Skocz do zawartości
kanio10

Blazenki i kaskada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od samego początku kiedy to wpuściłem dwa młode Blazenki, pływają non stop przy kaskadzie. Myślałem że jest to normalne i potrzebują aklimatyzacji ale po 3 miesiącach nic się nie zmieniło. Widziałem wiele zbiorników w których blazenki pływają po cały akwarium i dlatego irytuje mnie ich zachowanie. Co do ukwialu - mam małą szczepke która powoli rośnie ale i bez niego powinny zwiedzać i pływać po całym akwarium. Czy ktoś spotkał się również z takim zachowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak trafisz, ponieważ ja miałem parę zwykłych biało czerwonych ocellarisów i pomimo tego że miały ukwiał i były około roczne to cały czas pływały przy powierzchni przy tylnej szybie. Pewnie gdybym miał kaskadę to by cały czas pod nią siedziały. Natomiast aktualnie mam biało czarne i te pływają po całym akwarium a w ukwiałach to się wręcz "tarzają".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jestem ekspertem od błazenków, ale u mnie było tak... Kupiłem jednego małego. Siedziała bidula w rogu akwarium, przy tylnej szybie i rzadko poruszał się wzdłuż bocznej szyby, choć zdarzało mu się. Nigdy jednak wzdłuż frontowej, a o całym akwa czy w poprzek- zapomnij. Dokupiłem mu większego kumpla. Wiadomo- większy, może będzie bardziej śmiały? Ten nie ma oporów i pływa po całym, a mały zaczął śmigać za nim.

Noc jednak spędzają w kącie. Zależy jak się trafi. Wszyscy tak mówią. Mnie się trafił jeden nieśmiały, a drugi aż za nadto i trochę tego małego "rozruszał".

Słyszałem gdzieś też opinię, że te hodowlane nie za bardzo chcą mieszkać w ukwiałach czy koralowcach.

Ile w tym prawdy jest? Może niech jakiś fachowiec się wypowie.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam od tygodnia dwa blazenki i zachowują się identycznie , siedzą pod kaskadą i tylko w trakcie karmienia zwiedzają akwarium , ciekaw jestem czy jak urosną zaczną pływać po całym szkiełku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja błazny mam od małego i pływają aktualnie w trzecim już akwarium. W każdym szkiełku znajdowały sobie swój ulubiony kąt czy to koral czy okolice cyrkulacji i tegoż też miejsca się trzymały - wypływały na jedzenie lub żeby pogonić inna rybę ze swojej dzielni. Aktualnie mieszkają "w" euphylii.

Z tego co czytałem na forum błazny to nie są pływacze zawodowi i lubią siedzieć w swoich "czterech ścianach"


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mialy dokladnie to samo, po wpuszczeniu do akwarium jak upatrzyly sobie ktorys kat plywaly w nim caly czas. Ruszaly sie dalej jedynie w momencie karmienia. Wyjatkiem byl duzy okaz blazenka ktory pozwalal sobie na plywanie po calym akwarium :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pływały po całym akwarium aż w końcu wpłynęły poza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jak były małe to siedziały w miejscu o słabszej cyrkulacji. Teraz jak podrosły to zmieniły miejsce nocowania i buszują po całym akwarium.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też siedzą pod kaskadą i tylko jak daję jedzenie to się przemieszczają. Na ukwiała nawet nie patrzą. Może to wina garbika który się trochę panoszy?.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to widzę że wszystkich łączy baniak w okolicach 100l lub mniej. Może są zestresowane ciut małą przestrzenią życiową? Mój po roku odkrył że jego gatunek jest w symbiozie z ukwiałem :p. Od tego czasu śmiga w jego okolicach i już nie chowa się w rogu. Oczywiście wiadomo że jak zawsze to też cechy danego osobnika. Nie wszyscy jesteśmy przebojowi i odważni :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Ja miałam tak samo, cały dzień siedziały w jednym kontku tylko szalały przy karmieniu. Co odkryłam, ze przy karmieniu wyłączyłam pompy cyrkulacyjne i wtedy czuły się swobodnie. Być może za silny powiew maja a są za małymi rybkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zachowywały się wasze błazenki przed zakupem w sklepie? Bo ja wchodząc do sklepu miałem zamiar kupić dwa różne i młodziutkie aby się dobrały a skończyło się na kupnie pary ocellarisów które "męczyły" ukwiała a do tego wyglądały na prawdę jak para zakochanych. Po wpuszczeniu ich w domu zachowanie identyczne i od razu do Euphylli bo ukwiał po 3 zmieleniach dopiero odrasta i jest bardzo malutki. Euphyllia jak padła (z mojej winy) to spały w miejscu Euphylli lub właśnie przy kaskadzie. Teraz mam Ricordea Florida i ją mączą, ale czasami też potrafią spać przy kaskadzie. Zaznaczam, że w 112 l. zbiorniku mam tylko parkę błazenków i V. puellaris.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.