Skocz do zawartości
bad_79

Łodzkie Spotkania Akwarystów Morskich

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomnę liczba miejsc ograniczona jest rezerwacją (16 osób)- więc osoby zapisane na ostatnią chwilę nie mają prawa narzekać i grymasić - będzie siedzące to ok stojące to ok...
Na spotkaniu pojawi się 2 uczestników o których wiem od dawna będą nimi:

Łukasz z firmy Aqua-Trend jest ona sponsorem nagrody niespodzianki która zostanie wylosowana podczas spotkania.
Oraz Radek - którego w większości znacie - to dzięki niemu mamy rezerwację miejsca (dziękuję)

Także ostatnią oficjalnie potwierdzoną osobą był Tomek (Tomol) osoby wpadające na ostatnią chwilę - łatwią sobie miejsce we własnym zakresie.

Pozdrawiam i do zobaczenia jutro mam nadzieję że wszyscy się odliczą.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety dziś się nie pojawię, w domu mam mały szpital i mnie też coś połamało, żałuję bardzo że nie mogę z wami być, bawcie się dobrze i do zobaczenia następnym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim obecnym za fajne spotkanie i miłą atmosferę.

Chłopaki z Tomaszowa. Fajnie że przyjechaliście.

 


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie pojechałem się tylko przejechać Rowerem i po korala którego Tomek dla mnie wziął bo go prosiłem o to, w obecnej formie mi to nie odpowiada, preferuje zdecydowanie Kameralnie jak jest mniej osób i można sobie spokojnie porozmawiać i nikt się nie przekrzykuje, zresztą kiedyś jak byłem po raz pierwszy w 2010 była zupełnie inna atmosfera a teraz mam takie wrażenie że coś się wypaliło, wtedy każdy sobie pomagał i doradzał że osoba początkująca na prawdę czegoś się dowiedziała na takim spotkaniu, a teraz bez interesownie mało kto by komuś pomógł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój kilku minutowy pobyt pozwala na tak śmiałą opinię o spotkaniu , to życzę Ci udanych kameralnych spotkań ...... z lustrem.

Będziesz mógł spokojnie pogadać.

Nie masz zielonego pojęcia jak wyglądało to spotkanie (na marginesie ) mało liczne osobowo bo bywało nas już dużo więcej i tak z pewnością jeszcze będzie.

A ja jako początkujący wiele się dowiedziałem.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał czy Ty zawsze musisz mieć problem? Twoje przywitanie było skierowane tylko do Tomka, później się skapnąłeś, że nas jest jednak więcej. Po czym uraczyłeś nas słowami, że droga rowerem jest o wiele lepsza do Ozorkowa. To trzeba było sobie tam jechać.
Nawet nie podszedłeś do nikogo, usiadłeś na końcu, zwracałeś uwagę tylko na telefon, to skąd możesz wiedzieć o czym rozmawialiśmy? Jak możesz krytykować coś w czym nawet nie uczestniczysz? Jak możesz krytykować coś, czego nawet (sam, w życiu, w takiej formie) byś nie zorganizował? 
Co Ci nie odpowiada w tych spotkaniach skoro nawet na nich nie jesteś? Jak możesz mówić, że osoba początkująca niczego się z nich nie dowie? Wyobraź sobie, że tylko Tobie to przeszkadza. Każdy każdemu pomaga, jak tylko może, z własnego doświadczenia, nabytej wiedzy. Jakoś wszyscy są zadowoleni, chwalą, uśmiechają się, za każdym razem robią wszystko, żeby się pojawić. Te spotkania to nie suche książki, wyprane kartki. To lata doświadczeń pomnożone przez zdobytą wiedzę. Z żadnego innego źródła nie dowiesz tylu rzeczy. 
Co Ty wygadujesz o braku bezinteresownej pomocy w tym momencie? Pobierane są opłaty za pomoc jeśli o coś się zapyta? Kurcze, to ja mam chyba jakieś ulgi i wszystko mam za "friko" bo pierwsze słyszę. Ja rozumiem, że mogą nie odpowiadać Ci ceny w lokalu, ale nikt nie każe Ci brać 15 piw, 4 dań głównych i deseru. Wystarczy wziąć jedną rzecz i cieszyć się nią przez całe spotkanie. A w ogóle to wcześniej najeść w domu.
Myślę, że już nigdy nie będzie takich "kameralnych spotkań". Nasze grono się rozrosło. Czy jeśli byś chciał urządzić coś kameralnego (bo tylko Tobie tak odpowiada), to byś zaprosił tylko wybranych? Podzielił akwarystów na lepszych i gorszych? Brak mi słów na Twój komentarz. Przestań wymyślać problemy, których nie ma.

Uważam, że chłopakom za organizowanie spotkań należą się brawa i ukłony. I przede wszystkim wielkie podziękowania. Cieszę się, że mogę w nich uczestniczyć.

2 godziny temu, michalzgierz1989 napisał:

Ja w sumie pojechałem się tylko przejechać Rowerem i po korala którego Tomek dla mnie wziął bo go prosiłem o to, w obecnej formie mi to nie odpowiada, preferuje zdecydowanie Kameralnie jak jest mniej osób i można sobie spokojnie porozmawiać i nikt się nie przekrzykuje, zresztą kiedyś jak byłem po raz pierwszy w 2010 była zupełnie inna atmosfera a teraz mam takie wrażenie że coś się wypaliło, wtedy każdy sobie pomagał i doradzał że osoba początkująca na prawdę czegoś się dowiedziała na takim spotkaniu, a teraz bez interesownie mało kto by komuś pomógł..

 

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było super - szkoda że mogłem być z Wami tak krótko - następnym razem się poprawię.

Dziękuje wszystkim obecnym za udział w spotkaniu chęć rozmowy i integracji. Miałem okazję po raz kolejny porozmawiać ze "stałymi bywalcami" oraz z nowo przybyłymi osobami - Remigiusz fajnie iż wody i ryby Grunwaldu powróciły do grona znajomych... Przepraszam kolegów z Tomaszowa iż zabrakło czasu na rozmowę z Wami, ale mam nadzieję iż jeszcze taka okazja się powtórzy.

Nie wiem jak reszcie ale mi tam się kameralność tego spotkania bardzo podobała. Mieliśmy Stolik , wygodne fotele, muzykę na żywo i bardzo miłą obsługę kelnerską. ( Irek - coś ty mu zrobił, do nas podchodziła tylko przemiła pani kelnerka )

Jako, że było to spotkanie przedwakacyjne to życzę Wam udanego wypoczynku, pięknej pogody, bezpiecznych powrotów z wakacji.

Sponsorem nagrody "niespodzianki" Automatycznej dolewki Levelautomati EYE  była firma:
aquatrendbjb.jpg

Jako organizator dziękuję właścicielowi firmy za pamięć, dar i pobyt w naszym gronie.

Ci co byli i chcieli rozmawiać wiedzą jak było naprawdę.
Wiedza jaką zdobyłem poprzez kolejne spotkania jest bezcenna, nie jest to wiedza encyklopedyczna, przełożona w formie wykładu. Ale takie jest moje założenie jako organizatora, ma być fajnie, miło, luźno i przyjacielsko. Nie chodzi o wykłady i górnolotne wywody. Chodzi o wymianę doświadczeń , spostrzeżeń i właśnie... tego czegoś co jest w moim odczuciu prawdziwą wiedzą ( obserwacja, analiza, i unikanie błędu w przyszłości ).  I właśnie to wg mnie udaje się osiągnąć na każdym spotkaniu. "unikaj błędów popełnionych przez pozostałych".

Przez kolejne spotkania poznaję nowe osoby, które różni codzienne życie, ale łączy hobby.

Fotorelacja niebawem...

PS.
MICHAŁ - ... skończ siać ferment ...

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również dziękuje za spotkanie ( drugie dla mnie ) . Jako początkujący wielu fajnych rzeczy się dowiedziałem.  Mam nadziej że wiele spotkań przed nami :-) 

Edytowane przez atgorscy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za spotkanie, było super. Szkoda tylko, że musiałem wczesniej wyjść, ale obiecuję poprawę.
Piotr szczepki są super, a glony czekają na wysyłkę :)


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, michalzgierz1989 napisał:

Ja w sumie pojechałem się tylko przejechać Rowerem i po korala którego Tomek dla mnie wziął bo go prosiłem o to, w obecnej formie mi to nie odpowiada, preferuje zdecydowanie Kameralnie jak jest mniej osób i można sobie spokojnie porozmawiać i nikt się nie przekrzykuje, zresztą kiedyś jak byłem po raz pierwszy w 2010 była zupełnie inna atmosfera a teraz mam takie wrażenie że coś się wypaliło, wtedy każdy sobie pomagał i doradzał że osoba początkująca na prawdę czegoś się dowiedziała na takim spotkaniu, a teraz bez interesownie mało kto by komuś pomógł..

Michał Tobie trudno dogodzić. Jak chcesz kameralnie, to weź błazenka w słoik i zapylaj rowerkiem do Filharmonii. Reszta narodu jest innego zdania (w większości przypadków)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuje za spotkanie.Jak zwykle znów się rozgadałem po browarku [emoji6] Do zobaczenia po wakacjach.

p.s. Podobno był jakiś mało znaczący incydent na spotkaniu, ale mi umknęło [emoji6]

Zakwalifikowałbym przypadek do grupy - inne mało znaczące

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w imieniu swoim jak i kolegi chciałbym serdecznie podziękować za zaproszenie i wszystkim przybyłym za ciepłe przywitanie  w gronie łódzkich posolonych :)

Na początku usiedliśmy troszkę z boku (myśleliśmy, że miejsca z kocami są zarezerwowane ^^), ale mimo tego dziękujemy za zagadywanie do nas, gdyż wiadomo jako nowi nie wypadało nam się wcinać w rozmowę :P Uświadamia mnie to w przekonaniu, że praktycznie każda nowo poznana osoba z grona jest naprawdę w porządku i ze wszystkimi da się znaleźć wspólny temat do rozmowy. 

Mimo małego udzielania się w rozmowie to i tak dużo informacji oraz wskazówek udało mi się wynieść z waszych rozmów :) Wiemy jakich błędów unikać i zdobyta wiedza na pewno przyda nam się w rozwoju naszych zbiorników :)

Korzystając z okazji chciałbym podziękować Irkowi, którego poznaliśmy jako pierwszą osobę z waszego grona i dzięki niemy dowiedzieliśmy się o tych spotkaniach. Również nigdy nie odmówił mi pomocy, gdy miałem pytania co do akwarium i za to również chciałem podziękować, bo wszystkiego w internecie nie da się znaleźć, a każda rada jest na wagę złota.

Mimo czasem moich głupich pytań nie spotkałem się ani razu z krytyką, więc również za to dziękuje ^^

Dziękuje również Tomaszowi Łyczek za zaproszenie na kawę na pewno odezwiemy się niebawem ^^

Troszkę się rozpisałem, więc na koniec jeszcze raz dziękujemy za spotkanie i zdobyte nowe znajomości.

Pozdrawiają, 

chłopaki z Tomaszowa Mazowieckiego 

 

PS. Tomaszów Mazowiecki to nie koniec świata, więc nie raz się jeszcze spotkamy ^^

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo Wszystkim dziękuję za świetne spotkanie :D Ponadto dziękuję sponsorowi oraz pewnej osobie z krótszą wykałaczką :P Mam nadzieję, że niesnaski jakie powyżej się pojawiły nie przełożą się na nasze dalsze spotkania. Chciałbym, aby atmosfera wzajemnej pomocy, wysłuchania i dzielenia się radością z pasji była nieodłącznym elementem naszej łódzkiej tradycji. 

Zgodnie z zapowiedzią! Fotorelacja :) 
flTbxx.jpg
bz3PAL.jpg
KNgdsy.jpg
M4Kilv.jpg
DUmzX5.jpg
gbrfoF.jpg
7m2hom.jpg
POHR8M.jpg


"Uśmiech bogaci obdarzonego, nie zubożając dającego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten w białym pulowerku co tak cieszy? [emoji6][emoji1][emoji1][emoji1]

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Wakacje dobiegły końca zatem czas ogłosić termin najbliższego spotkania...

Tradycyjnie jest to piątek a dokładniej:

27.10.2017r godzina 18:00
Lokalizacja : Irish Pub Piotrkowska 77 Łódź
Liczba miejsc ograniczona rezerwacją

Serdecznie zapraszam do zapisywania się na listę uczestników - zapisy za pośrednictwem portalu nano-reef.pl. Przypomnę kopiujemy listę i dopisujemy się pod kolejnym wolnym numerem. Wstępna rezerwacja 15 miejsc weekend i do tego Haloween także proszę o w miarę szybkie określenie liczby uczestników, abym mógł zwiększyć/zmniejszyć liczbę miejsc...

Osoby prowadzące działalność gospodarczą związaną z tematyką akwarystyki morskiej mile widziane w gronie sponsorów. W takim przypadku w celu dalszych ustaleń proszę o kontakt bezpośredni ze mną jako organizatorem. Liczę na waszą wyrozumiałość w tej materii.


Lista:
1.Chwialek
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista:
1.Chwialek

2.Tomol


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz mój łuk...czy jakoś tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Łukasz Aqua-Trend niestety nie  mogę zagwarantować swojej obecności (co nie znaczy że na pewno mnie nie będzie ) ale sponsoring zapewniony :)

 


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla porządku:

Lista:
1.Chwialek

2.Tomol

3. atgorscy - Tomek 

4. Łukasz Aqua-Trend

5. Jukos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Jukos napisał:

 

Lista:
1.Chwialek

2.Tomol

3. atgorscy - Tomek 

4. Łukasz Aqua-Trend

5. Jukos

6.KrisNH

Edytowane przez KrisNH (wyświetl historię edycji)

Posolone akwa 100x50x60 i sump 94l z małym DSB

2 x RW8

Obiegówka Blaue 6000l

LED 220W + 3 x 39W T5 25k

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KrisNH napisał:

Lista:
1.Chwialek

2.Tomol

3. atgorscy - Tomek 

4. Łukasz Aqua-Trend

5. Jukos

6.KrisNH

7. Photosensible 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Photosensible napisał:

 

Godzinę temu, Photosensible napisał:
Godzinę temu, KrisNH napisał:

Lista:
1.Chwialek

2.Tomol

3. atgorscy - Tomek 

4. Łukasz Aqua-Trend

5. Jukos

6.KrisNH

7. Photosensible 

8. MarcinSoroka

Edytowane przez marcinsoroka (wyświetl historię edycji)

tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Chwialek

2.Tomol

3. atgorscy - Tomek 

4. Łukasz Aqua-Trend

5. Jukos

6.KrisNH

7. Photosensible 

8. MarcinSoroka

9. Skones (Mateusz S z Tomaszowa Maz.)

10. Cukier (Mateusz C z Tomaszowa Maz.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.