Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a czy pochłaniacz po4 powinienem dać już na sam początek czy po czasie ?

Jeśli chodzi o PO4 czyli fosforany to możesz użyć już od samego początku phospate minus, jeśli chodzi o purigen to redukuje on azotany i azotyny , czyli no2 i no3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Phosguard będzie ok ? czy purigen będzie wymagany czy wystarczą podmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregu, mylisz się :D

Pani Jadwiga Morska wysyła mrożonki i dochodzą tak samo jak ryby - w stanie rewelacyjnym.

To przepraszam, że wprowadziłem w błąd, ale wydawało mi się logiczne, że chyba wszystkie sklepy, nie sprawdziłem dokładnie. Ciężko mi uwierzyć , że ktoś kupuje 2 paczki po 5 zł i to np w 32 stopniowym upale latem jedzie przez całą Polskę wysłane w specjalnej chłodni:)

Phosguard będzie ok, a purigen zalecają nawet spece z e-rybki jako zamiennik filtracyjny w tych Newo Nano akwariach więc chyba OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy będzie potrzebny czy wystarczą podmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy będzie potrzebny czy wystarczą podmiany ?

Przy takim litrażu to w ogóle można jechać na podmiankach tylko i w zupełności wystarczy, zależy co tam chcesz mieć, jak nie wpuścisz miliona ryb a korale nie będą wystawać z wody to powinno być ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planowo 2 błazenki , trochę korali miekkich i ekipa czyszcząca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 2 błazenki w 30l.......... no nic, będziesz obserwował parametry wody, robił regularnie podmianki i testy, a reszta wyjdzie w praniu. Po prostu reaguj na to co Ci będą pokazywać testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czym karmić ?

i jak z bakteriami ? czy dodawać ? jeśli tak czy Seachem Stability będzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czym karmić ?

i jak z bakteriami ? czy dodawać ? jeśli tak czy Seachem Stability będzie ok ?

O bakteriach już pisałem, a rybki karmisz tym co lubią. Możesz spytać tam gdzie kupisz czym są karmione i zastosować tą samą dietę, najlepiej jak będzie urozmaicona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najlepiej spytaj czym były karmione. Chociaż ... błazenki jak są godne to zjedzą chyba każdą karmę. Jak grymaszą- nie są głodne. Wiem to z autopsji. Z zakupem pierwszego błazenka poprosiłem sprzedawcę o jakąś karmę. Wybrał mi Seachem'a, której nawet kijem nie chciał trącić. Przetrzymałem go jeden dzień na głodzie- wcinał że aż miło. Daleki jestem od takich "eksperymentów", ale sprzedawca z 20-letnim doświadczeniem powiedział mi krótko- "nie są głodne". I taka była prawda. Teraz karmię naprzemiennie- płatki Ocean Nutrition Brine Shrimp Plus, Tropic Marine O-megavital, Seachem Marine, Solowiec, od czasu do czasu przyklejam H2Ocean ReefPaste (też go czasem skubną, choć generalnie to raczej nie dla nich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a koralom miekkim i ekipie czyszczącej muszę coś podawać ?

Skałe muszę kleić ? czy wystarczy solidna konstrukcja ?

jeśli kleić to czym polecacie ?

sucha skała

Edytowane przez Pajutoja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy powinienem podłożyć coś pod skałę ? ( piankę , styropian czy coś tego typu ) czy na szkło odrazu ? I najpierw skała puźniej piach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nic pod skałę. Najpierw skała, potem piach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najpierw woda czy piasek ? i czy powinien być wsypany w dzień zalania ?

Ile skałki potrzebuje około na ten litraż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez zaczynalem od kostki aquael nano reef 30. Jechalem bez odpieniacza(regularne podmianki 10%) i posiadalem cyrkulator korali 900 i nie zauwazylem zeby byl za duzy chaos. Zywa skala i woda z dzialajacego zbiornika podstawa. Mrożonke normalnie kupisz w zoologicznym(nie takim w auchanie ;)) a jak bedziesz chcial urozmaicic diete to poprosisz to Ci zamówia.Powodzenia z startem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka ilość skały na taki litraż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie

Ile suchej skały na zbiornik 30l (40x25x30h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie

Ile suchej skały na zbiornik 30l (40x25x30h)

Około 3 kg powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 5kg i bylo za duzo. Jak wyżej 3kg, tylko w żywa skałe zainwestuj. 3kg to nie duzo wiec nie zaplacisz nie wiadomo ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bedzie Ci dlugo dojrzewać a nieproszonych gosci mozesz zlapac nawet przy kupnie koralowca. Bedzie ok, ja w mojej 30 mialem 2,5-3kg w zaleznosci co chcesz miec za obsade(czy babke itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy koralowcu też się może zdarzyć ale ryzyko jest mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

myślałem nad suchą , nie chciałbym "nieproszonych gości"

I tak prędzej czy później do Ciebie zawitają. Ja startowałem na Real Reef Rock. Przybyło parę szczepek, a teraz mam masę drobnych ślimaków niewiadomego pochodzenia, rurówkę, wężowidło i coś mi "strzela" w skałach od czasu do czasu.... Pewnie krewetka pistoletowa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie P1otr. W piasek tez bym zainwestował w żywy nie suchy. Ja kupowałem z Nature's Ocean 4,5kg za 65zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.