Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze kilka fotek:

Nen5630.jpg

NvdVXRR.jpg

RFBb8au.jpg

lRbwWgh.jpg

zrVlkh0.jpg

v5aUvwu.jpg

CpvJwGo.jpg

Tist, to po angielsku, nie wiem, czy dam radę sobie przetłumaczyć... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na moje oko to tam jest za mało skały, jakoś tak płasko.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płasko, ale jak korale urosną, to będzie ładniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna acra, ciekawe czy przetrwa, a co to jest za tą acrą takie czerwone i zielone chyba ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acra jest ze mną już od grudnia czy stycznia, dostałam ja razem ze skałą, przetrwała spartańskie warunki, więc mam nadzieję, że juz ze mna zostanie. Na razie nie rośnie, albo rośnie powoli, w każdym razie cały czas oblewa podstawkę i polipy świecą. Nie wiem, co to za rodzaj, może ktoś zna nazwę? Czerwone za acrą to talerzówka (była łamana i sprzedana przez poprzedniego właściciela, na razie nie tworzy nowych odrostów w postaci talerza, pełznie po skale), a zielone patyki po prawej stronie talerzówki to monti digitata. W sumie koło talerzówki sa dwa rodzaje monti, jedna (chyba) stalowa, ale ona też była sprzedana, zostało to, co oblało skałę (montiporowy dywanik) i teraz zaczyna w górę rosnąć.

Jak wygląda montiporojad? ma ktos jakąś fotkę?

Acra jest ze mną już od grudnia czy stycznia, dostałam ja razem ze skałą, przetrwała spartańskie warunki, więc mam nadzieję, że juz ze mna zostanie. Na razie nie rośnie, albo rośnie powoli, w każdym razie cały czas oblewa podstawkę i polipy świecą. Nie wiem, co to za rodzaj, może ktoś zna nazwę? Czerwone za acrą to talerzówka (była łamana i sprzedana przez poprzedniego właściciela, na razie nie tworzy nowych odrostów w postaci talerza, pełznie po skale), a zielone patyki po prawej stronie talerzówki to monti digitata. W sumie koło talerzówki sa dwa rodzaje monti, jedna (chyba) stalowa, ale ona też była sprzedana, zostało to, co oblało skałę (montiporowy dywanik) i teraz zaczyna w górę rosnąć.

Jak wygląda montiporojad? ma ktos jakąś fotkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acra jest ze mną już od grudnia czy stycznia, dostałam ja razem ze skałą, przetrwała spartańskie warunki, więc mam nadzieję, że juz ze mna zostanie. Na razie nie rośnie, albo rośnie powoli, w każdym razie cały czas oblewa podstawkę i polipy świecą. Nie wiem, co to za rodzaj, może ktoś zna nazwę?

Tricolor

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wygląda na tricolor, ma jednolitą, granatową barwę.

Edit: Pooglądałam w necie różne zdjęcia tricolor i niektóre z nich też miały takie jednolite, granatowe ubarwienie. Może zależy to od warunków w zbiorniku, że niektóre nie robią się cieniowane, albo różnice są delikatne. Może to jednak tricolor :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montiporojady są to takie małe białe ślimaczki bez muszli

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiqrLXeuJPNAhUCVSwKHalsAnwQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.melevsreef.com%2Fnode%2F596&psig=AFQjCNE4OuBcrGwiGvexdU3Qn5Pjmi0O8Q&ust=1465303944052615

w powiększeniu

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1717569

i jeszcze tu

http://s64.photobucket.com/user/flyyyguy/media/lifts/nudi1.jpg.html

Co do acry możesz spróbować odciąć sam czubek, u mnie taka fioletowa oblewała podstawkę rok czasu i nie ruszyła z miejsca w ogóle aż ktoś poprosił o szczepkę urwałem a w tym miejscu zaczęła rosnąć jak szalona, po za tym do acropor to raczej oświetlenie T5 i odpowiednia suplementacja plus odpowiednie parametry także się nie dziw że ma kolory takie jakie ma, choć i tak nie są najgorsze jak na te warunki.

Czytałem gdzieś że dla spsów 3miesiące pełnej stabilizacji i ruszają wtedy z kopyta, jak coś zmienisz albo jakiś parametr się zmieni to wracasz do początku czyli znowu 3mce


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wrzucajmy wszystkich SPS do jednego wora :) Moje monti cisną jak głupie nawet po zminach (przynajmniej mi się tak wydaje) Widzę cały czas stożki, a na talerzówce cały czas biały rant i pnie się po skale w oczach.

Co do obcinania czubków myślisz, że na monti też podziała? Mam jedną jedyną która była pierwszą szczepką i tylko kamień oblewa i robi się coraz grubsza ale do góry nie chce.

Nie jestem znawcą SPS w sumie to nawet ich nie planowałem ale z nimi jakoś tak pełniej :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta acra to malutka szczepeczka, ale nie czuję potrzeby jej popędzać. Ważne, że ładnie polipuje i oblewa podstawkę, a kolorek może jej taki zostać, podoba mi się taka, jaka jest. fakt, w takich warunkach cud, że w ogóle żyje.

Nowy koral ze zdjęcia, echinophyllia na razie wygląda marnie, ranty mu się obskubały przy transporcie i klejeniu, ale zyje, w nocy wypuszcza gęste parzydełka. Może jakoś się zaaklimatyzuje.

Więcej korali chyba mi się nie zmieści, a szkoda, tyle piękności jeszcze bym chciała mieć :) Najbardziej chyba chciałabym mieć jeszcze jedna caulastreę, dwukolorową i clavularię ze złotymi prązkami (od Magu i od Eddiego) i capnellę białą (tez od Magu) plus hystrix i caliendrum od Moljzesza. I to by było na tyle :)

Zapomniałam dodać, że do załogi dołączył kolejny mieszkaniec: chrysus. Rybcia maleńka jeszcze, zaraz po wpuszczeniu zniknęła, pewnie zakopała się w piachu.

Odejść musi piękny brzydalek :( żal mi strasznie, bo lubię te rybkę, ale zmasakrował mi szczepkę blastomussy. Miałam jeden polip, pięknie się pompował, wielkości 2 zł albo lepiej, a teraz się skurczyła do wielkości grosza i ma ubytki ciała. Poszła na rekonwalescencje do malego akwa, mam nadzieję, że dojdzie do siebie. Innych korali nie ruszył, w każdym razie nie widać uszczerbku. Trafi na targowisko, może komuś aiptasie posprząta? U mnie wystprzatał te, gdzie był w stanie pyszczkiem dosięgnąć. te największe ukrywają się głęboko w szczelinach i udało mu się jedynie je nadgryźć trochę.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co to za odmiana acry?

9ba824905d2273e601d910c224961988.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko Tricolor

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już widzę acropora valida tricolor :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nowego nabytku i szkoda brzydalka. Moja blasto po ataku rozgwiazdy (wredne asteriny), też się skurczyła i tak już jest od 5 tygodni. Co jakiś czas się pompuje ładnie i widać regenerację, a potem znowu się obkurcza (mam 4 główki).


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie meiacanthus. Ma białą plamę na pyszczku, chyba jakas ranka. Nie wiem, czy ktoś go ugryzł, czy się uderzył, czy jeszcze cos innego :( Rano chyba jeszcze tego nie miał. Śmieszne miejsce miał na nocleg, przykleił się bokiem do szyby w samym rogu i tak do rana przyklejony pionowo sobie odpoczywał. Nie wiem, jak mu pomóc z tym pyszczkiem, żeby kropka się nie rozrosła.

Za to pozytywnie zaskoczył mnie chrysus, wczoraj wieczorem go wpuściłam i myślałam, że kilka dni będzie się chował, tymczasem rano już wylazł na rekonesans, a kiedy wróciłam z pracy to już jest w ferworze patrolowania i skubania skał. Nikt mu nie dokucza, cieszy mnie to bardzo.

Ukwiał zielony szaleje z wzrostem, coraz dłuższe macki i zaczyna korali dosięgać, musze ewakuować tubkę i sarco, bo już je smyra koncem polipa. Jeden polip ma od miesiąca cały czas zwinięty, jakby zawiązany na supeł. Kciuki za kogos trzyma? :)

Chyba na montiporze zalęgły się montiporojady :( Nie mam pojęcia, skąd się wzięły i nie sądzę, żeby chrysus się nimi zainteresował, dziś przełożę zainfekowaną monti do małego akwa. Ale obawiam się, czy nie za późno i czy na talerzówkę nie wlezą. Szkoda by mi jej było, piekna, bordowa i zdrowa sztuka.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meiacanthus nadal ma chory pyszczek :( Wczoraj wieczorem już wydawalo się ok, a dziś znów mu się pogorszyło. Pobiera mrożony pokarm, ale jakiś bardziej osowiały jest. Wczesniej idzie spać, dotąd do całkowitego zgaszenia lamp cały czas buszował w skałach i dziobał robaczki, a teraz tak tylko unosi się w toni. Cały czas daje witaminki do pokarmu i od wczoraj dolewam też troszkę stress guard, ponoć pomaga na rany skórne. Przyglądam się ciagle, jak tam pyszczek i trudno mi ocenic, czy to ranka, czy odbarwienie. Z jednej strony jest wyraźnie jaśniejszy, co dla mnie oznacza, że jest to jakies otarcie. Oby rybenka wyzdrowiała. Znów śpi przyklejony pionowo do szyby, niczym naleśnik do patelni. Reszta rybek ok, chrysus szaleje i skubie skałki. Bardzo, bardzo chciałabym już nie stracić żadnej rybki z innego powodu, niż starość.

Zauważyłam też, że na tafli wody zrobił się cienki film. Wczoraj jeszcze tego nie bylo. Zwiekszyłam obieg, natychmiast zeszło i lustro wody już jest czyste. Mam wrażenie, jakby drożność spływu i moc pompy nagle uległy osłabieniu, bo po tym zabiegu wieje dokładnie tak, jak wialo tydzień czy dwa tygodnie temu. Może jakies zanieczyszczenia osadziły się w rurach i w pompie. Następny weekend chyba spędzę na czyszczeniu pompy, grzebienia i rury spływu.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam już nie kupować korali, bo miejsca brak, ale podjechałam dziś po algi do sklepu i akurat była dwukolorowa caulastrea... i co? Oczywiście kupiłam. Jestem chora, sól wyżera mi ostatnie szare komórki :(

Dla rybek jedynie jeszcze jest miejsce i zamierzam kilka dokupić. Pteraski, apogony cyjanosoma i za dlugi czas parkę mandarynów. Wszystko zależy od tego, ile zywego w skałach zostawi chrysus.

Meiacanthus bez zmian, ani lepiej z tym pyszczkiem, ani gorzej, ale cieszę się, że ma apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie przesadzaj masz tam jeszcze dużo miejsca na korale ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ wszyscy jesteśmy chorzy i wyźarci przez sól ,ale nie martw się to choroba nie grożna choć nie uleczalna. tak apropo daj zdęcie jak możesz tej dwukolorowej calustrei . Ja też tak mam jadę po coś konkretnego do sklepu a wracam zawsze z większymi zakupami to normalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czym przyfocić, bo nadal nie mam aparatu. Mój s4 już nie wróci z naprawy, ale za to na konto wpłynął zwrot pieniędzy i szukam nowego... tym razem chyba s5. Jak gdzieś zdobędę białego, to pierwsze fotki jakie zrobię, to fotki akwa :) Nie wiem jeszcze, który s5, bo jest ich kilka... ale żaden nie będzie gadał z moim autem :( zestaw gada z kitkatem i niżej, z androidem od 5 w góre ponoć nie da się sparować :( może jednak s4?

Miejsca na korale już nie ma, skałki są zawalone szczepkami. Jak wszystko urośnie, to będzie trzeba chlastać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche się dziś działo w akwarium, więc zdam relację.

Popełniłam błąd, umówiłam się dziś z kolega z forum na odbiór brzydalka, a po drodze z pracy kupiłam pterapogona kauderni. To nie był dobry pomysł. Wpuściłam nową rybkę, wlałam pokarm, rybka prawie nic nie zjadla, bo bała się wypłynąć. Znalazła sobie miejsce w rogu akwarium i było ok. Po 2 godzinach przyjechał kolega i zaczęliśmy łowić brzydala. Zeszło troche czasu, bo brzydal cwaniak długo się krył. Przez to wszystko towarzycho się zestresowało i pokolec zaczął atakować pteraśka. Dotąd żadnej nowej rybki nie atakował. wlałam dodatkową porcję pokarmu, żeby go uspokoić, zawiesiłam tez jego ulubione algi na klipsie i dałam lusterko. Mam niestety tylko takie małe kosmetyczne. Żółtek troche się uspokoił, już myślałam, że odpuścił nowemu, ale jeszcze tam podpływa czasem.

Całe szczęście pokolec boi się pływać wysoko i nie przepada za falownikiem więc jak pterapogon go widzi, to podpływa wyżej. Będzie dobrze? Mogę jeszcze cos zrobić? Jak długo może trwać taka agresja? Kupiłam pteraska pewna, że pokolec go oleje, jak każdą nowa rybke, a tu zonk. Pewnie rozjuszyła go ta siatka przy polowaniu na brzydala.

Ciężko było rozstawać się z brzydalem, ale będzie miał dużo większy dom teraz :) Za to do akwarium wróciła blastomussa nadgryziona przez brzydala, w małym akwa prawie mimo, że prawie bez światla troszkę się podkurowala. Tkanka już widać jest całkiem zdrowa i koral zaczyna się pompować, jestem dobrej myśli.

Mam nadzieję, że nie wybuchnie żadna epidemia, bardzo, bardzo się tego boję po wprowadzeniu każdej nowej rybki. Oby było dobrze, bo obsada rybna już prawie kompletna. W planach jeszcze jedynie dwa apogony cyjanosoma i para mandarynów i ewentualnie partner dla pteraśka, ale może sobie odpuszczę. Mandaryny dopiero za kilka miesięcy, na samym końcu, jak parametry się poprawią i będę miała pewnośc, że wystarczy dla nich żywego pokarmu. Chrysus i atrodorsalis podjadają sobie żywe robactwo, więc wszystko zależy od tego, czy kiełzy, mysis i innych drobnych biegaczy i pełzaczy, których teraz jest zatrzęsienie nie ubędzie.

Z koralowców czekam na jedną acanthastreę, jest w drodze. Koniecznie musi się też zmieścić kiedyś hystrix i caliendrum i jeszcze jedna euphyllia i to by już tez było na tyle. Byle nie stracic tego, co już mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po hystrixa , caliendrum wpadaj urwe na miejscu :)

Akwa masz swietne , lampa tez fajnie zrobiona i super swieci :) ale najlepsze wrazenie robi ten ukwial!!

Takze pamietaj o mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się podzieli, to masz jak w banku :)

Lampa, to zasługa wszystkich kolegów, którzy doradzili i wykonali, ja tylko zamawiałam części :) Jestem z niej super zadowolona, korale tez wydają się zaspokojone w światło. Radiator też dzięki poradom kupiłam tak dobry, że te 3 małe wentylatory pracują tylko na minimum mocy. Ledwo letni jest, pewnie bez wentylatorów tez byłoby ok.

Pterasiek widzę, że jest już dużo lepszy. Odważył się chwile popływać po całym akwarium, więc jestem dobrej myśli, że zaczynają się dogadywac z panem tego akwarium. Nie wydaje się już przerażony, raczej czujny. Ucieka, ale nie w panice. Żółtek jeszcze się stroszy i goni, ale już nie tak zajadle i nie atakuje kolcem. Chyba będzie dobrze :) Jeszcze tylko jedno marzenie, żeby ospa nie zaatakowała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czyta Twój wątek co dzień coś nowego i ciekawego. Powinnaś pisać bloga o Twoim akwarium miał by pewnie dużo czytelników czekających na nowe informacje z życia tej rafki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.