Skocz do zawartości
Gość

Lysmata amboinensis- czy dobrze się czuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Kupiona 4 tygodnie temu, zbiornik świeży, bo ma 2 miesiące. Po 2 tygodniach bytności u u mnie- prawie zawał, bo pierwsza wylinka i oczywiście pierwsza myśl z rana jak zajrzałem do akwarium- "gdzieżeś ty biedaku i po co tam wlazł". Potem prawie pogrzeb, skwaszona mina, ale za to jaka radość jak ujrzałem zza skały wąsy i całą"nową", starą krewetkę :) Nie spodziewałem się po prostu że tak szybko do tej wylinki dojdzie i że tak to wygląda (jak kompletna krewetka, kolorowa z wąsami etc). Dziś minęło z 10 dni od tej pierwszej i jest znowu, druga z rzędu. W międzyczasie zrobiłem podmiankę wody i od początku zasiedlenia pierwszego zwierzaka podbijałem Ca i Mg, bo były niesatysfakcjonujące (start na IO, teraz sypię AF ReefSalt i na tej zrobiłem podmiankę). Tydzień temu osiągnąłem takie parametry Ca i Mg jak chciałem. A teraz pytanie : Nie za często ta wylinka? Co 10 dni?

P.S. Sexy shrimp też przynajmniej jedna przeszła wylinkę (widziałem jej resztki, zanim dopadła je właśnie amboinensis i je "podziobała" na strzępki)... Jakieś sugestie? Jest bezpiecznie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie krewetka tez przez pierwsze tygodnie miała co tydzień wylinkę, teraz już rzadziej. Na czyimś innym temacie podobnie sie krewetka zachowała, pierwsze 3-4 wylinki w nowym akwarium w krótkich odstepach czasu.

Tak jak Ty, mało nie dostałam zawału, kiedy zobaczyłam jak jej "zwłoki" siedza sobie na dyszy od kaskady, choc wiedziałam o wylinkach. Ale nie spodziewałam się, że tak to wygląda, jakby zwierzak padł.

Po 2 miesiącach zaskoczyła mnie jajeczkami w brzuchu, tez przez chwilę się wystraszyłam, co jej się stało z tym brzuszkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Wundermani zmienia garniturek co 14 dni. A szok po pierwszej wylince to chyba przechodzi każdy :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki najczęściej zmieniają "skórę" po podmiankach. Jod ułatwia im wylinkę a że bardzo szybko utlenia się z wody więc jego stężenie jest największe właśnie po podmiance i dlatego ten związek w czasie wylinki z podmiankami.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.