Skocz do zawartości
MiHalik

brak konsumpcji ca i mg przy sps-ach

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ok. 40 szczepek, w tym kilka większych korali. Polipują , niby coś tam rosną. No i teraz nie wiem co jest grane!!! .

Ca i Mg nie są konsumowane przy tylu koralach?

2 tygodnie temu po podmianie parametry:

Kh 6.7

Mg 1425

Ca 410

zasolenie 1.024

temp.25.3

dzisiaj testy;

Kh 6.4

Mg 1410

Ca 410

zasolenie1.024

temp. 25.4

przez te dwa tygodnie kh utrzymuje się na poziomie 6.4


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no3 po4

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by oznaczalo, ze korale jeszcze tak calkiem "nie ruszyly".

Zreszta, kH troche jest zuzywane.

Moze masz nowy piach, z ktorego rozpuszczane sa rozne zwiazki ? Niektorzy po zalozeniu nowego akwarium zauwazaja nagly wzrost parametrow...

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach mam od samego początku czyli rok. No3 i po4 dzisiaj zmierzę , ale myślę że będzie niewykrywalne, bo dsb z refugium, aż kipi życiem. Odpieniacz dość spory jak na 300-tkę zachowuje się czasami jakby nie miał co odpieniać i siada w nim piana! Dozuję jeszcze vsv, może po testach zaprzestać lania.

Żadnych plag nie mam, a było sporo: dino, cyjano , bryopsis, hydroidy, valonia jest dobijana przez mitraxa i borsuka.

Może zamiast w dzień, powinienem karmić korale tylko w nocy?. Karmie ok. 6 kostek dziennie ( płukanych)


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli uważasz że NO3 i PO4 nie ma (znaczy chyba nie ma bo nie mierzysz...) to po co VSV???. Korale karmi się po zgaszeniu światła i same mrożonki tu nie wystarczą.

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli No3 i Po4 jest niewykrywalne moze warto zaprzestac plukania mrozonek ?

Vsv z Dsb i Refugium troszke sie gryzie odstawil bym jednak vsv, poniewaz Dsb jest w zupelnosci wystarczajace, jak podkresliles odpieniacz tez nie jest maly. Dsb bez no3 niema sensu.

Co do zuzycia to tak jak Stani pisze widocznie jeszcze nie ruszyly.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od karmienia korali w nocy a nie w dzień. to że odpieniacz słabo pieni nie znaczy że nie ma wykrywalnego po4, sam się ostatnio o tym przekonałem.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odpowiedział mi Tester jak zapytałem go jakiś czas temu o odstawienie vsv w związku z artykułem na Reefhub,pl - "DSB - powrót do natury".

"Nie zmieniaj nic w dawkowaniu VSV. Istniejacy zbiornik musi dac sobie rade sam na warunkach ktore mial przed dolaczeniem DSB. Mozesz natomiast dodac wiecej bakterii."

testy zrobione:

No3 - 0,0 salifert

Po4 - 0,04 Milwaukee MW12

Edytowane przez MiHalik (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz skale, zywa czy syntetyk?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywą!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vsv będę nadal dozował, zmieniłem sól z blue treasure na microbe lifta , w nocy nakarmiłem korale mixem z mrozonek i jbl koral fluid. Rybki dostaną tylko 3 kostki mrożonek w dzień. Myślę jeszcze o dozowaniu mikro, może woda jest zbyt jałowa i podbiciu kh!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.