Skocz do zawartości
Jacek_s

(300) Spuchniety blat pod akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaciekająca woda z korony spowodowała spuchnięcie blatu. Napuchnięty jest jeden cały bok i po około 15 cm z przodu i z tyłu.

Akwarium stoi na macie która w miejscach spuchniety ch ścisnęła się.

W związku z tym mam pytanie co dalej? Zostawić i mieć nadzieję, że mata zniwelowała nierówność czy wymienić blat?

Pozdrawiam

Jacek

post-10918-0-32629200-1454839246_thumb.jpg

post-10918-0-64235900-1454839281_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli akwa jest ponad 200 litrów to na sto procent pęknie,mi pękło,tylko stelaż!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ryzykować, lepiej wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Blat leży na stelażu z profilu stalowych. Akwarium 300 litrów.

Sam blat nie odkrztałcił się ani nie zwichrował. Na krawędziach jest spuchnięty. Zastanawiam się czy mata zniweluje spęcznienie.

Nowy blat już mam. Od początku miałem zamiar wymienić. Problem w tym, że im bliżej do operacji wymiany, tym więcej pytań jak to zrobić. Spuszczenie 300 litrow wody, odłowienie życia, zdjecie Akwa. No i jak system zareaguje na taki zabieg?

Edytowane przez Jacek_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By obie nie kapała woda z korony,zamontuj od środka kątownik aluminiowy na około korony,zarazem na nim może się opierać korona.Tak miałem w starym i tak będę miał w nowym baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ściekającej wody rozwiązałem. Problemem dla mnie jest wymiana blatu. A raczej sposób w jaki to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wymienisz bez zdjęcia baniaka,druga opcja to zostawić bo podkładka przejęła to rozszerzenie,kto wie,jak byś jej nie miał czy by akwarium nie pękło.Ja bym jeszcze może spróbował wydłubać tą widoczną,wiórową część to może siądzie,ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw i nic nie dłub bo może być tylko gorzej, miałoby pęknąć to już by pękło w trakcie pęcznienia płyty. Niestety masz tam płytę wiórową a dużo lepsza do tego jest OSB dlatego zwracaj uwagę na każde kolejne nasiąkania.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi w temacie.

Blat wymieniony. Nie było łatwo ale udało się. Konstrukcja skały niestety rozleciała się. Cześciowo udało się skleić tylko te kawałki na których nie było korali. Zobaczymy jakie zmiany zajdą w zbiorniku po kilku dniach od powtórnego zalania.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.