Skocz do zawartości
sivczenko

Babka a piasek i pył :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panie i Panowie :)

Mam mały problem tzn do momentu zakupu babki wszystko było oki woda czyściutka itp

Kupiłem Babkę kopiącą i od tego czasu cały czas mam metną wode z piachu a dokładnie z tego pyłu :( i teraz pytanie czy to sie kiedyś "wypyli " czy żywy piasek już tak ma czy jest na to jakiś sposób oprócz pozbycia sie tej Babki ??? ( Babka z żółtą głową nie pamietam nazwy )

pozdrawiam i dzieki z góry za podpowiedzi :)

Edytowane przez sivczenko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopie to pyli, nic nie poradzisz, chyba że spławisz babkę, albo wymienisz piasek na żwir, ale wtedy babka chyba nie będzie zachwycona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pylić 2-3 miesiące. W zależności od ilości piasku i sumienności babki. Potem będzie spokój.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to trwało koło miesiąca.Tylko ja dodatkowo obwinołem pompy wata i dwa razy dziennie je płukałem.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółta glowa, niebieski pasek na pyszczku i reszta biała? to może strigata? nie miałam jej, ale na forum ma opinię zadymiary. może przenieś korale wyżej...

http://erybka.pl/product-pol-1465-Valenciennea-strigata-S-M.html

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cinctusa, który co prawda nie kopie, alem ma kolegę budowlańca czytaj krewetkę pistoletową, ta kopie od 8 miesięcy i niewidać, żeby jej zapał stygnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółta glowa, niebieski pasek na pyszczku i reszta biała? to może strigata? nie miałam jej, ale na forum ma opinię zadymiary. może przenieś korale wyżej...

http://erybka.pl/pro...rigata-S-M.html

tak dokładnie to taką kupiłem :)

ogolnie nie jest tak zle bo nie bierze piachu i nie płynie na samą gore i nie zrzuca ale skoro wczesniej tak nie miałem to franca ona tak dymi spod dna :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłeś najpierw poczytać to jest buldożer do dużego akwarium a mimo tego w takich baniakach i tak sypie wszedzie po skałach koralach itp :/ poczekaj bedzie pływała aż pod tafle te babki tak mają a ty kupiłeś ją do takiego malutkiego zbiorniczka.... zobacz sobie jaka ona rośnie!


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak babka ma się uspokoić musi mieć parę. Ja mam 2 parki i zadyma była przez 2 miesiące ........ teraz tylko przesiewają.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 cm to pewnie w naturze, w akwarium chyba taka nie urośnie?

Może to też wina piachu, że taki lotny. Ja kupiłam na kilogramy z erybki najdrobniejszy i babka choć kopała pierwsze dni ostro nie zrobiła aż takiej zadymy, a podkopala wszystkie skały gdzie tylko się dało.

Grzegorz, Ty masz 600, autor ma połowę z tego. 2 strigaty w 300l?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wykopie sobie norę i przekopie co ma przekopać to się wyluzuje i będzie kopać w okolicach swojej norki.

grubszy piasek taki 2-5mm to nie problem dla babki.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłeś najpierw poczytać to jest buldożer do dużego akwarium a mimo tego w takich baniakach i tak sypie wszedzie po skałach koralach itp :/ poczekaj bedzie pływała aż pod tafle te babki tak mają a ty kupiłeś ją do takiego malutkiego zbiorniczka.... zobacz sobie jaka ona rośnie!

Szczerze to nie czytałem masz racje mogłem poczytac ( czesto czytam przed zakupem) ale nie zdawałem sobie sprawy ze takie franca może zrobić zamieszanie :) to moja babka pierwsza wiec do konca człowiek ne zdawał sobie sprawy z tego ze tak bedzie mieszała franca :) no cóż zobacze jak długo wytrzymam z takim mlekiem w akwa i kiedy mnie tak to wkurzy że ją wyciągne :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie złapiesz jej kolego ......... żadne pułapki ani sitka nie pomogą. Uspokoi się, daj jej trochę czasu.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie złapiesz jej kolego ......... żadne pułapki ani sitka nie pomogą. Uspokoi się, daj jej trochę czasu.

Oczywiście dam czasu nie nerwowo :p

ale z wyłapaniem nie bedzie problemu bo mam skałe klejona i z 5 ruchów i skała jest wyciągnięta :)

ale dzieki za wszystkie odpowiedzi :) zostało mi czekać i poczekam :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strigata sie nie uspokoi wierz mi... zlap ja i kup puellarisa,sexguttate lub wardi i bedziesz zadowolony na poczatku popyli i przestanie bo one kopia tylko przy dnie.. a przy strigacie bedziesz mial zadypane korale skale i wieczne mleko przerabialem to..da sie babke zlapac spokojnie moja longipinnis je praktycznie mrozonki z reki nakrece film niebawem;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj wymienić piach na nieco grubszy żwirek? ale daj jej jeszcze szansę, może jak już ułoży dno po swojemu, wykopie jamki gdzie jej będzie pasowało to przestanie. Do tego czasu dobra filtracja, moze jakas gabka, żeby najdrobniejszy pył wyłapać. A może w piachu jest dużo detrytusu i to on tak się unosi, a nie sam piach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widac, ile zebralo sie w piachu mimo czystej wody. :thumbup:

Nie martw sie, czesc tego co plywa wylapia korale a z czasem moze :evil: bedzie spokojniej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze tak babka robiła zamieszanie, że w akcie desperacji wymienił piach na żwir. I problem z głowy.

Systematycznie odsysał przy podmianach, z tego co mówił żadnych znacznych skoków parametrów nie miał.

Pozdrawiam:

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja normalnie złapałem babeczke do pułapki. Pokarm do środka trochę piasku również. Szyba na minimum i czekać

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Valenciennea sexguttata jak dobrze podje, to mało kopie, jak brudny piasek to papu dostaje tylko rano i przez cały dzień ostro pieli grządki, generalnie woda kryształ jak ma focha i nie chce kopać, no, ale  coś za coś z tym się liczyłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.