Skocz do zawartości
ronin000

Po roku nagle mętna woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o jakieś info może ktoś miał podobny problem, akwarium ma już ponad rok wieczorem w sobotę wszystko było ok w niedzielę rano strasznie mętna woda, podmieniłem jakieś 20% wody dodałem dodatkowe napowietrzaie i wlałem trochę bakterii ale to nic nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł bo już widzę że korale cierpią i to mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to właśnie zakwit bakteryjny? Dodatkowe napowietrzanie wody i podmiana.

Przydało by się foto.

Edytowane przez Gregorq (wyświetl historię edycji)

b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zakwit bakteryjny, bardziej obstawiam wytrącenie się nierozpuszczalnych frakcji jakiejś soli. Może sprawdz czy balling sie nie wymieszał niewłaściwie lub jak lałeś z ręki to się nie zważyło. No i jakieś pomiary wypadałoby zrobić bo korale klapnięte.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, ryby nie mają przyduchuy?

Zobacz tu: http://reefhub.pl/metna-woda-w-akwarium-morskim/

Węgiel aktywny masz założony? Co zmieniałeś? Jak karmienie? Testy robiles?

PS. Nie wiedzialem ze mamy morszczaka w Trzebnicy :)


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie info z pola walki pomiary zrobione niby wszysto w normie a zwierzęta umierają właśnie żółtek odrzedł na wilelką rafę ale nie moge też znaleźć jednego błazenka i jeszcze dwóch innych rybek, z ricordasów wychodzą białe struny, sacropyton puszcza śluz ogólnie tragedia to co się stało z koralami w dobę, podmieniłem dziś jeszcze kolejne 110l wody cały czas napowietrzam dodałem węgla aktywnego i nadal nic zero jakiej kolwiek poprawy woda jaka mętna była taka jest. Już przeczytałem chyba wszystko na ten temat i nadal brak lekarstwa.

Do baniaka ogólnie nie leję żadnych środków i witamin i wszelkiego rodzaju polepszaczy, tylko podmiana i czasami bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kim mieszkasz? Małe dzieci, koty, inne?

Może ktoś coś wrzucił?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy wszystko w normie ? Co pomierzyłeś ?Jak mamy ci pomóc jeżeli nie odpowiadasz na zadane pytania ......... pytałem czy dodajesz balling ? Napisz co dodajesz do wody ? Czy masz odpieniacz ? Jak długo masz to akwarium ? Chętnie pomożemy, ale ja nie wróżę z fusów. Śluz wskazuje na chemię wody ............ podaj podstawowe parametry.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pierwsze co pomyślałem to że dzieci coś wrzuciły ale zarzekają się że nie poza tym akarium morskie jest u mnie od 3 lat zaczynałem od reefmaxa ale po 6 miesiącach przeszedłem na większe 200 litrów a od roku jest ten zbiornik 375l. Tak jak pisałem nie leję żadnej chemii nie dodaje balingu mam odpieniacz z tego co się orientuję to chyba każdy ma.

Temp wody 26 stopni, NO2 0,00 - 0,02 taki mam test że barwa jest między tym a tym. Ph 8,1, NH3 1 , PO4 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej soli zrobiles podmiane,jakie masz zasolenie,czym je mierzysz,i czym mierzysz po4?bo w zero nie uwierze,jakie masz no3?jaki odppieniacz?

Mogles zostać przy RM bo ten zbiornik wygląda jak by mial tydzień a nie rok.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz NO2 to co robi życie w Twoim akwarium?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie przy podmianie wzruszyłeś dość mocno piach i skoczyły no3 i po4 ,pojawił się zakwit bakteryjny i przyduch trzepie obsadę

postaraj się jak najszybciej zwiększyć dostawy tlenu do wody (pompa na tafle wody itp )

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę inne pytanie zadam, czy może coś dokładałeś nowego do akwarium w ostatnim czasie?

Pytam, bo ja u siebie rano dołożyłem spocasa i 3 korale, a po południu wodę miałem mętną jak u Ciebie (może nawet bardziej). Ja w akwarium nic nie zrobiłem, oprócz zmiany odpieniania na bardziej mokrą. Po 2 dniach wszystko zeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nic nie dokładałem korale rosły jak na drożdżach, ukwiały dzieliły się jak opętane nawet udało mi się rozmnożyć błazenki więc prosze aby niektóre osoby nie mówiły mi że powinienem zostać przy RM i że nie wierzą w jakieś tam prametry idąc tym tokiem myślenia to ja specjalnie podaję złe paramety żeby mi nikt nie doradził i żeby wszystko mi zdechło. I mała korekta ten zbiornik ma już ponad 18 miesięcy czas szybko leci, poniżej zdjęcia korali sprzed paru dni, nie jestem jakimś początkującym i nie będę udawadniał że nie jestem wielbłądem. Porosiłem o radę za którą serdecznie dziękuję osobą którę ją udzieliły.

post-22461-0-41126300-1454356719_thumb.jpg

post-22461-0-56728600-1454356754_thumb.jpg

post-22461-0-80168300-1454356817_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jakie jest Ca, Mg, KH, No3, PO4, masz NO2 i nie znasz zasolenia? Może należałoby jednak zostać przy welonkach?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz może jakąś watę lub gąbkę do filtracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dp pertus1 idź chłopie choduj ślimaki, jak mówię że paramery w normie to w normie a NO2 nawet gdyby było 0,02 to nic złego się nie dzieje a tak nie jest bo barwa przy badaniu była tak między 0 a 0,02. Dopiero od 0,05 można coś kombinować bo to już może zaszkodzić.

do lufcik

Do filtracji używam flizeliny akwarystycznej.

zasolenie zawsze to samo 1,023 info dla tych co pytali to było pierwsze co sprawdzałem i kontroluje je przy każdej podmiance. Mierzone hydrometrem z sery mam nawet dwa na wszeli wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dp pertus1 idź chłopie choduj ślimaki, jak mówię że paramery w normie to w normie a NO2 nawet gdyby było 0,02 to nic złego się nie dzieje a tak nie jest bo barwa przy badaniu była tak między 0 a 0,02. Dopiero od 0,05 można coś kombinować bo to już może zaszkodzić.

do lufcik

Do filtracji używam flizeliny akwarystycznej.

zasolenie zawsze to samo 1,023 info dla tych co pytali to było pierwsze co sprawdzałem i kontroluje je przy każdej podmiance. Mierzone hydrometrem z sery mam nawet dwa na wszeli wypadek.

Moje ślimaki mają się świetnie. Jeśli nie jesteś w stanie podać parametrów wody w zbiorniku to jak mamy Ci pomóc. Zmierz Ca, Mg,KH, NO3 i PO4. Zasolenie sprawdź refraktometrem bo hydrometry często kłamią, zwłaszcza sery. Dla korali powinno być 1,025. Nie czepiam się tylko staram się pomóc Ci wyeliminować te powody problemów które łatwo zmierzyć. Jeśli będziesz miał dane o stanie wody i będą w normie to wtedy należałoby szukać powodów problemów gdzie indziej, czyli zasada eliminacji.

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zawsze robisz takie duze podmiany (20%) ? Moze tu jest pies pogrzebany, skoro przed podmiana wszystko bylo ok ?

Nie jestes nowicjuszem i wiesz, ze jesli woda zmetniala, to albo cos sie rozmnozylo i to moglo spowodowac zakwit bakteryjny, albo cos sie wytracilo z soli.

Rozmnozenie "czegos" moglo byc spowodowane stresem, bo podmianka zmienila srodowisko dosc radykalnie. Sam tez czasami robie takie duze podmiany i wiem, ze trzeba je przygotowac ze 2 dni wczesniej (temperatura, napowietrzanie itd.) w odroznieniu do "zwyklej" podmianki (do np: 10%), ktora przygotowuje moze przez 20 minut.

Ciekawe, ze pH jest nadal w swoim "stalym" przedziale.

Czy masz tam odpieniacz ? Moze warto zapodac troche wegla ? Nigdy nie wiadomo, jakie reakcje wyzwoli taka duza podmiana (dlaczego taka duza?).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy też walczył z mętną wodą dobre dwa miesiące. W tym czasie przestał lać bakterie, nic nie pomogło, a zamętnienie cały czas się utrzymywało. Okazało się, że był to zakwit bakteryjny, a namnażały się w watach filtracyjnych i po wyciągnięciu waty woda z godziny na godzinę klarowała się. Wszystko zaczęło się po podmianie wody i dodaniu bakterii.

Edytowane przez lufcik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem ale u mnie to zakwit bakteryjny. Woda jak mleko sie zrobila bo podskoczyły mi fosforany a w dodatku ruszalem dno bo mialem mała katastrofę budowlaną. Co spowodowało ze w kilkanascie godzin namnożyło mi się bakterii aż na szybach powstała swego rodzaju nalot lekko brązowy (nie okrzemki) obecnie odpieniacz na Full , do tego cyrkulatory w stronę powierzchni wody aby jak najbardziej falowało, węgiel i wymiana codziennie waty bo wylapuje wszystko moment. Narazie walczę drugi dzień. I poprawa niewielka jest. Gdybym miał jeszcze uv to pewnie byli by szybciej bo wystarczyło by na krótko włączać i by się ustabilizowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam sytuacja poprawiło sie?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak srednio na jeża , zrobiłem podmiankę ale wywalilo mi jeszcze więcej, a ze narazie nie mialem możliwości zakupu uv to. Posłuchałem glupiej jak się okazało rady mimo iż już Mialem kiedys podobnymi problem w slodkowodnych akwariach i tam to skutkowalo izastosowałem niewielką dawkę nadtlenku wodoru 3%, w sumie wyczytałem na forach że stosują tez w morskich z powodzeniem i dałem połowę dawki z tego co zalecali i zonk załatwiłem xenie trochę parazoa żółtych,trochę wieloszczetow i innych żyjątek i kilka grzybków cześć brierum i jeszcze dwa inne których nazwy nie pamiętam. Tak ze w slodkwodnym moznastosowac ale tez z głową bo tam upalisz rośliny a w morskim lepiej wydać stówkę na malutką uv i ograniczyć ilość organizmów w wodzie (bo w skalach zostaną i tak bakterie) niż wydać zlotowke i skasować koralowce za znacznie grubsza kasę tak ze odradzam wszystkim wszelkie kombinacje i pojscie po najmniejszej linni oporu.

Wiec nie popelniajcie takich glupot jak ja.

Pozdrawiam i idę patrzeć jak zmarnowalem tyle miesięcy startu zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wodę utleniona można stosować na rożne paskudztwa(dino) tylko z umiarem. Rekordowo wlewałem 20ml na 100l; a zalecają 5ml. Jaka dawka była u Ciebie? Jedyny szok przezywają zoa/miękkie i strzykwy - zamykają się na godzinkę.


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przypadek moznaby napisac (gdyby nie straty w obsadzie). U mnie tez mialem takie zmetnienie (a nawet mocniejsze) ale bez strat. Zazwyczaj utrzymywalo sie do 2 dni. A bylo ono skutkiem wypuszczania do wody substancji organicznych przez jezowca... a w drugim przypadku przez wężowidła. Mam ich sporo w akwa i pewnego dnia wszystkie na raz postanowiły wypuścić do wody swoje mleczko. W ciągu 5 minut w akwa nie widziałem nic 8-) Niczego nie robiłem... czekałem no i zmętnienie schodziło po 2-3 dniach.... ale rozumiem że u ciebie to chyba jednak nie to. U mnie nie spowodowało to żadnych strat.


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.