Skocz do zawartości
Insider

nie mam sił to tego gów..

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam sił juz do tego dziadostwa jest to wczedzie skała piach szyby pompy nakreciłem film moze cos bedzie widac

test na si pokazuje 0,03 patrzac z boku fiolki

moze ktos cos poradzi


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci doradze tak,nie znam testów wody,mniemam że odpowiesz parametry w normie,to zrób tak,korali nie masz więc zasolenie może być niskie,np 1023,wszystkie magiczne kropelki uzdatniacze odstaw,nie rób podmiany wody z miesiąc,nic ci tam nie zginie bo nie ma co,i glony które masz zanikna,możesz też przy mocnym odpieniacze zacząć dozowac vsv to nie zaszkodzi,albo kupić gotowca w postaci red sea No3Po4.

A napewno nic nie dokladaj do zbiornika żadnego życia.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki akwarium ma juz z 4 miesiace start byl na zeo niestety padły mi all sps miałem problemy z parametrami obecne parametry z dzis

sg 1025

mg 1320

ca 500

kh 7.7

no3 wysoko 25

po4 0,02

si 0


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH podbij do 12.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy to napewno sa jakies glonyyy a nie krzemianyy czasem ? np w zbiorniku na dolewke leje wode jest 000 wkladam reke wkladam pompke juz jest 002....


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkładając cokolwiek do wody "podajesz" do wody zanieczyszczenia więc nie dziw się temu


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to chyba raczej nie przez to ... mam taka nadzieje


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale okrzemki są brązowe,a ty masz zielone glony ,falujące na dodatek.

Rosną bo masz No3 wysokie,zrób coś z tym.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupie sode i sie pobawie a z no3 to nie wiem co je tak podbija bo byyło w okolicach 2 nic nie padło itp


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam no3 wysokie, a glony nie rosną. nawet zamieraja. niedawno wlozylam szczepki zoa, na jednej między polipami było kilka małych glonów i zniknęły. Masz ślimaki?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze skala oddaje no3

Polecam jezowca na start super ale po czasie do wydania bo przestawia potem szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezowiec chyba na szybę nie wejdzie, a slimak tak. I nie demoluje szczepek. Nie ma tam korali tylko ryby. Ryby produkują no3 a nie ma co go pochlaniac. Korale miękkie przy 25 spokojnie dają radę i wyjadaja cześć pokarmu który opada i ryby go nie złapią. Korale zjadają tez substancje odżywcze z wody i mniej ich zostaje dla glonów. Tak mi się wydaje ze prócz ślimaków przydałyby się miękasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akwarium za cyrkulacje robia 3x6095 wiec ruch wody jest dobry odpieniacz tez siedzi dosc spory ati bm 250


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naturze jak gdzieś pojawi się "towar" nadający się do jedzenia to zaraz pojawia się jakiś konsument tego towaru. jak konsumentowi za dobrze się wiedzie, to pojawia się większy konsument i zjada mniejszego. Zamiast kombinować skąd się bierze glon i jaką chemią czy sprzętem go zalatwic (ma co jeść, to rosnie) to zatrudnij slimaki czy innego glonozernego. No3 jest pewnie od ryb, resztek pokarmu. U mnie skoczyło, bo przekarmialam je bardzo kombinując co im jeszcze zaskakuje. uparly się wszystkie na artemie i chciałam je nauczyć jeść co innego. Gnijace resztki spowodowały wzrost no3 i do dziś jest za wysokie, choć spada powoli. Ale glonów nie ma i nigdy nie było, pewnie dzięki ślimakom. Najwyżej lekki nalot na szybach czy skałach, ale żadnych nitek i chaszczy.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naturze jak gdzieś pojawi się "towar" nadający się do jedzenia to zaraz pojawia się jakiś konsument tego towaru. jak konsumentowi za dobrze się wiedzie, to pojawia się większy konsument i zjada mniejszego. Zamiast kombinować skąd się bierze glon i jaką chemią czy sprzętem go zalatwic (ma co jeść, to rosnie) to zatrudnij slimaki czy innego glonozernego. [...]

:thumbsup:


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyść szyby przed zgaszeniem świateł (codziennie). Miałem to samo - po 1,5 miesiąca był spokój :). To jest akwarystyka morska i tak ma być - albo to pokochasz albo nie :) Jak to mówią - raz na wozie, raz w nawozie.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

salarias fasciatus , i inne "glonożerne" stworzonka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią - raz na wozie, raz w nawozie.

Dobre, ale coś w tym jest.

Kup albo lepiej pożycz dolobelle, zje wszystko w szybkim tempie. Niestety równie szybko padnie z głodu.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolabelle zapodaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co od razu dolabelle? One chyba są bardzo delikatne i jak zje wszystko to padnie. sporo tematow widzialam gdzie Dolcia pozyla krótko w akwarium. Gdy odeszła niezauważona zostawila tez smrodek i no3. Slimaki takie jak turbo może dłużej obrabiaja poletko, ale zawsze coś sobie do jedzenia znajdą. Wylizą szyby, skały. Na glony dobry jest jeszcze krab mitrax, ale potrafi się też ponoc pozywic rybkami jak zje glony. Nie wiem jaką dietę się stosuje dla niego jak braknie glonów, żeby na rybki nie polowal.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że zacząłeś na zeo. Okej, ale co dokładnie dozowałeś? Moim zdaniem widać tu przedawkowanie zeofood7 lub innych. Lej narazie tylko bakterie jak zaleca producent na butelce. Jak dino zejdzie to powoli możesz zacząć dozować zeostart3. Jeśli NO3 i PO4 będą niskie możesz pokusić się o połowę dawki zeofood7 i spongepower. Teraz najlepiej czekać i nic poza bakteriami nie lać :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.