Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

zadam inne pytanie jak długo to podziała ? bo te nano nie są przystosowane do takiej pracy

podobne "coś" można zrobić na "byle przekaźniku" i jakimś układzie czasowym on/off - tylko właśnie jak długo podziała ?

raczej kup zestaw ale nie z pompami nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , ogólnie nie chodzi mi o ofekt przełączania pomp , myślałem że mogę na tym wyregulować pompę jeśli byłaby za mocna. Ale chyba tak to nie działa . I czy wogóle da się wyregulować tą pompę na mniej ? czy musiałaby być inaczej skonstruowana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nano 900 ? nie da się - ponoć ktoś próbował dorobić sterowanie .. ale jakoś nie słychać (pewno się grzeją)

to są pompy na 230V - regulacje mają te na stałe napięcie 12 czy 24v

"wyregulować" żeby nie była za mocna można zakładając jakąś siateczkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ale bez tego tez jakos da rade

Planowo będą miekkie . Zobaczymy czy bedzie potrzeba wogóle uruchamiac cyrkulator czy wystarczy kaskada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wyceluj na szybę "z odbicia" , do 30L nie będzie za mocna

a gdyby - to owiń czymś np. watoliną (włóknina filtracyjna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przy zakładaniu po ułożeniu skały wstawie zdjecia i bede sie radzil gdzie ją ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pajutoja jeśli można to radze wybrać się do działu "Dla nowicjuszy" i przeczytać wszystkie podpięte tam tematy. Jest w nich odpowiedź na jakieś 90% pytań, które tu zadałeś (nieraz wielokrotnie). Po tej lekturce poczytaj tematy innych użytkowników, którzy zakładali podobne akwarium. A jako uzupełnienie gorąco polecam http://reefhub.pl/ i artykuły zamieszczone na stronce. Sam wertuje je od jakiegoś czasu i na prawdę jest tam ogrom wiedzy, która z pewnością przyda Ci się teraz i w przyszłości.

Co do filtracji to znawca nie jestem ale ze względu na wielkość baniaka i to aby było tam jak najwięcej miejsca na życie proponuje dać odpieniek do kaskady. Zawsze można wyjąć a jak za jakiś czas rzeczywiście konieczne będzie użycie jakiegoś wkładu zawsze możesz dołożyć druga (np mniejszą kaskadę fzn-1).

No i jeszcze moje zdanie co do skały - ja bym brał żywą tak jest w niej sporo gapowiczów ale to jest właśnie piękne w akwarystyce morskiej. Przestrzeń twojego baniaczka nie jest na tyle duża by nie dało rady czegoś wyłowić a z pewnością dostarczy Ci to sporo radochy.

Z ciekawością śledzę temat i życzę powodzenia!


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , będę czytał :)

Co do filtracji to jeśli ma być jeszcze jedna kaskada muszę wiedzieć o tym wczesniej ponieważ będę robił pokrywę i musiał bym uwzględnić na nią miejsce ( miałem pomysł aby dać w fzn3 odpieniacz + siporax . i dołożyć drugą na phosguard i purigen ale muszę to jeszcze przemyśleć wiadomo koszty rosną a sporo mam jeszcze rzeczy do kupienia ) I co istotne czy 40 cm wystarczy na kaskady fzn3 , fzn1 i dobrze było by jeśli zostało by miejsce na kable ( ale bez tego w tym miejscu też ujdzie )

Co do skały się jeszcze zastanawiam ,

Myślałem też nad automatyczną dolewką widziałem fajną diy

http://nano-reef.pl/topic/82360-autodolewka-do-nano/

ale w miejscu na zbiornik mam niecałe 50 cm wysokośći ( z czego 30 cm to sam zbiornik + pokrywa + więc miejsca zostaje mało ) Ogólnie miejsce wygląda tak ( stoi tam puki co o 5cm niższe słodkowodne ) ( pułka z nad zostaje wyciągnieta i wtedy jest tyle miejsca )

http://pics.tinypic.pl/i/00764/hjmoyduo2xpk.jpg

i grawitacyjnej tam nie upchnę

ale zaczołem zastanawiać się nad wbudowaniu jej nad szafką z innym zbiornikiem, jest blisko do tego a innego dobrego miejsca na grawitacyjną nie znalazłem , minusem jest to wężyki trochę drogi by miały i nie byłby zbyt dobry dostęp . miejsce wygląda tak

http://pics.tinypic.pl/i/00764/qfl735tc4j06.jpg

obawiam się jak z dostępem aby dolewać nowe ro do zbiornika, i w podanym miejscu stoi szyba ( jako pułka ) i raczej musiał bym zrobić w niej otwór . kolejnym pomysłem jest schowanie w szafie obok powieszone wewnętrz na ściance . ale tam z drugiej strony z dostępem też bez rewelacji .

I zastanawiam się czy przejdzie taka wersja czy bardziej kupować ale to kwestia 200-400 zł

Jak można to proszę o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dodatkowej kaskady sprawdziłem wymiary i fzn-3 i fzn-1 nie zmieszczą się , ale powinny się zmieścić fzn-3 i fzn-mini

wymiary fzn-3 - 28.8 x 16 x 23.5 cm

wymiary fzn mini - 9 x 7 x 12 cm

mam na tyle 40 cm czyli powinno wejść prawie na styk na cały tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o podawaniu fitoplanktonu ? czy będzie ok do 30l ? czy będzie zbędny przy koralach miekkich , ekipie czyszczącej i 2 błazenkach ?

I jeśli podawać to w jakich ilościach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o podawaniu fitoplanktonu ? czy będzie ok do 30l ? czy będzie zbędny przy koralach miekkich , ekipie czyszczącej i 2 błazenkach ?

I jeśli podawać to w jakich ilościach ?

Moim zdaniem niepotrzebnie tylko dołożysz nutrientów w zbiorniku. Korale miękkie fotosyntetyzujące nie wymagają dodatkowego karmienia. Błazenki karm czym tam chcesz, jakieś mrożonki bądź sucha karma a ekipa czyszcząca posprząta to, czego rybki nie zjedzą. Jeśli koniecznie chcesz karmić korale polecam Reef Roids raz na tydzień chociaż myślę, że w tak małym systemie to nie jest dobry pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale miękkie fotosyntetyzujące nie wymagają dodatkowego karmienia.

Od kiedy zacząłem karmić korale zastanawiam się skąd jest to przekonanie. Ja widzę różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w 30l jest sens stosować fitoplankton ?

Będzie to co wymieniłem wcześniej i możliwe że kilka LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zacząłem karmić korale zastanawiam się skąd jest to przekonanie. Ja widzę różnice.

nie napisałam że nie można i nie napisałam że nie ma różnicy z karmieniem lub bez, napisałam że nie wymagają dodatkowego karmienia ale oczywiście jak ktoś chce to nie ma problemu, nawet ja coś tam daję raz na tydzień

ale czy jest sens karmić kilka miękkich korali w 30l?

a przy LPS ?

LPS również są fotosyntetyzujące chociaż wiele osób zaleca dokarmianie raz w tygodniu. Ja osobiście polecam pelletki LPS Grow+Color. Kilka na korala raz w tygodniu i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o koszty karmienia?

Raczej niewielkie, oczywiście zależy czym chcesz karmić i w jakich ilosciach.

Dla korali miękkich podaję plankton Reef Roids, niestety nie znalazłam nigdzie na polskiej stronie, w UK około 18 funtów.

Ja podaję LPS glow+color raz w tygodniu, myślę, że takie opakowanie starczy na długi czas.

Tutaj link do e-rybki akurat znalazłam:

http://erybka.pl/pro...olor-100ml.htmlOczywiście są inne pokarmy wszystko zależy co Ty chcesz podawać.

Edytowane przez Hepatusek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie myślałem nad fitoplanktonem pobirważ podoba mi się taka metoda . Ale chyba odpuszcze karmienie korali w tym zbiorniku . Jak bede robił wiekszy baniak to będę coś kombinował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście zaktualizowałem planową listę zakupów . Prosiłbym aby zerknąć czy jest ok

i czy czegoś nie brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o podawaniu fitoplanktonu ?

...

Moim zdaniem niepotrzebnie tylko dołożysz nutrientów w zbiorniku. Korale miękkie fotosyntetyzujące nie wymagają dodatkowego karmienia.

Już kilka razy spotkałem się z podobną opinią i uważam, że nie tędy droga! Korale to zwierzaki, wystawiaj do nas polipy, po to, żeby je nakarmić. Jest olbrzymia różnica pomiędzy koralami, które są regularnie karmiona, a tymi które żyją samym światłem.

Co do fito, to jeden z najlepszych i najodpowiedniejszych pokarmów właśnie dla korali miękkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy spotkałem się z podobną opinią i uważam, że nie tędy droga! Korale to zwierzaki, wystawiaj do nas polipy, po to, żeby je nakarmić. Jest olbrzymia różnica pomiędzy koralami, które są regularnie karmiona, a tymi które żyją samym światłem.

Co do fito, to jeden z najlepszych i najodpowiedniejszych pokarmów właśnie dla korali miękkich.

Myślałem aby spróbować zrobić 2 reaktory DIY .

Tylko nie jestem pewien czy podawanie fito w tak małym litrażu jest dobre .

Jeśli tak to mam kilka pytań:

Jakiej objętości zrobić reaktory ?

Jakie mocne i jakiej temperaturze barwowej oświetlenie ?

Jaki nawóz czy coś tego typu powinienem dodawać w jakich proporcjach i co jaki czas ?

Kiedy powinienem dolewać więcej solanki ?

Co ile czasu i ile dodawać do zbiornika ?

Jakiej mocy napowietrzanie ?

Czy wystarczy dolać do słupa wody ? czy muszę podawać koralom pod polipy ?

I ile fito muszę dać na początek i z jaką ilością solanki rozcieńczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak powinienem przechowywać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.