Skocz do zawartości
pawelced

Pojemnik na ballinga- projekt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dużo skorzystałem do tej pory z rad kolegów z forum (we wszelakich kwestiach) więc nadeszła pora abym i ja zaczął coś dawać innym.

W wolnym czasie zaprojektowałem prosty pojemnik na ballinga. 3 komory (Ca+ Mg, kH oraz SBS).

Małe poręczne pudełko z miejscem na pompę jebao 3 kanałową.

Pojemność jednej przegrody to około 2,5l (wszystkie komory są równe).

Rozmiar 31x21x23 cm

Koszt całej zabawy to:

-plexi 4mm około 75zł Leroy Merlin (projekt jest liczony na 4 mm)

-klej do twardych plastików Technicql (casstorama)- parę złotych.

-złączka ogrodowa kran- wąż kilka złotych x 3 (białe zakrętki na foto zrobiłem z zaślepek do węża gaz)

-ewentualne doszczelnienia - bezbarwny silikon

Suma około 120zł a może i mniej.

Na cały pojemnik wyszła mnie cała płyta plexi 100x50 oraz plecy pojemnika zrobiłem z niebieskiego spienionego tworzywa dla design :)

Dla chętnych wysyłam projekt w PDF oraz DWG (autocad)

PS: w pliku DWG są szablony 1:1- wszystko najlepiej ciąć nożem i delikatnie łamać.

post-14482-0-02866500-1453893466_thumb.jpg

post-14482-0-54807900-1453893474_thumb.jpg

post-14482-0-26069800-1453893482_thumb.jpg

post-14482-0-51163200-1453893661_thumb.jpg

Edytowane przez pawelced (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super A ewentualne mycie jak ?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ale troche ci to drogawo wyszło, ostatnio robiłem lampę 2x24w T5 całą z pleksi 4mm z wsuwanymi szybkami wzmocnienami dziurkami na wentylator itd i zapłaciłem 33zł za materiał i cięcie laserem, zastanawiam się dlaczego u ciebie materiał taki drogi.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo ze stratą czasu,pojemniki w ikei idealne do ballinga koszt 30zl za 3 szt.2L kazdy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myć jeszcze nie myłem ale jak do środka wlejesz wodę i potrząsasz to myślę że powinno wystarczyć.

Panowie spokojnie ja daję tylko projekt, materiał sami możecie sobie wybrać. Jeśli ktoś ma ochotę zrobić sobie pojemnik z drewna proszę bardzo, a jeśli ktoś chce to nawet z wysadzanego brylantami złota może.

Kwestię materiału pozostawiam wam.

75zł kosztuje w Leroy Merlin płyta 100x50cm bezbarwnego plexi.

Można owszem zrobić jeszcze taniej i kupić na przykład spienione PCV a bezbarwne plexi dać tylko na front.

Cena złączek jest trochę wyższa bo kupiłem te lepsze złączki, podobne można znaleźć nawet za 6zł.

PS: jeśli ktoś chce to zamiast pojemników z ikei z 10zł każdy może zrobić z butelek 2 litrowych za 0zł każdy.

Edytowane przez pawelced (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche balbym sie polaczenia plexi ze spienionym pvc. To nie zawsze trzyma.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie połączenie spienionego i plexi, trzyma już kilka miesięcy. Zawsze można delikatnie (jeśli ktoś odczuwa taką potrzebę) łączenia przejechać bezbarwnym silikonem.

Otwierana klapka to faktycznie dobry pomysł ale mi nie była potrzebna (nie zamierzam zmieniać substancji w komorach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Otwierana klapka to faktycznie dobry pomysł ale mi nie była potrzebna (nie zamierzam zmieniać substancji w komorach).

Przy otwieranej klapce, łatwiej mieszać zawartość, ja mam podobne rozwiązanie, tylko pojemniki są 5 litrowe, każdy oddzielny i ze szkła, na wierzchu uchylna klapka z pcv przyklejonego silikonem. Pojemniki zamawiałem razem z akwarium i zapłaciłem os ok 20-30 zł za sztukę. Pompę dozującą, żeby nie zajmowała miejsca podwiesiłem pod blatem szafki.

post-24611-0-13090100-1453902442_thumb.jpg

post-24611-0-16463100-1453902443_thumb.jpg

Edytowane przez marb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 funtów za 5 litrowy pojemnik to sporo, Dużo taniej wyjdzie taki skleić ze szkła, po za tym prostopadłościenne pojemniki mają najkorzystniejszy stosunek objętości do zajmowanej powierzchni podłogi w szafce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak 5l - to np. kanisterek 5l po wodzie demineralizowanej - z zawartością coś koło 4-5zł w AUCHAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 funtów za 5 litrowy pojemnik to sporo, Dużo taniej wyjdzie taki skleić ze szkła, po za tym prostopadłościenne pojemniki mają najkorzystniejszy stosunek objętości do zajmowanej powierzchni podłogi w szafce :)

Wydaje mi się że wykonanie pojemników naprawdę zasługuje na te 35 funtów. Ale to oczywiście sprawa indywidualna. Można trzymać w butelce i też jest przecież ok.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Obi kwadratowe pojemniki gruby plastik na 1,7 litra i na 2,5 litra zamykane od góry deklem z uszczelką ,te pierwsze 14,99 zł drugie 17,99zł. zajmują mało miejsca ,wysokie na około 30cm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydaje mi się że wykonanie pojemników naprawdę zasługuje na te 35 funtów. Ale to oczywiście sprawa indywidualna. Można trzymać w butelce i też jest przecież ok.

Pozdrawiam

jasne - 35 funciaków za jeden pojemnik - bo ma ładne logo na przykrywce ... ?

"zwykły" pojemnik na makaron (spagetti) + złączka i kawałek wężyka RO będzie działać dokładnie tak samo a wyglądać podobne

http://allegro.pl/plast-team-pojemnik-do-zywnosci-stockholm-2l-5319-i5921748937.html

"wersja kwadratowa" zajmie mniej miejsca w szafce

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5825687291

http://allegro.pl/pojemnik-na-produkty-sypkie-1-7l-plast-team-i5897218117.html

zresztą wybór jest .. spory

zaoszczędzone funciaki można wydać na coś równie ładnego .. np. koralowce .. choć nie ich nie zamykamy w szafce :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silvia są ludzie (gdybyś nie wiedział ) którzy się z funciakami nie liczą :lol:

ja tam chwałę butelki po wodzie oaza 60gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja tam chwałę butelki po wodzie oaza 60gr

i słusznie - a jak by jeszcze pierdyknąć (oczywiście dla tuningu) jaką nalepkę np. "z łyżwą" albo paskami ... :p

sorka za oftopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie tego projektu do butelek po wodzie jest trochę bezsensowne. Oczywiście, że się da tylko ile to miejsca zabiera. Dozownika na butlach nie położycie. Dla mnie projekt ok. U siebie wykorzystuje pojemniki z Tesco podobne do tych przytoczonych z IKEI ale zaczęło mnie to wnerwiać i zamówiłem u szklarza zbiorniki a w zasadzie jeden zbiornik z czterema komorami, który będzie przykryty plexi.

Ja się przestałem mieścić z gratami pod szafką i butelki po 2 l które muszę uzupełniać dość często wolę zastąpić 5l które zabiorą mi podobną ilość miejsca a będą bardziej dopasowane.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silvia są ludzie (gdybyś nie wiedział ) którzy się z funciakami nie liczą :lol:

ja tam chwałę butelki po wodzie oaza 60gr

Się gra się ma ;)

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.