Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Może pomożecie w ciągu tygodnia już 2 euphillia mi pada . Zbiornik ma 2 miesiące, inne korale miękkie i ukwiały bez zastrzeżeń. Ryby po za doktorkami także ok, bo doktorki po ok 2-3 dniach odeszły (też nie wiem dlaczego). NO3 po dojrzewaniu zanim wpuściłem ryby było już 15 potem sie podniosło do 25 a teraz mam 50. Podkusiło mnie i tydzień temu dodałem 1 żywą skałę (stała w wiadrze z obiegiem 2 tyg.) może to przez nią , nie wiem. W ogóle NO3 poniżej 15 jeszcze mi nie spadło. Podmianę robiłem tydzień temu 100L

Akwa 160dł 500L + sump 100

oświetlenie 3x led Lumini asta 120W

odpieniacz Whiteskim 250 od Sebka

NO3 - 50

PO4 - 0

KH/ALK - 8/2,85

MG 1230

CA 490

zasolenie 35%

temp. 25,9C

post-11919-0-88417900-1454073248_thumb.jpg

post-11919-0-57824500-1454073255_thumb.jpg

Edytowane przez rumek26 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie stoi gdzieś w za mocnym przepływie wody?


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jest schowany za skałką.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja euphyllia daje sobie radę w zbyt wysokim no3. Stoi w miejscu, gdzie nie "wieje" za mocno.

Może Twoją coś podgryza? Obydwie euphyllie z tego samego źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żeby coś ją jadło. Obie z erybki. Zauważyłem że od poczatku mało się pompowaly ale tą pierwszą miałem miesiac i jakoś żyła a teraz obie w ciagu tygodnia?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem u siebie, to euphyllia nie reaguje na duze no3. u mnie tez jest na poziomie 10-25 caly czas, a pompuje się pięknie, ostatnio wypuściła 2gą główkę. Z tego co wyczytałem w różnych postach forumowych, to przy zbyt dużym ruchu wody zaczyna wyłazić ze skały lub jej polipy się b mocno wydłużają i odrywają. U mnie zaczyna się chować jeżeli mam zbyt wysokie zasolenie - ale to tak krytycznie wręcz - 1.030. Może za mało światła? albo pasożyty jakieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie dojrzewanie nie przeszło do końca. Miałeś NO3 15 gdy wkładałeś życie. Teraz masz NO3 50 (!). Mierzyłeś NO2? Zrobiłeś podmianę 1/6 wody - to sporo, mogły korale się postresować jeżeli wlewając była inna temperatura wody. Zasolenie sprawdzasz refraktometrem? - Kalibrowałeś go?


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak refraktometrem a jak go skalibrować?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej plynem referencyjnym Salifert 35ppt,groszowa sprawa,musisz tylko sprawdzic w instrukcji w jakiej temperaturze producent zaleca kalibracje:).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie spławikiem zmierzysz, kup w sklepie w naszym mieście np sery - dobrze wskazuje.Potem baw się refraktomemetrem. Refraktometr musi być porządnej firmy te chinskie są do .. niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był za tym że 2 miesiące to nie w pełni dojrzałe akwarium. wszyscy sie bardzo śpieszą z włożeniem życia. Rozumiem to. Ale u mnie pełne dojrzewanie zamknęło się po ok roku, a nawet do półtorej. wiem że zaraz napiszecie że u was było inaczej. ale wszystkie parametry przecież nie mierzymy. NO3 50 to bardzo dużo. Zmierz jeszcze NO2 - jak jest choć trochę mierzalne to zabieraj życie stamtąd.

Edytowane przez amsam (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był za tym że 2 miesiące to nie w pełni dojrzałe akwarium. wszyscy sie bardzo śpieszą z włożeniem życia. Rozumiem to. Ale u mnie pełne dojrzewanie zamknęło się po ok roku, a nawet do półtorej. wiem że zaraz napiszecie że u was było inaczej. ale wszystkie parametry przecież nie mierzymy. NO3 50 to bardzo dużo. Zmierz jeszcze NO2 - jak jest choć trochę mierzalne to zabieraj życie stamtąd.

Popieram.U mnie zaskoczyło po 8 miesiącach.Oczywiscie korale wkładałem i tylko się męczyły.Wpuszczenie pokolców do tak młodego akwarium nie miało prawa powodzenia.Ja mam test na no no2/nh4 podejdz do mnie masz blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.