Skocz do zawartości
bad_79

Łodzkie Spotkania Akwarystów Morskich

Rekomendowane odpowiedzi

jak zawsze było zajebiaszczo :) dzięki , pozdrawiam i do zobaczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Wszystkim za spotkanie i do szybkiego zobaczenia :D


Posolone akwa 100x50x60 i sump 94l z małym DSB

2 x RW8

Obiegówka Blaue 6000l

LED 220W + 3 x 39W T5 25k

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było super. Dzięki organizatorom za ogarniecie spotkania. Dzięki sponsorom za fajne prezenty.. Dzięki wszystkim za morską atmosferę.:D

Darku i Deboro, zapraszamy ponownie do Łodzi. Mam nadzieję że wkrótce.:cheers:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było - jednak nie zapomnijcie wyrazić swojej opinii odnośnie produktów w tym bonów zakupowych jakie otrzymaliśmy od sponsorów. Swoje sugestie przemyślenia dotyczące otrzymanych nagród proszę umieścić w tym temacie. Po kilku spotkaniach mamy tylko opinie dotyczące automatycznych dolewek. A gdzie opinie odnośnie zakupów, rabatów, ciekawi mnie jak to wygląda w tym przypadku, co zastaliście w sklepie czy z życia było co wybierać czy same majano, aiptasia, syf, wodorosty i ospa, jak zostaliście potraktowani przez sponsora, jak ustaliliście odbiór wartości bonu, czy cena wstępnie nie była zawyżona. Podobnie osobiście ciekawi mnie kontakt z darczyńcami w sferze testów wody jak i same wyniki tych testów, czy były dla Was zaskoczeniem bo np Test A wykonywany w domu pokazywał zupełnie inne wartości.

Piszcie śmiało - niech temat żyje nie tylko samymi spotkaniami.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłem ale co do życia się wypowiem, w Łodzi bez względu na to gdzie by się nie robiło zakupów to zawsze istnieje możliwość przywleczenia czegoś do zbiornika sam się o tym przekonałem, bo podobała mi się ryba wpuściłem do zbiornika, a na drugi dzień wszystko obsypane, Poległ Chelmon który był u mnie ponad rok, zaraz za nim Idol, Decora, Samiec Pterapogona też wątpię że wyjdzie z tego bo jest lichy gdyż stało się to podczas noszenia ikry więc był najbardziej narażony, a reszta trudno powiedzieć czy dojdzie do siebie, tak więc czasami jest lepiej więcej zapłacić ale mieć to ryzyko znacznie mniejsze, niż potem cała obsada do wymiany, jeśli chodzi o sam sprzęt i preparaty to ten wybór jeszcze jakiś jest choć też bywa tak że potrzebujesz na gwałt jakiś lek i konieczna wycieczka do innego miasta bo na miejscu w necie niby jest a fizycznie niekoniecznie :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy spotkań - prośba o opinie dotyczy bonów i gratisów w tym bonów na zakup otrzymanych przy okazji spotkań.

Poza spotkaniowe opinie o sklepach raczej osobiście wyraził bym w temacie "Sklepy w Łodzi"... Czytając opinię którą tu umieściłeś odnoszę wrażenie że chcesz się pożalić ale nie wiesz na kogo - nie ma nazwy sklepu/miejsca gdzie kupiłeś rybę. Zanclus - Idolek jest wg mojej wiedzy wymagającą piękną rybą, może dlatego nie pływa on w większości baniaków...

Proszę przenieś dyskusję we właściwsze miejsce. Być może wówczas uzyskasz odpowiedź sklepu bo fajniej czytało by się dwustronną opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pokarmu AF to u mnie kilka próbek już poszło. Niektóry pływa z toni jak AF color up, niektóry opada jak ten AF marine mix. Co do pokarmu i ryb. Moje zaczęły skubać i chyba im smakuje, choć nie były nigdy wcześniej karmione suchym. Krążek z pokarmem roślinnym dla pokolców jest spoko lecz w opakowaniu jest podobno tylko jedna przyssawka. Jak na razie z testowanych produktów Aquaforestu jestem zadowolony. Dodatkowo zakupiłem sobie karmę dla korali AF Plancton Elixir i ta dla mnie jest bomba. Widać po euphilliach ,że im pasuje pokarm.

p.s. Co do wpisu kolegi który nie był na spotkaniu. Rybę, która kupiłeś nie nadaje się do tak małego baniaka jak Twój. Transport co słyszałem od sprzedawcy do Twojego domu daje dużo do myślenia( worek w reklamówce i jazda tramwajem bez styroboksa to już wielka przesada i podchodzi o znęcanie się nad zwierzętami) to Moja opinia i pewnie koledzy czytając dostaną gęsiej skórki. I prosiłbym aby Twoje wpisy pojawiały się w dziale Sklepy Łódź z opisem sklepu ,wtedy istnieje możliwość weryfikacji Twoich wpisów. Będąc na spotkaniu miałem okazję rozmawiać z właścicielem sklepu i skonfrontować Twoją wypowiedź odnośnie stanu i kondycji ryby.Pozdawiam i oby malawi dało Ci więcej radości od morskiego.

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Proszę pisać tylko na temat i warunkach autora.

Posty nie na temat będą usunięte @michał dotyczy to głównie Twojego wpisu. Albo przeniesiesz go do sugerowanego przez innych działu albo będzie usunięty.

Pozostałych kolegów proszę o powstrzymanie się od komentowania postu kolegi @michała żeby nie zaśmiecać fajnego tematu


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam. Recenzja testów ICP2 ,które otrzymałem dzięki uprzejmości firmy AQUAFOREST na naszym spotkaniu morszczaków. Test został wysłany w czwartek 02 listopada. Dziś otrzymałem  powiadomienie e-mail oraz odczytałem wyniki na stronie Marinlab. Wszystko ładnie i kolorowo. Można powiedzieć, pełna profeska. Ja polecam testy gdyż z nich powychodziło , że jednak woda RODI u mnie w zbiorniku z dolewki już nie jest taka idealna. Załączam plik z wynikami w formie pdf.

Dal niezdecydowanych, czy wydać  na test około 100 złotych, mówię ,że na prawdę warto i bardzo polecam.

Results_2017_11_02_2466-1.jpg

Results_2017_11_02_2466-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie. Tylko z moim zapałem do testów - zanim się ogarnę i w spotkają się chęci z wolnym czasem - to może mnie zastać nowy rok 2020 ;) Ale test kupię z ciekawości, uważam iż jest to fajna opcja by sprawdzić co prawdopodobnie znajduje się w naszej wodzie. Oczywiście namawiam do rekontroli za jakiś bliżej nie określony czas.

Zachęcam do realnych ocen produktów, które otrzymaliśmy do testowania. (Gratisów, nagród, wygranych nie ważne jak je nazwiemy). Naprawdę proszę nie bać się napisać prawdy nawet gdy będzie to 100% krytyki w stylu "bubel". Niech pozostali obecni na spotkaniach wiedzą na co warto wydać pieniądze a co jest niewypałem.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły dwa miesiące. :whistle:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pokarmów AF jakie otrzymaliśmy w formie testów moja porcja była jakaś dziwna jednych pokarmów miałem x3 innych brakowało - pokarmy Algae Feed, Anthias Pro Feed super fajnie tonące, ryby pobierają je z toni i z dna zbiornika wybierając pomiędzy ziarnami piasku.. , pokarm color up tu niestety moje zadowolenie jest mniejsze - pokarm pływa po powierzchnii i znika w kominie.
Być może to kwestia osobnicza moich ryb - ale wolą pokarmy tonące, szybko opadające. Pokarmy unoszące się na powierzchni nie należą do ich ulubionej formy dokarmiania. Jak ten pokarm wyglądał u Was? Zastanawiam się czy ten pokarm tak ma czy tylko moja porcja przed użyciem zdążyła podeschnąć w woreczku strunowym.
Krążka - niestety nie miałem w swojej porcji - a ten pokarm miałem ochotę przetestować...

Z pokarmów AF przetestowałem u siebie dodatkowo Phyto Mix uważam iż jest to bardzo fajny, koralowce reagują na niego bardzo pozytywnie jest przy tym wydajnym pokarmem w bardzo przystępnej cenie zakupu... aczkolwiek to stężony produkt - przez własną głupotę przedawkowałem  - nie lubię kropelkowania więc pobierałem strzykawką - ale w pewnym momencie zapomniałem o usuniętym kroplomierzu i odwróciłem butelkę nad zbiornikiem poszło znacznie więcej niż powinno ... Dokarmiłem glony.



Romanie 2 miesiące to tyle co nic - ale trzeba by coś pomyśleć... Problemów, rozterek nie brakuje - więc trzeba będzie to kiedyś odreagować w doborowym towarzystwie...

Miejsce się ogarnie tylko na kiedy? koniec stycznia - luty? (kiedy są łódzkie ferie? - w ten termin nie chciał bym się wstrzelić.)
odpowiedź on naszego kierowcy śmigłowca - ferie są od 27.01.2018 do 11.02.2018

PS. Jeśli dla 2-4 osób chętnych to nawet w przyszły weekend podlecę - na piwo... w takim gronie rezerwacja nie będzie nam potrzebna.

Wstępnie proponuję termin kolejnego spotkania piątek 16.02.2018
- rezerwacji póki co nie robię miejsce Łódź Piotrkowska. Lub inne zależnie od potrzeb ale będzie to piątek i Łódź.

1. Chwialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 luty to dosyć odległy termin. To może 26 styczeń. Tuż przed feriami.

A w piątek najbliższy też się piszę. Możemy być oba dwa. :yes:cheers:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26.01.2018  też mi odpowiada ale obawiam się iż część z nas będzie już wówczas żyła wyjazdami, pakowanie i sobotnia droga za kółkiem.

Termin otwarty niech się reszta chętnych wypowie. Wszystko da się ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Jak najbardziej na spotkanko 16 pisze sie i na wypadzik na piwko z modami w kazdym terminie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Chwialek
2. Roman.P
3. Bad
4. Alfik1980
5.QSQ


Tylko kiedy :) bo nam wszystkim obojętne 16 luty lub 26 styczeń. godzina 18 ...


I jak zwykle na spotkaniu które ogarniam panuje zasada prowadzisz działalność - chcesz reklamy własnej firmy wśród klientów obecnych na spotkaniu - zapraszam do rozmów na PW odnośnie sponsorowania ... informacje sponsorskie będę umieszczał ja sam - także proszę o kontakt a nie samowolne decyzje. Organizator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Chwialek

2. Roman.P

3. Bad

4. Alfik1980

5.QSQ

6. Photosensible

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Chwialek

2. Roman.P

3. Bad

4. Alfik1980

5.QSQ

6. Photosensible

7. TheDiize

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, TheDiize napisał:

1. Chwialek

2. Roman.P

3. Bad

4. Alfik1980

5.QSQ

6. Photosensible

7. TheDiize

8. Jukos

Jak dla mnie im szybciej tym lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jukos napisał:

8. Jukos

Jak dla mnie im szybciej tym lepiej :)

9 Nailo 

Hmm 16 luty bardziej pasuje ale myślę że 26 też będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12. Tomol -dowolny termin.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.