Skocz do zawartości
Pawel P

300 l Małopolska

Rekomendowane odpowiedzi

super się prezentuje ale aż 14 krewetek  WOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ura napisał:

super się prezentuje ale aż 14 krewetek  WOW

14 + te co już były :-)

Ukwiałów mam w tej chwili setki, większe zabijam preparatem Red Sea, mniejsze mam nadzieję, że zjedzą krewetki. 

Miałem przez chwilę parachaetodona ale niestety błazenek chciał go wykończyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pawel P napisał:

14 + te co już były :-)

Ukwiałów mam w tej chwili setki, większe zabijam preparatem Red Sea, mniejsze mam nadzieję, że zjedzą krewetki. 

Miałem przez chwilę parachaetodona ale niestety błazenek chciał go wykończyć

 też mam sporo różyczek :( wykańczam Apitasidolem od Colombo i mam 3 krewetki ale nie widuje ich zupełnie, pochowały się gdzieś  jak narazie  powstrzymałem inwazję ale żeby się pozbyć różyczek to daleka droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Ura napisał:

 też mam sporo różyczek :( wykańczam Apitasidolem od Colombo i mam 3 krewetki ale nie widuje ich zupełnie, pochowały się gdzieś  jak narazie  powstrzymałem inwazję ale żeby się pozbyć różyczek to daleka droga.

One od tych płynów tylko się rozsiewają. Trzeba zabić duże  i liczyć na to, że za małe wezmą się krewetki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam delteca i tez strasznie huczy, w jaki sposob wyciszyliscie odpieniacz?


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam delteca i tez strasznie huczy, w jaki sposob wyciszyliscie odpieniacz?


Ja mam składaka , na pompie red dragon - miałem podłączone dwa węże doprowadzające powietrze, teraz jest jeden i wyregulowany dopływ wody. Wydaje się że było za dużo powietrza w stosunku do pojemności komory odpieniacza


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

168c529f57e50abdmed.jpg

 

Nowi mieszkańcy. Kusi mnie ,żeby przerobić zbiornik na LPS, które zawsze mi się podobały. Przestałbym być niewolnikiem akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
168c529f57e50abdmed.jpg
 
Nowi mieszkańcy. Kusi mnie ,żeby przerobić zbiornik na LPS, które zawsze mi się podobały. Przestałbym być niewolnikiem akwarium
Prawda jest taka że to akwarium ma być dla Ciebie a nie Ty dla akwarium. Paweł wszystko co od ciebie wziąłem, ładnie się rozrasta :). Czekam jak potniesz calustrea ;).

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2018 o 10:44, Lisek_chytrusek napisał:

Prawda jest taka że to akwarium ma być dla Ciebie a nie Ty dla akwarium. Paweł wszystko co od ciebie wziąłem, ładnie się rozrasta :). Czekam jak potniesz calustrea ;).

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Potne, już wiem jak się za nią zabrać, połamałem też turbinarie

bad702037e1bc8abmed.jpg

36eba8a7662c7c5bmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potne, już wiem jak się za nią zabrać, połamałem też turbinarie
bad702037e1bc8abmed.jpg
36eba8a7662c7c5bmed.jpg
To jak daj znać kiedy mogę podjechać ;) wezmę też turbinarie więc odłóż mi ładny kawałek :D

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wciąż istnieje. Zmniejszyłem oświetlenie, teraz wszystkie jarzeniówki świecą przez 2 godziny. Podmiany co 2 tygodnie. NO3 i PO4 cały czas zero pomimo obfitego karmienia. Doszły chromisy i trzy garbiki których nazwy nie pamiętam, ale jak były małe miały piękne czerwone ubarwienie z niebieską pręgą , teraz są całe ciemnoniebieskie. Niestety dalej nie udaje mi się utrzymać acan, przestawiam w różne miejsca ale i tak powoli zanikają. 

0765244668867bf7med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium cały czas działa, to już ponad 6 lat. Po różnych eksperymentach wróciłem właściwie do tego od czego zacząłem - rowa, węgiel , odpieniacz. Podmiany co 2 tygodnie. Sól TP, zamiast balinga- Carbo -Calcium- daje dużą wygodę. NO3- 0, PO4 raczej zero chyba że zapomnę rowy zmienić. KH stabilne ok 8. 

bd5315a99da108bdmed.jpg

Edytowane przez Pawel P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paweł fajnie że żyje i ładnie się ma :D 

p.s 

odpieniacz ten sam ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AnT napisał:

Cześć Paweł fajnie że żyje i ładnie się ma :D 

p.s 

odpieniacz ten sam ? 

Cześć, 

Niestety pompa w starym odpieniaczu wysiadła, teraz  mam  Octo, fajny tylko wirnik bardzo często zapycha się syfem, raz na miesiąc muszę całość rozkręcić. Następny to na pewno będzie Royal E. 

P.S musimy pogadać o tych lampach orphek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5b3e42665de81c1dmed.jpg

8521a1fbeb3c10f6med.jpg

Kilka nowości w drodze z reef factory, mało o tej firmie w polskim internecie za to całkiem prężnie działają za granicą. Na razie zainstalowałem termometr. Zapis temperatury można śledzić przez stronę internetową, gdzie jest cały dziennik oraz dostęp do innych urządzeń. W kolejce są pompy których na razie nie chce mi się instalować oraz automatyczna dolewka którą muszę zainstalować bo stary aquatrend wleciał do wody :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy ustawione, easyreef podłączone, chyba nawet zaczyna działać bo korale chętnie polipy wystawiają a gąbka rośnie w oczach :-). Mały problem z PO4, przekroczyło 0,1 po tym jak NO3 spadło do zera. Powalczę z rową zanim trzeba będzie sztucznie podbić NO3. Jeszcze będzie rollermat clarisea 3000

 

abbc6fa67a2ec8dbmed.jpg

f06226486bc8aefdmed.jpg

bbabe692ad4dcdedmed.jpg

bf2d2a98ae434b11med.jpg

39d18e3677c3bea7med.jpg

Edytowane przez Pawel P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak człowiek siedzi przed komputerem, ogląda kolorowe buteleczki w sklepie akwarystycznym i myśli co by tu jeszcze s.....ć. Lantan przekroczony 50 razy po eksperymentach z środkiem na fosforany :-)

 

3124b5aee2c29e24med.jpg

8f208f0a9b5a47a4med.jpg

48572d5861d65dfamed.jpg

e2347c7db872cb5dmed.jpg

39bfe7458e232a91med.jpg

036647c0098fa576med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już siedem lat mija i czas zakończyć działalność akwarium. Przez ten okres przetestowałem różne metody prowadzenia zbiornika i na koniec dochodzę do wniosku ,że najlepsza była ta od której zaczynałem czyli odpieniacz, filtr fluidyzacyjny na węgiel i żywa skała. Następne akwarium będzie nieco większe - 120 cm , na tym samym osprzęcie z ewentualną zamianą lampy na hybrydę. Korale , te co teraz tylko montipory na osobnych filarach , bo te zwierzaki są nie do opanowania jak rozejdą się po skale. 

6b3ca464114e27edmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Paweł , pamiętam jak to akwa było projektowane . Ale ten czas leci . 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.