Skocz do zawartości
.mieszko.

Nowy projekt 300litrów Prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Nazywam się Mieszko i od dwóch lat prowadzę Reefmaxa. Bardzo dużo

przydatnych rzeczy dowiedziałem się z tego forum i dzięki Wam wszystkim przeszedłem w miarę gładko przez pierwszy okres nauki :) Bardzo dziękuję.

Nadszedł czas na bardziej profesjonalny sprzęt lecz chciałem zaciągnąć opinii bardziej doświadczonych kolegów, bo nie jestem pewny co do słuszności mojego wyboru.

Zbiornik główny OW 100*55*55 i niestety nie da się więcej :( ewentualnie w górę ale nie wiem jak z obsługą

Sump 90*45*40 z DSB i refugium 2 lampy LED do wzrostu roślin z Allegro, komin wewnętrzny

Obieg - Jebao DCT 6000

Odpieniacz Deltec 1455 lub Tunze 9410 - proszę o opinie

Oświetlenie Zetlight 6800 230W + 2*t5 39W od KZ Fiji Purple i Coral Light - mam je teraz u siebie i jestem bardzo zadowolony. Świetlówki zamontuję na tyle zbiornika. Jak myślicie czy Zbiornik LPS SPS pociągnie na takim oświetleniu?

Cyrkulacja 2* Jebao RW 4

Dolewka Tunze

Grzałak 250W

Lampa UV 9W - czy ktoś używa i jakie są efekty

Pompy dozujące Jebao

Jakiś filtr przepływowy na absorbery

Bardzo proszę o opinie i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze cyrkulacja za słaba przynajmniej jedna rw4 i rw8 lub 2 razy rw8 ,UV ? na razie chyba niepotrzebna ale jak juz to 18w ,reszta wg mnie ok ,Ale bardziej doswiadczeni powinni się określić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to faktycznie większe uv na twój litraż. Aczkolwiek jestem raczej przeciwnikiem stosowania UV-ki, chyba że okazjonalnie przy ospie czy dino. UV wybija tak patogeny jak i zooplankton a jak masz ryby z gatunku "specjalista pokarmowy" to jesteś w d.... przy częstym stosowaniu UV.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj moim zdaniem cyrkulacja pod miękkie Ci starczy pod Sps rw 4 to mało.

Mam rw 8 w 160 litrach .

Pozdrawiam

Wysłane z mojego myPhone Cube przy użyciu Tapatalka


Akwa 70x55x40=154L LR 14kg, LS 9kg, Tunze 6015 x 2, Protein skimmer DIY by Astis, oświetlenie 6x24w, obieg NJ 1700.

Prowadzone na ZEOVIT.

CUBE 154L

RoTQ7D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.