry mogą wpływać na zły stan euphyllii?

Co począć w walce z cyjano? 

 

To ze obniżyłeś zasolenie nie znaczy ze jodu przybylo:)

Lps y  bardzo reagują na niski stan jodu wiec?

:(

Robisz podmiany?w tej 30l

 

Każde parametry wody mogą mieć wpływ na euphilie to Lps 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.