Skocz do zawartości
endriu3005

odebralem nowe akwarium - watpliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego więc go nie przykleiłeś skoro nie jest typowy. Uważam, że grzebień w morskim jest częścią akwarium. W Aqua Medic zawsze wklejają grzebień, chyba że klient życzy sobie inaczej.

rozumiem, że wykonawca zadeklarował, że poniesie koszty wykonania otworów. Akwarium 180/70/60 bez wzmocnień to zły pomysł, pytanie czyj?

absolutne minium powinno być 5 cm, wtedy wodę będzie miał 2 cm od krawędzi

Tego nie rozumiem bo chyba jesteś jedynym któremu to nie działa. Zakładam, że masz to źle wykonane bo inaczej nie ma możliwości niezadziałania.

A Ty jako okrzyknięty "miszcz" powinieneś zapytać a nie wykonywać jak mi się chce

Sorry ale z tym się nie zgodzę. Za grzebień wiele firm sobie liczy oddzielnie i musisz wspomnieć przy zamówieniu że chcesz mieć doklejony.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na FB John raczej sie chwali zbiornikiem niz marudzi ;) wezyk od RO juz widac w srodku.

tak chwali sie ale swoje zale mowi mi w oczy, a co do gratow to juz jest gotowy na wszystko, filtr wisi juz na scianie, ale co z tego jak i tak teraz oczekiwanie na hydraulike

dlaczego niesmaczne? Przecież nikt nikogo nie obraża...

Poza tym... mnie się wydaje, że jeśli zamawiam akwarium to WYKONAWCA ma mi doradzić czy moje mniemanie o "chceniu" jest prawidłowe czy nie?

Powinien mi doradzić czy potrzebne są wzmocnienia czy nie... czy komin ma być taki czy taki?

To on powinien to policzyć...

To na wykonawcy spoczywa obowiązek wykonania dobrej roboty... przecież jeden zadowolony Klient to 2 następnych Klientów...

a druga sprawa... gwarancja... Po co się szarpać po wykonanej robocie? Skoro można zrobić wszystko jak się należy od początku?

EDIT:

a wg tego co wykonawca napisał... to gdybym chciał komin 70 cm - to by taki zrobił... mimo, iż wys. baniaka to 60cm.

sorry... ale mz coś nie halo jest...

dzieki za zrozumienie, to chce wlasnie przekazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endriu u mnie bylo dokladnie tak samo z dostawca jak znalazlem swojego to Przemek w dzien odbioru stwierdsil ze jest maly problem " zrobilem szafke biala nie czarna " i w ten sposob moj dostawca stracil transport do uk . Na szczescie nie dostal przelewu na caly zestaw . Musielismy kupic chydraulike w uk i samemu robic poprawki . Komunikacja z nim jest beznadziejna i czas realizacji to jakis koszmar .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieją inne cywilizowane formy komunikacji.. Fakt, nieładnie rozdmuchiwać pewne sprawy publicznie robiąc antyreklamę. To już drugi taki temat w ostatnim czasie na forum..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie ? Od tego jest forum i moze ktos sie zastanowi zanim zdecyduje sie na Przemka . Zamowilem u niego dwa zestawy przy ppierwszym wszystko bylo super tylko ta rysa ale to nie byl jakis wielki problem , ale przy drugim to juz przesada i nalezy pisac o takich sprawach .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? Multum użytkowników pisze, że Przemek robi najlepsze akwaria, pewnie gdybym mieszkał bliżej sam bym zamówił, tak to będę zamawiał lokalnie. Każda opinia jest ważna ta negatywna też bo pomaga innym podjąć decyzje.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On robi super akwaria to jest fakt .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jak zwykle się pienisz. Wynika z doświadczenia popartego wykonaniem i działaniem w kilkuset akwariach.

Zakładam, że dla Ciebie i tak nie wystarczy.

Nie wystarczy. Nie widziałem zbiorników, nie widziałem rozwiązań zastosowanych tam i nie widziałem żeby w tych

kilku setkach zbiorników takie odpowietrzniki działały. Za to pamiętam ile miałem problemów ze swoim.

Pamiętam również jak szukałem teoretycznych podstaw tego zjawiska - żeby dojść czemu nie działa. I jaki wpływ na całość systemu miał by

"otwór bezpieczeństwa" w systemie.

Bez urazy.

cyt...Fizyka płynów się kłania. A na co dzień to zjawisko możemy zaobserwować w odpieniaczach. Podpowiem, że

średnica otworu jest trwale zależna z parametrami przepływającej cieczy.

zakładam, że Ty tego nie rozumiesz skoro u Ciebie nie działa, bo u mnie tak

Teraz już wiem dlaczego nie zadziałało - Ty, wiesz? Jak nie wiesz, poszukaj samodzielnie - satysfakcja gwarantowana.

co ma wysokość poziomu wody do pojemności sumpa?.

Mieszasz podstawowe zasady konstruowania akwarium.

Sumpa sie dopasowuje do zbiornika i do sprzetu a nie odwrotnie.

Ma o tyle że pojemność komory pompy winna mieścić się w zbiorniku - czyli w tym marginesie pomiędzy poziomem roboczym a

granicą akwarium. Zaś na tym forum widziałem wiele zbiorników i systemów projektowanych "od tyłu", że już nie zakładam że

Autor dopasował wszystkie zależności, zwłaszcza że na rysunku nie wykazał wysokości komina (albo ja przeoczyłem).

To co zostało spartolone, za to można przypisać winę producentowi, ale to co zawalił projektant czy nie dopatrzył zamawiający -

Sorry - trzeba wziąć na klatę i żyć dalej. Nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora.

Na tym polega odpowiedzialność i dorosłośc.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 750l a rury 25 i 32mm? :) Panie kto Panu tak spier* :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony z Przemka . Akwarium zrobione na tip top. szlif, klejenie idealne. Silikon nigdzie nie wyłaził, bąbla żadnego też nigdzie nie zaobserwowałem. Wielkość komina , wysokość grzebienia , śrubunki dobrał idealnie.

Kolejny zbiornik to był sump od niego. Jedną przegrodę nawet mam w opti :baby:

Jedynie co mi się tam nie podoba to silikon który wyłazi na łączeniach szyb , taka nadlewka. W wolnej chwili pstryknę zdjęcie to pokażę o co mi chodzi.

Przemku zatrudnij koniecznie kogoś do kontaktu z klientem . Jak zamawiałem to był z tym duży problem.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margo to jest dobry pomysl z tym zatrudnieniem .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie czemu dziurki nie działają. U mnie zawsze działały - pomagało zapowietrzyć powrót i zasysał minimalną ilość wody.

Co do amplitudy fali - kto co lubi,ja żeby przedmuchać zbiornik z syfku robiłem jakiś czas prawie 1cm. I ładnie wydobywało syf z zakamarków.

Co do projektu i wykonania - dziwi mnie podejście Przemka. Swój zamawiałem w Erybce. Wykonany bdb. Poprosiłem o komin na całym prawym boku, 50x50x13. I taki projekt dostałem. I zatwierdziłem. A i tak szklarz dzwonił z pytaniem czy aby nie pomyliłem bo to duży komin i po co mi taki. Odpowiedziałem że ma być taki na rafugium. Bez zbędnego gadania taki zrobił. Co do centymetra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ale ty jesteś zaklamany .Jestem w szoku .Gdzie wy czekacie 4 miesiące na zestaw skoro 2 stycznia dopiero wyslaliscie projekt !!!

Na podrzucenie swini na forum to juz słów nie mam .Byłem na każde twoje skimnienie .

Wczoraj miła rozmowa wieczorem .Zakłamanie i fałsz .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i wierzyć mi się nie chce, mam 2 zbiorniki od Przemka (150x50x60 Guardian i 80x40x40 OW) i powiem szczerze, że nigdy nie wziąłbym zbiornika od nikogo innego. Kontakt z Przemkiem to przyjemność, a tu takie chocki klocki ? Szkoda sączyć jadu i robić nieporozumienia - endriu z Przemkiem zawsze się dogadasz, tylko na spokojnie :) Mniej nerwów a wszystko będzie ok.


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? Multum użytkowników pisze, że Przemek robi najlepsze akwaria, pewnie gdybym mieszkał bliżej sam bym zamówił, tak to będę zamawiał lokalnie. Każda opinia jest ważna ta negatywna też bo pomaga innym podjąć decyzje.

Przemek robi bardzo ładne akwaria, opinia zadowolonego klienta.

Patrząc na szkice załączone przez zlecającego nie dziwię, że wychodzą rożne niedomowienia.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mną już nie ma o czym.Jestem w kontakcie tylko z Johnem. Nigdy nikogo nie oszukałem i nie skrzywdziłem . Zawsze robiłem wszystko by klient był zadowolony . Są ludzie którzy lubią gnoić ludzi i psuć w jednej chwili wszystko co tworzyło się latami .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

endriu projekty wysylaj zrobione w sketchup jest darmowy i nigdy nie bedziesz miał do nikogo pretensji, ten rysunek to wiesz... ciesz sie ze wogole komin dostałeś ;)

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mną już nie ma o czym.Jestem w kontakcie tylko z Johnem. Nigdy nikogo nie oszukałem i nie skrzywdziłem . Zawsze robiłem wszystko by klient był zadowolony .

To potwierdzam, gdyż sam nie raz, nie dwa widziałem różne sytuacje.

Są ludzie którzy lubią gnoić ludzi i psuć w jednej chwili wszystko co tworzyło się latami .

Myślę że tutaj trochę dramatyzujesz - to po prostu ludzie nieodpowiedzialni. Którzy nie mają grama szacunku dla własnej godności - dla których

zrobić z gęby cholewę - żeden problem.

Reputację masz stabilną/ Owszem problemy z kontaktem są, ale za to cena niższa od innych. Coś za coś, albo robi się samemu

i taniej, albo zatrudnia sekretarkę i koszty wzrastają.

ps. :) odpisz co z lacobel na komin, czy da się czy nie :) (też nie mam "kolorowo" z Przemkiem :) - a nie chcę dzwonić :) )


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później życie weryfikuje i tych plujących jadem. W naturze nic nie ginie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest mowa o tym jak bardzo nie profesjonalnie podchodzi on do klienta . Jeszcze raz zaznaczam wykonanie akwarium , szlif , silikon pierwsza klasa ale bardzo wiele traci na kontakcie z klientem i obiecywaniem z tygodnia na tydzien ze juz bedzie gotowe i jeszcze co jest najbardziej dsiecinnne straszenie jakimis sadami czy komornikami .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek Ty jesteś bez winny .Nie zapłaciłeś mi mniejszej połowy za wykonaną prace .Jeszcze mnie na forum publicznym oczerniasz .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zostal Ci wyslany ostatni przelew w zwiazku z nie wywiazaniem sie z umowy i kilku bledow ktore popelniles . Dostales szanse by wyslac brakujaca chydraulike i otrzymac przelew ....ale tego nie zrobiles . Zdecydowanie jestem bez winy .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

endriu projekty wysylaj zrobione w sketchup jest darmowy i nigdy nie bedziesz miał do nikogo pretensji, ten rysunek to wiesz... ciesz sie ze wogole komin dostałeś ;)

Pod warunkiem, że wykonawca wykona produkt zgodnie z załączonymi rysunkami i opisem, a z tym bywa niestety różnie.

Nie zawsze też niewątpliwy talent rzemieślniczy (wysoka jakość szlifu, klejenia, spawów, pokrycia i wielu innych wykonanych bardzo dobrze elementów) idzie w parze z terminowością, poprawnym kontaktem z klientem, wykonaniem przedmiotu zgodnie ze specyfikacją itp.

Warto o takich rzeczach mówić na forum, bo z jednej strony daje to kupującym szansę oceny dostawcy przed podjęciem decyzji o zakupie, a z drugiej strony dostawcy mogą się dowiedzieć jakie są oczekiwania klientów.

Sączenie jadu to cecha narodowa Polaków.

Nie widzę w tym żadnego jadu. Po to są fora żeby wymieniać poglądy i informacje.

Dla mnie najważniejsze w procesie zamawiania to albo podpisać umowę, albo wszystko ustalać mailem (nigdy ważnych ustaleń nie podejmować przez telefon - ostatecznie rozmowę telefoniczną potwierdzać mailem).

Edytowane przez marb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś, albo robi się samemu i taniej, albo zatrudnia sekretarkę i koszty wzrastają.

ps. :) odpisz co z lacobel na komin, czy da się czy nie :) (też nie mam "kolorowo" z Przemkiem :) - a nie chcę dzwonić :) )

Powiem to tak, zgadzam się z dalem każdy patrzy zrobić najlepiej jak to możliwe i najtaniej a jak człowiek chce być zadobry dla wszystkich ma dużo pracy to potem tu czy tam czegoś niedopilnuje i z tego biorą się problemy. Sam czekam parę dni na wycenę, ale rownież nie naciskam bo wiem że moje ewentualne zamówienie to pryszcz przy baniakach jakie robi Przemek (szczególnie ze jakość staje się już legendarna).

Rada dla kolegi Przemka, jeśli mogę, proszę podnieść ceny, lepiej mieć 10 zadowolonych klientów którzy zapłacą za jakość i obsługę tyle co potencjalnych 20, gdzie 5 będzie niezadowolonych, 3 coś będzie brakować, 8 niedotrzyma się terminu i może 4 uda się i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.