Skocz do zawartości
Zicher88

Jaka lampa w cenie do 1000zł......?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,szukam lampy do mojego nowego projektu, chciałbym się zmieścić w cenie do 1000 zł. Akwarium ma nietypowe wymiary 90x37x23H. Jesteście w stanie coś ciekawego polecić ?

Pozdrawiam Witek

Edytowane przez Zicher88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

http://www.aliexpres...2328318461.html

Koszt ok. 900 zł. Idealnie oświetla całą długość zbiornika 90 cm, 4 kanały, sterownik, świty, zmierzchy, burze itd.

Używam od kilku miesięcy i póki co jestem zadowolony.

Edytowane przez rafal.gorzow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taka wysokosc wystarcza 2 x 39W T5 i kosztuje grosze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani a skąd wiesz, że wystarczy albo że nie będzie za dużo skoro nie wiadomo co tam będzie.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berklej to akwa ma łącznie 76L więc wychodzi minimalnie więcej jak 1W/L czyli 2x39W i jest książkowo... niestety coraz więcej osób robi błąd kupując światło na poziomie 0,6-0,8W/L a później lament, że nic nie rośnie :)

Edytowane przez Mr_Garden (wyświetl historię edycji)

Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berklej,

skoro wlasciciel nie sprecyzowal, ze tam beda jakies ryby jaskiniowe lub korale z norweskich fiordow to doszedlem, byc moze do falszywego wniosku, ze tam beda miekkie, lps-y i twarde. Stad moja byc moze bledna, spontaniczna odpowiedz, ze do 1000-ca zlotych mozna nad tym akwarium powiesic lampe 2 x 39W T5 , bo jedna rura bylaby za slaba. :ninja:

Kieruje sie, podobnie jak Michal i kilku innych tym, ze ponizej 1W /l to troche malo.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x 39W to najsensowniejszy wybór


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli to akwarium będzie miało 120 cm długości pozostałe wymiary takie same to dacie tam 80W świetlówki do 23 cm wysokości i będziecie tam trzymali Xenie lub poskoczka mułowego?

moc światła nie określa litraż tylko wysokość słupa wody oraz powierzchnię jaką ma oświetlać i najważniejsze co tam będzie trzymane. Ten projekt jest dość nietypowy jak na akwarium morskie wiec jeśli nie jest to szczepkarium to wstrzymałbym się z radami do czasu określenia przez pytającego co tam chce trzymać.

Edytowane przez berklej (wyświetl historię edycji)

początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi ? Ze jedna rura wystarczy ? No bo do takiego niskiego chyba nie led-y ani HQI ?

Jak bedzie oszczedzal, to ustawi Xenie i nad nia jedna rure. Dwie to zaden koszt w porownaniu z granica 1000 zl a wystarcza dla wszystkich korali, obojetne czy to bedzie szczepkarium czy nie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani a skąd wiesz, że wystarczy albo że nie będzie za dużo skoro nie wiadomo co tam będzie.

A stąd, że Kolega Stani więcej o morszczyźnie zapomniał niż Ty Kolego się nauczyłeś :) (oceniając po pytaniu)

a co jeśli to akwarium będzie miało 120 cm długości pozostałe wymiary takie same to dacie tam 80W świetlówki do 23 cm wysokości i będziecie tam trzymali Xenie lub poskoczka mułowego?

moc światła nie określa litraż tylko wysokość słupa wody oraz powierzchnię jaką ma oświetlać i najważniejsze co tam będzie trzymane. Ten projekt jest dość nietypowy jak na akwarium morskie wiec jeśli nie jest to szczepkarium to wstrzymałbym się z radami do czasu określenia przez pytającego co tam chce trzymać.

Kolego, filozofujesz :) Tutaj wymiary mamy podane. Zaś Autor, jeśli uznał by to za istotne, napisał by o innym niż normalne przeznaczeniu akwarium.

Zaś ledy mają jedną fatalną wadę przy takim zbiorniku - albo będzie zbiornik źle wyglądał, albo popali korale.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli to akwarium będzie miało 120 cm długości

Wtedy daje się kolego 2x 54W

wyprzedzam kolejne pytanie jeśli będzie miało 150cm

2x80W :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale ilość postów nie świadczy o wiedzy,choćby Twoje posty zawsze są tam gdzie można pienić.

Stani wybacz nic nie mam zamiaru Tobie ujmować, ale są na forum osoby z dorobkiem 1000 postów a akwarium od kilku miesięcy.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje za odpowiedzi ,nie spodziewałem się takiego zainteresowania. Kilka informacji których wcześniej nie podałem, akwarium faktycznie jest nietypowe ale jest to zbiornik w którym chciałbym trzymać koralowce miękkie jak i proste LPS -y. Aktualnie zbiornik w trakcie dojrzewania nad którym świeci lampa led diy własnej konstrukcji z poprzedniego akwarium. Lampe która w przyszłości planuje kupić to zdecydowanie lampa wisząca nie chce światła opartego na bocznych ściankach zbiornika i tu kolejne moje pytanie czy nad taki zbiornik będzie lepiej powiesić belkę 3x24 W zamiast 2x39 W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24W ma tylko 44cm więc boki będziesz miał niedoświetlone. Lepiej kupić 2x39W które też da się zawiesić na linkach.

A oto 1wszy z brzegu przykład

http://allegro.pl/belka-aqua-nova-nlt5-2x39w-akwarystyczny24-pl-i5340006731.html

@berklej

Jasne że ilość postów tutaj niema nic do rzeczy, ale Stani akurat jest tym typem człowieka, który oprócz postów posiada bardzo dużą wiedzę popartą doświadczeniem. Ja jak zakładałem akwarium w 2012r to Stani zawsze chętnie pomagał i odpowiadał konkretnie na każde pytania. Poczytaj sobie wszystkie Jego posty a zrozumiesz.

Edytowane przez Signarus (wyświetl historię edycji)

Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 24 W nie są długie ale są takie belki w których świetlówki układane są troszkę inaczej (pod skosem) co zwiększa wymiar belki a co za tym idzie większe pole oświetla taka lampa . Jest to warte uwagi ? w takiej sytuacji mamy 3 świetlówki i więcej opcji kolorystycznych do wyboru. Skoro jesteśmy już przy świetlówkach to jakie kolorki ?

Ja osobiście zakupił bym jedna biała i jedna niebieska ale z jakiej firmy ? których producentów polecacie ?

Pozdrawiam Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał PS crystal blue i spectra+19.500K

A co do ilości to zawsze masz taniej wymienić 2 świetlówki niż 3. A to że są pod kontem to Ci za dużo nie da.

Edytowane przez Signarus (wyświetl historię edycji)

Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałbym takie coś https://reef-poznan.pl/4aqua-hsd-3x24w-t5-lampa-aluminiowa-80cm-p-363.html?cPath=39_57

dlaczego taką? ano dlatego, że świetlówki mają 55 cm długości a nie 44 jak napisał Signarus a do tego całą lampa ma 80 cm powiesiłbym ją na 20 cm nad powierzchnią wody i wszystko bedzie doświetlone. Kombinacja to dwie niebieskie i jedna biała. 39W w obudowie jakiejkolwiek bedzie dłuższa niż akwarium i nie wygląda to dobrze.

@Signarus jak napisałem niczego nie ujmuje wiedzy i życzliwości Staniego więc niepotrzebnie sie za niego wstawiasz.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałbym takie coś https://reef-poznan....tml?cPath=39_57

dlaczego taką? ano dlatego, że świetlówki mają 55 cm długości a nie 44 jak napisał Signarus a do tego całą lampa ma 80 cm powiesiłbym ją na 20 cm nad powierzchnią wody i wszystko bedzie doświetlone. Kombinacja to dwie niebieskie i jedna biała. 39W w obudowie jakiejkolwiek bedzie dłuższa niż akwarium i nie wygląda to dobrze.

@Signarus jak napisałem niczego nie ujmuje wiedzy i życzliwości Staniego więc niepotrzebnie sie za niego wstawiasz.

Masz rację bo zmierzyłem swoją starą świetlówkę i ma 44cm ale zapomniałem że jest niestandardowa :)


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berklej,

jesli proponowana przez Ciebie lampa ma na kazda rure osobny odblysnik, to czemu nie ? :thumbup:

Jesli ma jeden wspolny, to juz by nie byla moim faworytem, bo bedzie swiecic jak lampa z takimi dwoma rurami, ale z osobnymi odblysnikami.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje lampe led maxpecta, ma dowolna regulacje barwy swiatla i mocy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stani masz rację co do odbłyśników, ale nie widzę na rynku innej lampy, która by się nadawała do takiego akwarium. Nie widzę też lampy 2x39 sensownej. Przyznam, że wiele widziałem, ale ten projekt jest mocno nietypowy. Chyba, że ma to być oglądane z góry wówczas dałbym faktycznie led-a powieszonego wysoko.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje lampe led maxpecta, ma dowolna regulacje barwy swiatla i mocy.

A o którym Maxspec-u mówimy bo chyba tylko Glaive wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.