Skocz do zawartości
PrzemasLKR

Lampa Razor R420r 160W - prośba o podpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanko do osób używających lampy Razor R420r 160W lub zbliżonej.

Kwestia w tym że bazując na doświadczeniu innych z tą właśnie lampą chciałbym uniknąć zaniku przyrostu lub poparzenia korali.

Posiadam akwarium 100x40x45cm (dł x gł x wys), lampa stoi na oryginalnych nóżkach opartych o boczne ścianki akwa jakieś 20cm od tafli wody. Obecne ustawienia lampy to: 71% niebieskie, 56% białe w najsilniejszym punkcie świecenia w ciągu dnia.

Proszę o jakąś podpowiedź bazując na waszych doświadczeniach czy ustawienia takie są dobre. Czy lampa nie jest zbyt nisko ?

Jeżeli ktoś posiada taką lampę, używa ją i wszystko jest OK oraz ładnie rośnie a nie chce się wypowiadać wprost jak ją ustawić to niech po prostu napisze w jakich warunkach działa ona u tej osoby. To też dużo mi pomoże :)

Pozdrawiam serdecznie

Przemek


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co masz w opisie masz zmienione soczewki co za tym idzie masz już światło rozproszone. W związku z powyższym możesz spokojnie jeszcze ją podkręcić. Ja swego czasu ustawiałem 90% niebieskie i 70% białe w szczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest ona zbyt nisko ?

Boję sie o poparzenie zwierzaków.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poparzysz, przy oryginalnych soczewkach 90 stopni może byłby problem ale tutaj spokojnie możesz świecić.

Przy ustawieniach o których pisałem świeciłem tą lampą nad pierwszym zbiornikiem o wysokości 40 cm i też stałą na fabrycznych nóżkach a korale były zadowolone i wyłaziły z wody.

Żeby nie być gołosłownym tak wyglądały korale pod lampą:

http://flasher.enterpol.pl:80/photo/share/0Ayimd7t

Edytowane przez Flasher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę świetnie ale u Ciebie lampa stała jeszcze na koronie...

Ja na koronę czekam więc mam ją dużo niżej :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wcześniej miałem tą lampę przy akwarium 80*35*45. Stała na oryginalnych nóżkach na szybie. Skręciłem tylko białe i ustawiłem "na oko" tak, żeby korale mi świeciły tak jak ja chcę :) - czyli, żeby było ładnie. Efekt był taki, że wszystko wyglądało super i szybko rosło.

Oczywiście też trzeba pamiętać o "jako takich parametrach"

Ja bym świecił i się nie przejmował...tylko nie przeginaj z białym

edit...

mz lampa jest warta swojej ceny...

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.