Skocz do zawartości
magu

Lampa RGB + RB by magu 80W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@aj2ak - żaden z wybranych driverów nie ma sterowania PWM - czyli Arduino nie ma tym jak sterować

szukaj np. czegoś takiego

http://allegro.pl/driver-p4115h-led-140ma-320ma-510ma-680ma-pwm-lin-i5816001316.html

http://allegro.pl/przetwornica-driver-led-175ma-1400ma-co-175ma-p-i5682812916.html

(a przed kupnem upewnij się - sprzedawca/producent - że są ustawione żeby pasowały do Twoich ledów można to zrobić samemu ale potrzebna jest dobra lutownica i trochę wprawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec opcja 2x RGB 30W+2xWhite10w i powedzmy wtedy 2x30w RB bedzie lepiej ?

Myślę, że lepiej, miałem 2x10w niebieskie i 2x10w 12-14.000k i jak zaswiecilem białe to zaslepialy niebieskie, białe musiałem skręcić na 30% żeby było niebiesko, także 1/3 białe /niebieskie

140W to i tak chyba troszkę mało? Chybaże jakieś t5 jeszcze będzie?

Drivery muszą mieć pwm jak kolega wyżej pisał


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może 3x50W RGB i 3X30W RB na taki zbiornik? ale czy to wtedy nie za duzo?.

Ok ażeby to trochę bardziej zrozumieć i ewentualnie naświetlić innym użytkownikom narysowałem schemat bo nie wiem ile tych driverow potrzeba. Czy mozecie mi napisać czy wersja A czy wersja B jest prawidłowa?. Nie chodzi mi tu o podłączenie tylko na razie o ilość sprzetu jaka bede potrzebował?.

post-11681-0-67633800-1449090926_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sprawdz na jakie napięcia są te 50W - bo chyba przekracza to możliwości (tych) driverów

te "małe" są do 30V a te większe do 34 - przy 36 się na bank spalą - sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red 22-24V

Green 32-34V

Blue 32-34V

wiec chyba ten wiekrzy powienien byc ok? czy szukać jeszcze wiekrzego?.

Magu zastosował te wiekrze w swoim projekcie i chyba jest ok.

Edytowane przez aj2ak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś założyć osobny wątek i w ogóle czym niby się różni a od b?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersja A do każdego koloru w każdym ledzie idzie osobny driver a w wersji be jest to połączone szeregowo i do każdego koloru ze wszystkich kedow jest tylko jeden driver czyli w wersj A potrzebuje 12 driverow w wersji B tylko 4.

Jak zaloze nowy temat to jedyne jaka odpowiedz uzyskam" Jak sie nie znasz to sie kup nowa", poczytaj na Google itp" a ja prpboje złazyc jakaś ciekawa lampe ze sterowania z minimalna wiedza i pokoleji to opisac wraz ze zdjęciami i schematami tak żeby każdy mogł to zrobić po przeczytaniu tematu.Mam nadzieje ze ktoś poswieci mi troche czasu i troche mnie poprowadzi. Narazie musze dowiedziec sie czego potrzebuje do zmontowania takiej lampy.

post-11681-0-72017600-1449094027_thumb.jpg

Edytowane przez aj2ak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jakie przetwornice z pwm zastosować do diod 20W 14000 - 16000K i 30W niebieskie i czy w ogóle jest możliwe zrobić w pełni sterowalną lampę przez Aqmę. Chciałem zrobić 4 x 20W białe i 4x30W niebieskie ale nie wiem czy da radę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AQma LED może sterować sześcioma kanałami, na każdym kanale może być kilka przetwornic, więc jest pole do popisu :) W skrócie da radę. Napisz mi na pw jakie dokładnie diody chcesz użyć. Coś się wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu - te drivery 680 mA wytrzymują napięcie 32V bez problemu? w specyfikacji jest, że do 30 - może te 2 V więcej nie ma znaczenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na jakie napięcia są te 50W - bo chyba przekracza to możliwości (tych) driverów

te "małe" są do 30V a te większe do 34 - przy 36 się na bank spalą - sprawdzone

Jak mam 12 diod 3,3 v i zaailacz do 40 v to sie tez spali?

Producent pisze ze moge 16 diod 3 w podpiac to juz nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jasiu no magu napisał ze przy 36 się spala to chyba wyjaśnia sprawę

Podziel na 2 nitki obniż napięcie i będzie ok koszt dodatkowy 15 zł

Edytowane przez ravicq (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale producent pisze innaczej wiec moze magu napisze o co chodzi skoro ty nie wiesz a piszesz.

Jest jeszcze opcja ze zapytam producenta, bo jest tu jakas niescislosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prosta matematyka 12x 3,3 = ile ? - a tyle

a ile 16x3,3 ? - no właśnie - więc sprzedawca powinien wrócić do szkoły (bo to że dioda wogóle świeci to nie wszystko)

przypominam zasilacz powinien mieć zapas mocy (tak z 15 - 20% wystarczy) bo będzie się grał, ale jeżeli dasz driver na max 30V to się sfajczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zaczynać nowego wątku, lecz jakimi przewodami najlepiej łączyć diody powerled / cree (drut/linka) i o jakim przekroju dla prądu 900mA i 700mA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przyjąć 6A na mm2

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magu oprócz tych 5xrgb i 4xrb masz jeszcze białe? jak ogolnie rgb sie sprawdza w dłuższym okresie? warto w to inwestowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
A czy zamiast diod rgb zastosował by paski ledowe rgb
Na jeden metr
14,4w
12v
960lumen

Zastosował by na przykład 10 metrów???

Pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O ile wiesz że paski ledowe (diody) są sterowane napięciem a nie natężeniem i że świecą o wiele słabiej to można (tylko po co skoro zamiast metra paska można dać 5 diod 3W i będą świecić lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Tego nie wiedziałem, jestem kiepski z elektryki.

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio koledze montowałem takie paski, nie jest to zły pomysł, ale raczej nie jako główne oświetlenie, a jako dodatek do kolorowania. Za kilka dni będę miał dostępne fajne płytki modułowe do tranzystorów IRF, które nadają się idealnie do sterowania taśmami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu odkopuje Ci temat bo mam płytki na amelinium i mnie korci żeby zrobić sobie takie mulricolor. Interesuje mnie:

 

- czy te twoje 30W diody RGB tam każdym kolorem sterujesz osobno?

- jak masz wysterowany stosunek RGB do RB że korale i zadowolone i oko cieszy? Bo wg pierwszego postu masz łącznie 150W RGB i tylko 40W RB.

- gdybym chciał zastosować pojedyncze diody 3-5W RGB to uzyskam taki efekt czy mam sięgać po takie moduły po 10-30W?

- czy może dobrać te pasma w pojedynczych sztukach czyli 460,520,630 i takie przymocować do pcb- tylko wtedy wracamy do pierwszego pytania jak są wysterowane [emoji4]

 generalnie to zakresy dla zooksanteli masz jedynie 460,420 i 520 gdzie zielone to tak na krawędzi bo cyjano chyba bardziej no ale się mieści. Może by tak Waty tych trzech pasm rozbić bardziej na zakres 420nm-520nm?

 

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lampa była chyba już zamieniona na nową:

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.