Skocz do zawartości
Szeryf Hornet

Identyfikacja skały .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak się stało iż skasowałem akwarium słodkowodne biotopu Tanganika .

Postanowiłem założyć morszczaka ,mam akwa 600 l. 2m. dł 50 na 60

No i zostało mi sporo żwiru marmurowego i trochę skały i kamienia

Nie wiem co to za skała wiec wklejone zdjecia przedstawiają te skały , może kto by mi pomógł je zidentyfikowac no i stwiedzić czy nadaja sie do solanki .

Poza tym czy żwir marmurowy może byc stosowany do morskiego ?

Mam jeszcze serpentynit i też zastanawiam się nad nim .

post-26210-0-55372400-1449955277_thumb.jpg

post-26210-0-20489900-1449955286_thumb.jpg

post-26210-0-52876600-1449955292_thumb.jpg


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na oko ta "skała" to wapień filipiński (z kamieniołomów a nie rafy koralowej)

i chyba tez jakieś kawałki lawy wulkanicznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nowa skała koralowa i nowy żwir koralowy


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dokładnie - na tym nie warto oszczędzać bo wcześniej czy później "zemści się okrutnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czerwony koralowiec tam widać.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokoj z tymi kamieniami i zaloz akwarium morskie zgodnie z zasadami sztuki...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam tego trochę .

Bardzo mnie kusi aby to znalazło się w akwa bo w sumie czemu nie ,a jesliby tylko miało chodzić o względy estetyczne (sztuki) to .. sam nie wiem .

A co do nazw to ok potwierdza to moje domysły i jest to wapień filipiński ten biały ,skała wulkaniczna ,no i teraz np. czy one nadawać się będą jako skała do akwarium no i czy ona zostanie zasiedlona przez całą reszte tak jak ta "żywa skała" no i w końcu czy piasek a raczej żwir marmurowy nadaje sie do morszczaka bo mam go jako swoje podloże w byłej Tanganice

Nie wiem czy mam to wszystko wyciągać czy zostawić i zalać wodą ro ? do tego pytałem o serpentynit czy może być czy nie . ?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cię kusi to wsadz do akwarium,ale później nie pytaj czemu mam problemy z parametrami itd...Akwarystyka morska ma swoje zasady,które ciężko ominąć.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic omijać ale nie lubię prostoty .

W sęsie " bo tak ma być i koniec bo mój ..... tak ma i tak rób " co nie oznacza dla mnie że nie będe słuchał rad profesjonalisty .

Raczej zastanawiam się i czekam na konkrety, które to napiszą że nie bo to ito robi to i na pewno ci wszystko zdechnie . o coś w tym sęsie .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podobny efekt jak z tymi skałami byłby jakbyś wsadził do zbiornika .. cegłę - skała to nie tylko wygląd ale też filtracja

wywal to i kup np. suchą MARCO ROCKS na "alledrogo"

to samo żwir marmurowy - nie do morskiego

albo żwir koralowy albo piasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka skala tez zawiera dużo metali ciężkich,poszukaj na forum w wyszukiwarce,albo na google z dopiskiem nanoreef.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podczepie sie do tematu zeby nie zakladac nowego

zakupilem od kolegi z pracy po dobrych kosztach skalke mial ja w swoim akwarium 2 lata i likwidowal i moje pytanko jest czy to jest sucha skala czy jaks badziew ?

post-25082-0-57180800-1450013746_thumb.jpg

post-25082-0-65311300-1450014085_thumb.jpg

post-25082-0-60476100-1450014094_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli waży mniej więcej jak ... pumex (lekka/bardzo lekka) to nie jest to "kamieniołom"

to co masz wygląda nieźle

pytanie tylko czy nassała się "tego czy tamtego" czy nie ...

spróbuj wpakować do jakiego wiadra z wodą i cyrkulacją a po kilku dniach zrobić testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnei siedzi sobie w baniaku 2 dzien jeszcze jej nie ukladalem tylko tak polozylem wlasnie sa bardzo duze kawalki nawet po pare kilo wiec ciezko okreslic czy jest to lekkie jeszcze jedno zapytanko czy moge ja rozwalic na miejsze kawalki i posklejac w jakas fajna konstrukcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

możesz

lecz ja najpierw bym wypłukał i zrobił testy żeby się nie okazało że .. w środku jest "bagno"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie testy zrobic mam po4 , ca , no3, kh, mg wszystkie zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomek, trzeba stwierdzić wzrost niepożądanych glonów.

Co do pytanie Marcina o tą używaną skłałę, to pewnie siedziała ona sobie w sumpie spokojnie 2 lata i zbierała zanieczyszczenia ;) Mam nadzieję, że nie wyrasną z niej jakieś psakudne gloniszcza... Ale nie dam głowy, że faktycznie siedziała 2 lata w słonej wodzie, bo jest straszliwie goła, ani grama gąbki, zupełnie nic...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc andrzej opowiem Ci cala historie tej skaly :) moj jeden koleg mial akwarium morsskie 200l przez jakis tak czas kolol 2 lat mial na niej korale i takie tam pokazywal fotki potem cos mu sie wjebalo i wszystko ppzdychalo i zlikwidowal zbiornik ale skala caly czas byla w slonej wodzie w garazu woda byla grzana filtrowan ale nieiem jak dlugo jak ponia pojechalem to byla w strasznym stanie cala zielona no i niemily zapach siw wydobywal z tego baniaka

Zabralm do domu moczyla sie w wodzie ro i umylem ja szcziteczka i z tego co wiem bylo bledem i dlatego jest taka gola moglem z niwj wszystko wyczyscic i wypukqc cale bakterie ;(

Edytowane przez kaliOCB1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowcy może pomożecie jakie testy dla początkujących .Na ph gh kh cl oranz no2 i no3 mam , na jednym listku od jbl-a wiec chyba coś tam mniej wiecej pokaze .

Zastanawiam się co jest jeszcze potrzbne do mierzenia czego pomijając salimetr który już nabyłem.

Mam zamiar wylać wode slodką z mojego baniaka i wlać doń wode ro króta juz mi sie produkuje z filtra od . os.

po jakim czasie cos zlego mozze sie zacząć dziać .?(oczywićsie z tymi moimi skałami oraz marmurem .) no i może ktoś by mi coś poradził co do tych mych planów ,

A oglądałem sobie na you tube filimiki z morszczakami no i była tam moja skała ta czerwona jak ktoś ja tu nawał czerwony koralowiec , i tak sobie pobserwowalem to w duże j mierze ludzie maja sporo róznych typów skal nie tylko koralowiec .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spory kawal skały czerwonej i zielonej używałem w akwarium 60l przez pół roku,po likwidacji skała trafiła do zbiornika kolegi i jest w nim do dziś czyli jakieś trzy lata

z tym wyjątkiem że była kupiona nowa czysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja się podepnę. Jakiś czas temu dostałem kawałek skały i jakoś nie mam pewności czy to aby na pewno jest skała koralowa, czy może jednak tuf. Wydaje mi się że jest trochę za ciężka jak na swój gabaryt. Na jednym ze zdjęć jest przyłożona miarka więc sobie można to zobrazować, a kamyk waży 4,2kg

Zdjęcia do przejrzenia są tutaj.

http://1drv.ms/1TLLI03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

testy paskowe JBL nie nadają się nawet do słodkiego - po porównaniu kropelkowymi wyniki były .. delikatnie mówiąc ... inne

Nowy "czerwony koralowiec" można kupić za 5 czy 6 zł w sklepie czy allegro a za 1 - 3 zł w "byle składzie budowlanym"

@ impact - może nie wyschnięta, ale na pewno nie jest to skała z kamieniołomu - widać na niej resztki (niedawnego) życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna chata prawie codziennie bywam na jakimś składzie budowlanym i czerwonego nie widziałem, bym se kupił z tonę na ogródek chociażby bo ładna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie wyschnięta, ale na pewno nie jest to skała z kamieniołomu - widać na niej resztki (niedawnego) życia

Raczej zdążyła już wyschnąć bo o ile mi wiadomo to zanim trafiła do mnie leżała już jakiś czas, a u mnie jest jakoś od wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.