Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mysle ze nadeszła pora i na mnie...No więc tak, jak zapewne zdecydowana wiekszosc przygodę z akwarystyka zaczynałem nie od solanki lecz od biotopów (ciężko to było wtedy tak nazwac) amazonki - dawno dawno temu neonki skalary itp. , później była przerwa po której nadeszło malawi z pyszczakami lecz od zawsze temat akwarystyki morskiej gdzies wiercił mi w głowie.Pewnego wieczoru pomyślałem - a co! szybkie zdjęcia całe zycie malawi powędrowało na olx-a , ku memu zdziwieniu na drugi dzień akwarium opustoszało!i zaczęło się czytanie forum, kombinowanie az wkoncu pierwsze zakupy.Załozenie akwarium jest takie iż jest to raczej zbiornik doświadczalny co nie oznacza ze będą w nim "dzikie" warunki i będzie zaniedbany(planuje w przyszłości powiększenie akwarium, dołożenie koniecznie sumpa który na pewno o wiele ułatwia sprawę)i z tego wszystkiego powstało mi takie cos:

akwarium zostało po malawi - 200l 100x40x50 plus do tego standardowa szafka

oświetlenie 2x t5 39w - jako odbłyśnik doświadczalnie zamontowałem lustro!

falowniki jvp 2x2500l/h

grzałka 200w

tunze reefpack 250

dolewka grawitacyjna - prosta ale działa

filtr RO

akwarium wystartowało 28.11.2015

sół instant IO

2x9kg zywego piasku

około 20kg żywej skały

bakterie na start

30l wody z działającego zbiornika reszta świeża solanka

Po wlaniu wody i ogrzaniu do 25 zasoliłem- 1,024. włożyłem skałe - cos tam poukładałem i wsypałem piasek.Na drugi dzień gdy już było cos widać zacząłem układac skałe.poczatkowo wydawało mi się - no petarda! a za pare dni - nie, to jednak nie to... Wyglądało to tak:

post-26249-0-34349900-1454360414_thumb.jpg

Zaczęło się dojrzewanie które plus minus u mnie trwało około 1 miesiąca

post-26249-0-62252800-1454360774_thumb.jpg

pierwsze wkroczyły okrzemki które dość długo trwały później zielone glony przy których szybe czyściłem 4 razy dziennie az wkoncu ustało(całe szczęście bo już miałem wątpliwości)

trafiło pierwsze zycie ślimaki 2 x turbo babylonia 3 kraby z tego dwa z niebieskawymi nogami.Wszystko dobrze się układało az do czasu jak krab uznał ze turbo maja bardziej dopasione domki...i tak została tylko babylonia no i kraby.Z czasem zacząłem dokładać koralowce

.post-26249-0-69783400-1454361349_thumb.jpg

zaplecze techniczne wygląda natomiast tak:

post-26249-0-98997600-1454361472_thumb.jpg

Pora na pierwsze zycie - krewetka czyszczaca jest! nemo x2 oraz alternatywa na glony - nietykalny jeżowiec który naprawdę w moim akwarium robi robote!

Zycie trafiło w połowie stycznia i ma się do tej pory bardzo dobrze. błazny siedza w ukwiale co trochę denerwuje bo nawet na 10cm od niego nie odpływają.

Nastepnie były dostawy korali i ukwiałów. Z testów u mnie wiele bidą..mam na no2 no3 ph i po4 i oczywiście zasolenie i temperatura.

Z korali to głównie miekasy cos z lps i mysle ze na moje możliwości to już dużo!

ostatecznie na dzien dzisiejszy akwarium wygląda tak jak na zdjęciu poniżej które w ogóle nie odzwierciedla kolorów. z korali to co widać i to jest ful, brakuje ryb...zółtka najbardziej lecz za jakiś miesiąc dwa może zawita. planuje jechać na samych podmianach wody...czas pokaze co z tego wyjdzie

post-26249-0-38353800-1454362298_thumb.jpg

post-26249-0-36549100-1454362451_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo fajne akwarium się szykuje Krzychu .

Korale wyglądają ok. skała ładnie wyczyszczona.

Wszystko na dobrej drodze :thumbup:


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze na poczatku wydawało mi sie ze to wystarczy ale jednak po czasie widze ze troche mało...wiec zaniedługo postaram sie tam drugi taki zestaw dołozyc. nie wiem czy to ma cos wspólnego ale np na poczatku zoa miałem na dnie i nie całkiem sie otwierały a jak je przełozyłem na skałke mniej wiecej w połowie wysokosci akwarium to juz ładnie sie otworzyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze ma zoa są światłolubne na ten baniak min. 4 rury światła , będzie fajnie :)

P.S.

Quadri po byku :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odblysniki bylyby lepsze niz lustro.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na małą aktualizacje. Po roku czasu akwarium działa dobrze, zyje swoim zyciem. Narazie ze sprzetu nie zmieniałem nic gdyz w planach wiekszy zbiornik...

post-26249-0-74750000-1479296105_thumb.jpg

post-26249-0-39047500-1479296316_thumb.jpg

post-26249-0-06598800-1479296320_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super :) często czyścisz tylną szybę? :D

Zostałeś przy tych 2 świetlówkach czy dołożyłeś coś?


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylnia szybe około raz w tygodniu, a reszta co 3 dni. zostały dwie rury choć nie ukrywam kolejne dwie były by wskazane koniecznie lecz niestety akwarium u mnie konczy karierę gdyż idzie na sprzedaż w całości. nowy większy zbiornik w planach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.