Skocz do zawartości
bad_79

Łodzkie Spotkania Akwarystów Morskich

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Roman.P napisał:

Co jest na ostatniej fotce?

Najprawdopodobniej echinopora lamellosa lub któraś echinophylia. Kupowane pod nazwą mycedium - lecz wydaje mi się że klasyfikacja wg sklepu była błędna... Koral pięknie świecący w ledach - wypuszczający macki (około 1,5-2,5 cm) w nocy oraz silnie śliniący się przy dotyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na "twardy" restart na sztucznej skale przyjmę lub kupię różne robactwo i zwierzaki.Asteriny, wężowidła, wieloszczety, kiełże,ślimaki różnej maści, Kraby dzikusy itp.

Oraz szczepki zoa, grzybków, i innych prostych kolorowych korali. Najchętniej z genami z mojego akwarium.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małych Nassariusów mogę ci dać bo mam pełno, Asteriny też się znajdą ostatnio sumpa czyściłem to też pełno tego robactwa tam latało ale to w wolnej chwili przy okazji jak byś był w Zgierzu to zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale - miło iż starasz się wspierać lokalną akwarystykę morską - ale jako organizator przypomnę iż temat ten służy do komunikowania się uczestników spotkania, dotyczy to zwłaszcza elementu "giełda spotkaniowa", ogłoszenia obecne w tym temacie skierowane są tylko do osób uczestniczących w spotkaniach. To tak porządkowo - organizacyjnie.


W związku z tym iż piątek już niebawem chciałbym nieco zmotywować osoby zapisane na listę spotkaniową. Dlatego już teraz ujawniam co i od kogo otrzymaliśmy.


 

AQUAFOREST.jpg

atX.jpg

botia dwa.jpeg

koralomania.jpg
 

Bardzo dziękuję sponsorom nagród, które umilą nam piątkowy wieczór.

Do zobaczenia.
Organizator.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Roman.P napisał:

Z uwagi na "twardy" restart na sztucznej skale przyjmę lub kupię różne robactwo i zwierzaki.Asteriny, wężowidła, wieloszczety, kiełże,ślimaki różnej maści, Kraby dzikusy itp.

Oraz szczepki zoa, grzybków, i innych prostych kolorowych korali. Najchętniej z genami z mojego akwarium.

mam u siebie sporo kiełży i wieloszczetów, przy okazji zmiany zbiornika to Ci podrzucę( na jutro nie dam rady złapać)

Edytowane przez mnicg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji tego że w najbliższą niedzielę wybieram się do kolegi Wojtka z miejscowości Limanowa (ponad 300 km.) po życie a ma on do zaoferowania zdecydowanie więcej niż jestem w stanie sam zagospodarować w swoim akwarium pytam Was czy byłby ktoś zainteresowany zakupem jakiegoś życia, w ofercie pozostało na prawdę sporo korali SPS, LPS, miękkich i ukwiałów w przystępnych cenach, będąc na miejscu wszystko mogę zabrać i przywieźć do Łodzi w niedzielę wieczór:

https://youtu.be/3z4zOrXn7Nk

LPS:
Acanastrea czerwona w białe paski około 25 główek - 600 złotych.
Favia około 25 główek - 130 złotych.
Caulastrea fluo zielona około 30 główek - 160 złotych.
Blastomussa czerwona morda zielona fluo 10 główek - 150 złotych.
Pavona cactus około 5cm - 30 złotych.

SPS:
Seriatopora zielona - wielkość dwóch pięści - 130 złotych.
Seriatopora miętowa - wielkość pięści 110 złotych.
Seriatopora niebieska - mała 30 złotych.
Seriatopora hystrix zielona - wielkość dwóch pięści - 130 złotych.    
Seriatopora hystrix niebieska - wielkość dużej pięści - 120 złotych.

Montipora talerzowa czerwona około 8 cm średnicy + Montipora talerzowa zielona około 7 cm średnicy + Stylophora milka fioletowa wielkość dwóch pięści, wszystko na jednej skale 250 złotych.

Montipora zielona szczepka - 25 złotych.                             
Montipora czerwona szczepka - 25 złotych.                            
Montipora pomarańczowa zielony szkielet około 10 cm - 40 złotych.    
Montipora srebrna 8cm - 40 złotych.
Acropory 3 sztuki w średniej formie - po 40 złotych.
Pocillopora zielona 10 cm. kula - 70 złotych.

Miękkie:
Briareum dwie duże szczepki wielkości dłoni - po 65 złotych.         
Ricordea Florida pomarańczowa Fluo - 90 złotych.                                                      
Pseudogorgonia około 15cm - 50 złotych.                                                       
Zoa 8 gatunków od kilkunastu po kilkadziesiąt główek - 250 złotych.

Wszystko wiozę w styroboxach jeśli będzie potrzeba z podgrzewaczami, w cywilizowanych warunkach, dostarczam pod wskazany adres, jeśli będę miał kontakt przed zapakowaniem zadzwonię i powiem w jakiej formie są zwierzaki, ewentualnie zrobię zdjęcie i wyślę mms.

Zależy mi na zdecydowanych propozycjach, jeśli coś zabiorę to bądź w 100% zdecydowany bo szkoda mojego i Twojego czasu o pieniądzach już nie wspomnę.

Na zdecydowane oferty czekam do czwartku.

Pozdrawiam.
Michał (668 467 748)

Piotrek 732244148 

 

 

Wrzucam ogłoszenie z grupy na FB :) które napisał Michał z którym wybieram się w niedzielę może jeszcze ktoś coś potrzebuje :)

Reszta co na filmie albo już zniknęła albo porezerwowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Nailo to jest giełda spotkaniowa a nie ogólna:popo:. Oferty wyjazdowe omawiamy na miejscu.:ph34r::D

Mam nadzieję,że wszyscy dopiszą i pogadamy i popiwkujemy w jak zawsze w  dobrej atmosferze.

:gathering::cheers:

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Alfik1980 napisał:

Panie Nailo to jest giełda spotkaniowa a nie ogólna:popo:. Oferty wyjazdowe omawiamy na miejscu.:ph34r::D

Mam nadzieję,że wszyscy dopiszą i pogadamy i popiwkujemy w jak zawsze w  dobrej atmosferze.

:gathering::cheers:

Jasnee :) poprostu dodałem bo jedziemy to zawsze coś można zabrać :) a na piwku i tak się widzimy :)

Jak coś jeszcze skala w dobrej jakości jest ok 20kg bo Mateusz jednak zrezygnował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam rower - póki co stoi pod żabką, porzucony - przykuty - uwięziony, właściciel zapewne stoi w kolejce do kasy. Ale z kolegami dam radę go oderwać z uwięzi.

Przepraszam za sarkastyczny żart i proszę o poważne potraktowanie dobrodziejstwa giełdy spotkaniowej.
Nailo jako twórca posta masz możliwość edytowania swojego pierwotnego wpisu i uzupełniania w nim informacji co kto i dla kogo zarezerwował....


ŁÓDZKIE SPOTKANIE AKWARYSTÓW MORSKICH

27.10.2017 godzina 18 Irish Pub Piotrkowska 77 Łódź

Lista osób obecnych na spotkaniu (dla tych osób jest potwierdzona rezerwacja miejsca)

1.Chwialek
2.Tomol
3. atgorscy - Tomek
4. Łukasz Aqua-Trend
5. Jukos
6.KrisNH
7. Photosensible
8. MarcinSoroka
9. Skones (Mateusz S z Tomaszowa Maz.)
10. Cukier (Mateusz C z Tomaszowa Maz.)
11.QsQ
12. Daria :)
13. @Co-2
14. Cardamon x2 (Artur i Agnieszka)
15. Alfik1980
16, Roman.P
17. bestiakol (Damian)
18. maqp (Marcin)
19. mnicg (Wojtek)
20. Paweł ZOO      Marek Komsa
21. Nailo+1
22. Nuclear1991
23. Michał - Botia Dwa
24. MariuszZ
25. Maxkantor
26. Bad_79
27. DarekB30 + Ula

Sponsorzy spotkania:

AQUAFOREST.jpg

atX.jpg

botia dwa.jpeg

koralomania.jpg
Bardzo dziękuję sponsorom nagród, które umilą nam piątkowy wieczór.

Giełda spotkaniowa

Przyjmę:
Roman P. 

Z uwagi na "twardy" restart na sztucznej skale przyjmę lub kupię różne robactwo i zwierzaki.Asteriny, wężowidła, wieloszczety, kiełże,ślimaki różnej maści, Kraby dzikusy itp.
Oraz szczepki zoa, grzybków, i innych prostych kolorowych korali. Najchętniej z genami z mojego akwarium.
PW: mincg (przy okazji przenosin może wspomóc Cię kiełżami i innym drobnym życiem)
       chwialek (Przynieść ci euphylię która miała być wyzwaniem dla Ciebie? PS nadal mała ale już nie jest taka fajna jak przy poprzednim spotkaniu 0,5cm średnicy główki)
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sprzedam:
Chwialek

 

Szczepki z 2 pierwszych zdjęć cena 20zł/szt:
large.WP_20171022_18_15_34_Pro.jpg.f6b63
large.WP_20171022_13_37_22_Pro.jpg.0f33a
Dla wyjaśnienia zdjęcie 1 zaczynając od lewej seriatopora fioletowa, montipora czerwona. Zdjęcie 2 hystrix oraz pocilopora kupowana jako tricolor.


W dalszej części ogłoszenia szczepki 50zł/szt

large.WP_20171022_13_35_43_Pro.jpg.ba8f9
2x Montipora rainbow, 3x acropora sp, 1x koral lps kupowany jako mycedium - ale wg mnie to echinopora lamellosa w każdym razie kolorystycznie ją przypomina ale rośnie zalewając skałę.

large.WP_20171022_18_17_38_Pro.jpg.3a0bb
Montipora digitata srebrna, caulustrea (niebieska z zielonym środkiem)

large.WP_20171022_18_17_55_Pro.jpg.d026a
Montipora digitata czerwona

large.WP_20171022_18_18_02_Pro.jpg.4601c
Turbinaria

large.WP_20171022_18_17_15_Pro.jpg.7efb6
caulustrea zielona fluo

large.WP_20171022_18_17_08_Pro.jpg.506c0

najprawdopodobniej...  echinopora lamellosa na 100% LPS kupowany pod inną nazwą ale to już opisałem wyżej.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Nailo:
z racji tego że w najbliższą niedzielę wybieram się do kolegi Wojtka z miejscowości Limanowa (ponad 300 km.) po życie. Jeśli byłby ktoś zainteresowany zakupem jakiegoś życia, w ofercie pozostało na prawdę sporo korali SPS, LPS, miękkich i ukwiałów w przystępnych cenach, będąc na miejscu wszystko mogę zabrać i przywieźć do Łodzi w niedzielę wieczór:

https://youtu.be/3z4zOrXn7Nk

LPS:
Acanastrea czerwona w białe paski około 25 główek - 600 złotych.
Favia około 25 główek - 130 złotych. - REZERWACJA
Caulastrea fluo zielona około 30 główek - 160 złotych.
Blastomussa czerwona morda zielona fluo 10 główek - 150 złotych. REZERWACJA TOMOL
Pavona cactus około 5cm - 30 złotych.

SPS:
Seriatopora zielona - wielkość dwóch pięści - 130 złotych.
Seriatopora miętowa - wielkość pięści 110 złotych.
Seriatopora niebieska - mała 30 złotych.
Seriatopora hystrix zielona - wielkość dwóch pięści - 130 złotych.    
Seriatopora hystrix niebieska - wielkość dużej pięści - 120 złotych.

Montipora talerzowa czerwona około 8 cm średnicy + Montipora talerzowa zielona około 7 cm średnicy + Stylophora milka fioletowa wielkość dwóch pięści, wszystko na jednej skale 250 złotych.

Montipora zielona szczepka - 25 złotych.                             
Montipora czerwona szczepka - 25 złotych.                            
Montipora pomarańczowa zielony szkielet około 10 cm - 40 złotych.    
Montipora srebrna 8cm - 40 złotych.
Acropory 3 sztuki w średniej formie - po 40 złotych.
Pocillopora zielona 10 cm. kula - 70 złotych.

Miękkie:
Briareum dwie duże szczepki wielkości dłoni - po 65 złotych.         
Ricordea Florida pomarańczowa Fluo - 90 złotych.                                                      
Pseudogorgonia około 15cm - 50 złotych.                                                       
Zoa 8 gatunków od kilkunastu po kilkadziesiąt główek - 250 złotych.
Żywa skala w dobrej jakości jest ok 20kg

Wszystko wiozę w styroboxach jeśli będzie potrzeba z podgrzewaczami, w cywilizowanych warunkach, dostarczam pod wskazany adres, jeśli będę miał kontakt przed zapakowaniem zadzwonię i powiem w jakiej formie są zwierzaki, ewentualnie zrobię zdjęcie i wyślę mms.

Na zdecydowane oferty czekam do czwartku.

Pozdrawiam.
Michał (668 467 748) Piotrek 732244148 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sprzedam:
MariuszZ

ktos moze chce bakterie biodigest. bioptim itp moge cos zalatwic.


UF - chyba dostanę nagrodę za najdłuższy post ;)
Do zobaczenia Jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najkrótszy.

Dawaj Piotruś.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, ze handel poza targowiskiem jest zabroniony na forum! 

Każdy post, który napisała z propozycją sprzedaży/zamiany/kupna/oddania/przyjęcia osoba, nie będąca uczestnikiem tego spotkania usunę, tylko proszę o wskazanie które to posty... bo na telefonie nie ogarnę  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ Piotrek ogarnął już temat i dostało się tym co trzeba. Ale fajnie że monitujesz tematy. Pozdrawiam moderatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usług i miłego spotkania wszystkim życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem i ja :) 

Jest do wydania za flaszkę dobrego whisky lub jakieś szczepki duża Rozgwiazda Protoreaster. Gwiazda od dłuższego czasu w województwie Łódzkim obecnie znajduje się u mnie a poprzednio była u dwóch naszych morszczaków z tego co udało mi się ustalić :D

W akwarium kolegi wcinała grzyby i postanowił się z nią rozstać :) U mnie łazi po pustym zbiorniku i jak na razie karmię ją suchym żarciem oraz artemią :)

Jeśli ktoś jest chętny na tego stworka zapraszam :) Będę na spotkaniu oraz w niedzielę wybieram się do Łodzi :)

Panie Romanie jak coś to w niedzielę mogę zabrać jakieś życie ze skał dla Pana, bo dziś prosto z pracy będę jechał na spotkanie. Szczegóły dogadamy na spotkaniu :)

Pozdrawiam 

22446975_1645299512187760_991381465_n.jpg

22384302_1460933283944458_2229680569901841377_o.jpg.971cf8ec94e98089fd40dee837382585.jpg

22835463_1661121920605519_1905568020_n.jpg

22883514_1661121910605520_950442788_n.jpg

22883556_1661121937272184_1521952437_o.jpg

22851624_1661121940605517_1932418391_o.jpg

PS pamiętam o wszystkich którzy chcieli ode mnie Fungie jak tylko zacznie schodzić z matecznika na pewno się odezwę :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Potrzebuje ślimaki (Turbo ,Nasarius.) + miękasy (Sinularia , Sacro itp.) Pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, QsQ napisał:

Witam .Potrzebuje ślimaki (Turbo ,Nasarius.) + miękasy (Sinularia , Sacro itp.) Pz

Irku jakbyś dał znać wcześniej wziąłbym ci turbosy bo mam sporo młodzieży. W niedzielę jak coś też będę w Łodzi to zgadamy się i ci wezmę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne spotkanie :) napewno wpadnę następnym razem i myślę że na dłużej bo dziś jednak sprawy prywatne kazały uciekać wcześnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że bez zapowiedzi i w trybie bez trybu, ale nie mogłem sobie odmówić przyjemności Spotkania z Wami - miło było posiedzieć chwilkę w tak zacnym gronie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super było jak zawsze z resztą. Miło było poznać nowych jak i gości. Pomarudziłem jak zawsze i cieszę się, że ktoś minie wysłuchał.Do zobaczenia następnym razem. Dzięki sponsorom za spotkanie i gifty które zamierzam wykorzystać.Wypada po morsku powiedzieć A Hoj.Do następnego.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wspólne spotkanie. Mam nadzieję iż następnym razem uda się nie ograniczać liczby uczestników - dołożymy do tego starań. Tym razem niestety względy lokalowe musiały na to wpłynąć.
large.DSC00365.JPG.99877a17b07b1bdf6da2a

large.DSC00367.JPG.bf570a051b4e4746a70b3

large.DSC00368.JPG.2c9f76e0df07d16b98be3


large.DSC00371.JPG.4b374efd4081dc720eb12

large.DSC00372.JPG.6e55a8c42f2902bbfef88

large.DSC00373.JPG.7eafb76307953610cc05f

large.DSC00376.JPG.8175090f5a680fa78e1fc

large.DSC00377.JPG.ce4816535ec63cb87b886

large.DSC00379.JPG.e0b191702b7d49812c99f

large.DSC00383.JPG.afcc03e73507e38ae040f

large.DSC00386.JPG.6d87409f1bc1ff80f4077

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My również dziękujemy za wspaniałe spotkanie. Miło było Was ponownie spotkać i porozmawiać przy soczku ;-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.