Skocz do zawartości
Evoker

[3City] 195 L Bratanie z naturą

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ludziska drunk.gif

Zaczynając od początku może przedstawię kilka spraw technicznych :

Akwarium 65 x 60 x 50 + Sump ok 70 L samej wody

Oświetlenie : Sanrise 125 W 3 kanały

Odpieniacz : White Skimm 200 od Sebastka

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6045

Obieg : Laguna 3500

Sucha skałą ok 12 Kg

Akwarium stanęło na stelażu z drewna pomalowanego 3x lakierem jachtowym

Start na Special blend , nitrate out oraz soli BT

Dobrze więc może coś więcej icon_e_smile.gif Baniak wystartował 01.12.2015 więc niedawno z pięknymi planami na przyszłość i z ogromnymi obawami dotyczącymi plag jakie mnie to czekają . Głównym założeniem jest obsada Miękko Lps-owa i kilka "łatwych" SPS .

Jako , że jestem zielony w w temacie postanowiłem swój baniak oprzeć na produktach Seb-a i jego radom.

By wszystko jakoś wyglądało icon_e_smile.gif w sumpie swoje miejsce znalazło złoże DSB o wym 45x40 cm oraz 10 cm warstwy .

Wiążę z DSB ogromną nadzieję , ponieważ trochę się naczytałem na owy temat.Więc i DSB zostało zasiedlone błotkiem od SEb-a tydzień po starcie i tak teraz wypatruję czy coś tam nie pełza icon_e_wink.gif

Co do początku akwarium to poza wysypem okrzemek cisza , czy jest cisza przed burzą ? jak myślicie?

Dobrze dużo się nie rozpisując dodam fotkę icon_e_wink.gif sorry za jakość ale smartfony to ...ehh w realu jest to trochę inna barwa światła (100% blue , 50% white , 50% pozostałe )

IMG 20151204 183011

IMG 20151204 183059


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl zeby zlikwidowac te meandry na powrocie,bo z tym troche przekombinowales;).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem niedługo zniknie ...trochę kombinowałem i zabrakło materiału ;)

Myślę o kawałku jakiegoś węża silikonowego zamiast tego


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No problem niedługo zniknie ...trochę kombinowałem i zabrakło materiału ;)

Myślę o kawałku jakiegoś węża silikonowego zamiast tego

No i git:).Sluchaj Seba ;)i czekamy na dalsze relacje:).

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań co do lampki:

- czy to model Aqua Plus

- jak się sprawuje

- czy kontroler wifi - to pudełeczko jest w zestawie czy do dokupienia osobno

- czy kupiona w kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A001 marine to model lampy.Lampe kupilem w kraju , pudełko Wi-Fi było w zestawie :) jak chcesz to więcej na priv


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A001 marine to model lampy.Lampe kupilem w kraju , pudełko Wi-Fi było w zestawie :) jak chcesz to więcej na priv

o to mi chodziło, dzięki

a tak przy okazji ładna skała ( forma i układ ) wizualnie wydaje się że jest więcej niż 12kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję ;)Skała jest bardzo lekka i porowata


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija miesiąc i 3 dni od zalania więc coś wstawię :) pięknie nie jest ale też temat nie jest zgłoszeniem do konkursu pięknych baniaków:)

No dobra więc dojrzewanie sobie trwa ja na spokojnie biorę akwarium daje mu sobie iść własną drogą .

Z informacji co robię to leję bakterie Special Blend według instrukcji oraz Nite Out również według instrukcji oraz dodaję tym bakteriom papu w postaci VSV

Dobra co do testów to robię tylko te narazie najpotrzebniejsze :

NH4-0

NO2 - 0,5

NO3 - 50

PO4 - 0 Salifert ;P

jak widać cykl azotowy powoli się buja ale jak pisałem na spokojnie :)

Kilka fotek z poligonu :

skała 33 dzień

skała 33 dzień

Aquaspec White - skimm 200


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość świecenia w sumpie i masz tam kawałek wolnej przegrody to zapraszam po makroglony ....... puki jeszcze są (wprowadziłem reaktor bio pellets). Szybko zbiją ci NO3. A i życie będzie miało gdzie wystartować. I jedna uwaga - wydajność odpieniacza zależy od czystości rury głównej. Widzę że ustawiony na mokro ale tego syfu tam sporo. Radzę czyścić częściej - ja to robię co 2/3 dni. Pozdrawiam


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ czy masz jeszcze makro? :)

Baniak jest młody testy do niedawna wykazywały mi NO2 - 1 , NO3 - 100 poradzono mi większą podmianę (80 L /270 w obiegu) i tak zrobiłem .

Zaraz po podmianie testy się polepszyły w 3 dni NO2- 0 , NO3-25 lecz NO3 zaraz po redukcji nie drgnęło i się utrzymuje.

Więc dziś zrobię kolejną podmianę 60 L i zobaczę co się będzie działo .

Leję 25ml na 270 L Special Blenda i 1ml/100l VSV lecz i to na razie nie chce zwalczyć NO3 , DSB leży i chyba jeszcze kwiczy:)


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się i makro i mikro i fito na start. Zapraszam 504436002


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz T - zadzwonię na pewno:)

PrzemekNS - Lampa świeci dobrze , mam mały problem z WiFI ( lampa robi dyskotekę po wygaszeniu się)

Koledzy po podmianie wody (60L) poprzednio (tydzień temu 80L) :

NO2 - 0

NO3 -25

PO4 - 0,01

Zastanawia mnie to NO3 , ponieważ nie reaguje na duże dawki bakterii ( 25ml/dziennie) plus VSV 1,5 ml/100L


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kosteczka. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku walczę z NO3 i tak się zastanawiam co może być tego przyczyną .

Pierwsza opcja to DSB które jeszcze nie ruszyło a dzieje się w nim coś niedobrego

Druga opcja to skała (sucha) która nie została wypłukana przed włożeniem do baniaka (niestety za radą)

Skłaniał bym się ku DSB bo sprawdzić to było by mniej bolesne niż zmienić skałę :)

Dodam , że po odstawieniu VSV NO3 drastycznie z 25 skacze do ponad 50

Testy :

NO2-0

NO3- 50+

PO4 - 0,03 (hanka)

KH- 7


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać dojrzewanie trwa więc dobra rada węgiel ale dla siebie % i zostaw baniak w spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.