Skocz do zawartości
Mark112

Zoanthusy zdjęcia z Waszych akwariów

Rekomendowane odpowiedzi

Candy Apple Pink

niebieskie

e8e5ce8bf50ca70emed.jpg

więcej białego

6ebf519294e494d1med.jpg

God of war

9fb63dff25d7f305med.jpg

14c784da9d481375med.jpg

Pink zipper

46de48d509f0c770med.jpg

Mary Jane

c96ad069decfab85med.jpg

Edytowane przez jurko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że czasami jest to trochę inny skład wody, a czasami po prostu inne światło i koralowiec wygląda całkiem inaczej . U sprzedającego te zoa wyglądały jak god of war . Pod moim światłem rzeczywiście wyglądają jak armour of god ....      No chyba że sie pomylił i wysłał mi co innego :-) .....

Edytowane przez jurko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salted agave.

20170916_175032.jpg


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Te wymyślone "fantazyjne" nazwy zoasów czasem dotyczą tych samych odmian...

Zoanthusy zmieniają kolory. Ten sam koral może mieć zupełnie inne barwy jeśli zostanie inaczej oświetlony i do wody w której rośnie będzie dozowany inny zestaw mikroelementów. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się . Bywało tak że przestawiłem zoasy w inne miejsce akwarium . Trochę bardziej zacienione.  I już wyglądały jak inna odmiana :-) ....     Peniek - super ta agava :-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Kupujesz brązowe i mogą się zrobić różne - takie "pudełko" z niespodzianką... Kupujesz brązowe i mogą ci się z tego zrobić mega fajne kolorowe zoaski. Niektóre odmiany maja kilka wersji barwnych co bardzo utrudnia identyfikację.  

Tyle ze one nie zawsze chcą rosnąć. No i niestety niektóre odmiany rosną mega szybko a inne w tych samych warunkach zdychają. Dlatego najlepiej kupować zoasy od akwarystów którzy w podobny sposób prowadzą zbiornik. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka że czasami jest to trochę inny skład wody, a czasami po prostu inne światło i koralowiec wygląda całkiem inaczej . U sprzedającego te zoa wyglądały jak god of war . Pod moim światłem rzeczywiście wyglądają jak armour of god ....      No chyba że sie pomylił i wysłał mi co innego :-) .....
Widziałeś je na żywo?a7313bdf1842f1eb872ccb13c82e5a26.jpga1c7fd2408d270c3deafcd7925235e03.jpgd2cfbe9af3e8e2b8f76c3339bc635548.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nanokaczor napisał:

Kupujesz brązowe i mogą się zrobić różne - takie "pudełko" z niespodzianką... Kupujesz brązowe i mogą ci się z tego zrobić mega fajne kolorowe zoaski. Niektóre odmiany maja kilka wersji barwnych co bardzo utrudnia identyfikację.  

Tyle ze one nie zawsze chcą rosnąć. No i niestety niektóre odmiany rosną mega szybko a inne w tych samych warunkach zdychają. Dlatego najlepiej kupować zoasy od akwarystów którzy w podobny sposób prowadzą zbiornik. 

Wydaje mi się, że nie tyle kwestia oświetlenia czy parametrów ma tu znaczenie, co obsada zbiornika. Zauważyłem, że Zoanthuy w zbiornikach z przewagą koralowców LPS, mają sie gorzej niż te w zbiornikach SPS-owych. Zaobserwowałem to pracując jeszcze w Whitecorals: Zoanthusy trzymane w systemie, gdzie dominowały LPS-y i ukwiały, miały się naprawdę kiepsko. Te same Zoanthusy w zbiornikach SPS-owych wyglądały zwykle o wiele lepiej. Parametry wody były we wszystkich systemach bardzo podobne, światło było inne ale jak pisałem, nie miało ono raczej decydującego znaczenia. Oczywiście, są odmiany/gatunki które zasadniczo lubią więcej światłą i takie, które dobrze rosną raczej zacienione...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko zdjęcia . I trochę za bardzo się różnią w stosunku do zdjęcia . Ale nie będę robił afery :-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływ był porównywalny, to znaczy Zoanthusy stały w osobnym zbiorniku połączonym w jeden system z LPS-ami. Cyrkulacja było porządna, porównywalna z SPS-ową, a to z tego powodu, iż improtowane Zoanthusy często przychodzą w kiepskim stanie, na skałach widać już początki procesów gnilnych, a więc wymagają one mocnego ruchu wody. Swiatło było nad tym zbiornikiem mieszane, część zbiornika to T5 z przewagą niebieskiego, część LED-y, także z przewagą niebieskiego. Najładniejsze Zoanthusy lądowały często w zbiorniku pokazowym i tam miały się zdecydowanie najlepiej. Był to typowy, płytki zbiornik SPS-owy, z minimalną obsadą LPS-ów w rodzaju Scolymii.

Tak więc nie zauważyłem, aby światło czy parametry miały jakiś znaczący wpływ na kondycję Zoanthusów, wydaje mi się, że obsada miała znacznie większy. Wszystkie systemy miały dobre, porównywalne parametry, woda była regularnie podmieniana, koralowce były dość dobrze karmione, z mikroelementami nie przesadzaliśmy, ot czasami parę kropel jodu i potasu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie z Polski . Holandia . Jakiś ten nasz kraj ubogi pod tym względem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prywatne kontakty :-) . Nie sklep . A co do sklepów to myślę że najlepiej kupować w masquezoas . Tylko to trochę dalej bo w Hiszpanii.  Ale to konkretny sklep z dużym wyborem zoasów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że twoje mają jaśniejszy środek . Jak przyniosę z piwnicy lampę t5 to spróbuję zrobić lepsze zdjęcia i zobaczymy . Fajną masz tą kolekcję Grzegorz :-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony srodek i róż są bardzo wyraźne.
Niestety ściemniaczy nie brakuje.
Zamawiałem "electric oompa loompa" a dostałem goblin on fire ;)a238bc62bfb7bfd10c2c82478c64ebcb.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.