Skocz do zawartości
endriu3005

odebralem nowe akwarium - watpliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

tylko reklamacja. To samo miałem dosłownie na dniach z piecem gazowym w domu.... Nowy, awaria a mi koleś pier...li że muszę mu za przyjazd zapłacić.

Zażądałem wymiany nagrzewnic i wymienili a tera niech se sąd uruchomia i tak wygram.

Gdzieś tam czytałem jak to było z przelaniem i hydrauliką ale uważam że powinno się zapłacić i później reklamować no chyba że można to raz dwa na tel załatwić ale zgłębiać się z problemem nie będę.

Nie ja stroną jestem a tylko jakoś załagodzić sprawę może chciałem - sam nie wiem,


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar zostal przyjety ale problemy wyszly kilka dni pozniej i raczej nie bylo by mowy o zwrocie towaru bo i jak ? Kto by zaplacil za transport i jak dlugo by trwala naprawa ?

Faktem jest ze powinno sie ustalic koszty naprawy i zakupu hydrauliki ale w tym momecie chyba by nie bylo co juz wysylac do polski ...

Reklamacje sa znacznie latwiejsze na miejscu . A tu jeszcze dochodzila komunikacja z Przemkiem ktora ma bardzo wiele do zyczenia .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej trza było na miejscu zamawiać, co ja mogę doradzić, trzeba tak zrobić żeby i wilk syty był i owca cała...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej - może zadam głupie pytanie, ale czego Ty teraz oczekujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek niczego . Tak prawde mowiac to wszystko wyjasnilem i nie mam nic juz do powiedzenia . A jak sie sprawa zakonczy czas pokaze .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wzieliscie strone wykonawcy czyli Przemka . Rozumiem .

Ale nalezy sie rowniez postawic po stronie kolegi ktory zamowil zestaw u Przemka . Zestaw przyszedl z kiliu tygodniowym opuznieniem i doszedl tylko dlatego ze sam kolega zalatwil transport bo Przemek nie mogl sobie z tym poradzic . Jak sie okazalo zestaw przyszedl z kilkoma nie dociagnieciami i brakiem hydrauliki . Po rozmowach z Przemkiem mial doslac reszte a Przemek reszte kasy . On temat olal i kasa zostala w UK .

Jest jeszcze jeden problem finansowy gdzie dostawca ktory mial odebrac zestaw za pierwszym razem zada £100 zaplaty za poniesione straty , jest to polowa transportu . Jak juz pisalem w dniu odbioru po moim telefonie do Przemka nie odwrotnie okazalo sie ze zrobil calkowicie inny zestaw ( sciema ) dostawca tego dnia jechal z Tarnibrzega pk zestaw i byl juz 60 km od Szczecina jak go poinformowalem o calej sprawie .

Wyszlo jak wyszlo ale Przemek jest sam sobie winien za swoje bledy . Jego podejscie do klienta jest beznadziejne i jest chamski a jak mu cos nie idzie po jego mysli to zaczyna chamsko pisac . Tyle na temat .

I by bylo jasne szkla robi super .

Na ostatnią prośbę aby się ze mną rozliczył odpisał tak !

Powodzenia . Chcesz cos sciagac bez zadnej umowy ? Nic nie jestes wstanie zrobic malo tego nic nie zrobisz .

Zapłacisz gwarantuje ci .

To nie prawda że olałem temat z hydrauliką

Był okres przedświąteczny do z kompletu brakowało mi kilka rzeczy ,nie każdy ma na stanie wszystko do rur 40mm.

Podejmowałem wilele działan szukając transportu paczki .Mam na to niezbite dowody . Nie mam interesu w tym aby kłamać .

Nie na darmo mam cytat w stopce o danej treści .

Maciek otrzymałby zestaw według naszch ustaleń o czasie .Ale zrobiłem zamiast czarny biały .Zarzucił mi że kłamię . Więc wysłałem mu zdjęcia tego którego miałem , na to również mam dowód .

W ciągu 4 dni był już gotowy noy do wysyłki . Panowie widzieli zdjęcia przed transportem i nie zgłaszali że coś jest nie tak .

Siedzieli cicho ,teraz już wiem jaki był cel .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie widzieli zdjęcia przed transportem i nie zgłaszali że coś jest nie tak .

na fotkach trudno zauważyć ewent. niedoróbki

wiem że braki czasu itd. ale może jednak warto zalać wodą i sprawdzić .. tak dla świętego spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci brakowalo z hydrauliki .... Klamkesz powiedziales na ze zapomniales jej wyslac z zestawem i zrobisz to na dniach . I tu sie kontakt urwak jak Marcin zadzwonil i powiedzial ze znalazl transport powiedziales ze ok po czym znowu twoj telefon nie odpowiadal .zestaw doszedl trzy tygodnie po czasie a zdjecia ktore wyslales 3 sorry ale z takiej jakosci .... z reszta na zdjeciu nie widzisz tych bledow ktore zrobiles . Jak znajde je to wkleje bo warto .

Tego dnia zestaw był już o tydzień opóźniony. A dotarło 24.12post-9206-1455829452,52_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Przemku,będzie jutro baniak u mnie ?

Bedzie w sobotę .

Silvia ten cały Maciek pisze że mu się komin okleil .Chyba specjalnie wezmę i pojadę tam do ciebie i pokażesz mi ten odklejony komin .

Przez 7 lat nigdy nikomu się komin nie odkleil a jemu tak !

Co jeszcze wymysli aby mnie jeszcze bardziej zdyskredytować ?


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowa słowna również zobowiązuje w tym kraju, nie musi być pisana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-9206-1455829667,78_thumb.jpgpost-9206-1455829681,13_thumb.jpgczy coś tu widać . ? Korony brak sumpa brak ☺

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak będę mial chwilę zrobię zrzuty ekranu i przestanie kłamać .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już temat czy @ibiza zachował się uczciwie czy nie, to zastanawia mnie inna sprawa...

Jak siegne pamiecia, to na NR takich zarzutów w kierunku Ciebie Przemku było juz sporo. Być może powinieneś zmienić sposób w jaki przyjmujesz zamówienia. Może jakiś "check list"? bo jak widać problem zapomnianej hydrauliki wraca co jakiś czas.

Nie bronie @ibizy, ale jak ktos zamawia z zagranicy zbiornik, to nie można mu powiedzieć, że mógł nie zamawiać w Polsce tylko u siebie. Customer service powinien być jednakowy, a sprzedawca widzac, że zamówienie z zagranicy, powinien albo odmowic wykonania usługi, albo zaakceptowac i zrobić ten ekstra krok i zapewnić, żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam akwarium od Przemka , 250x80x65 z eleganckim szlifem , mucha nie siada , wzmocnieniami bocznymi , dzieloną podłogą . ale niestety komin wykonany dokładnie tak jak sobie życzyłem , dlaczego niestety ? to było moje pierwsze w życiu prawdziwe akwarium ( w dzieciństwie miałem takie ze stelaża po piecu kaflowym , szyby na kit ) z braku wiedzy zażyczyłem sobie wysokość komina taką a nie inną - czyli za wysoką - fali nie uruchomię bo będzie woda chlustać na zewnątrz , a porady znajomych by komin przyciąć zignorowałem . Prośba do Przemka :

- przeanalizować optymalną wysokość komina , tak by ewentualny wavebox mógł pracować w akwariach i nie wypuszczać do klientów akwariów z za wysokim kominem , jeśli klient się upiera co do swojego projektu z za wysokim kominem - wybijać mu to z głowy dokładnie tłumacząc w czym rzecz , gdyby mi to wtedy ktoś wytłumaczył teraz był bym mu wdzięczny , ale wtedy gdy zamawiałem akwa u Przemka on chyba dopiero zaczynał robić morskie z kominami itp. ,więc pewnie jeszcze nie orientował się że niedługo u każdego morszczaka zagoszczą pompy jebao robiące falę . ale teraz to już standard i nie dopuszczalne jest wypuszczanie akwarium z za wysokim kominem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze warto napisać o sumpie . post-9206-1455834707,56_thumb.jpg

Dostał nawet linka z wielkością pienidla a i tak źle zrobił sumpa . post-9206-1455834786,24_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już temat czy @ibiza zachował się uczciwie czy nie, to zastanawia mnie inna sprawa...

Jak siegne pamiecia, to na NR takich zarzutów w kierunku Ciebie Przemku było juz sporo. Być może powinieneś zmienić sposób w jaki przyjmujesz zamówienia. Może jakiś "check list"? bo jak widać problem zapomnianej hydrauliki wraca co jakiś czas.

Nie bronie @ibizy, ale jak ktos zamawia z zagranicy zbiornik, to nie można mu powiedzieć, że mógł nie zamawiać w Polsce tylko u siebie. Customer service powinien być jednakowy, a sprzedawca widzac, że zamówienie z zagranicy, powinien albo odmowic wykonania usługi, albo zaakceptowac i zrobić ten ekstra krok i zapewnić, żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Sluszna racja :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się zagłębiać w sprawy płatności, to osobny temat. Chciałem tylko potwierdzić, że Pan Przemysław ma duży problem z wykonaniem akwarium zgodnie ze specyfikacją. Moje zamówienie właśnie tak zostało zrealizowane, niezgodnie ze specyfikacją, w wyniku czego 300l solanki poszło na panele i do sąsiadki. Poza tym szlify, spoiny i inne bajery bardzo ładne.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej, bo inne wymiary a nieszczelność, to dwie różne rzeczy.

Wysłane z TapaTalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kominie zewnętrznym wykonano ściankę akwarium z przelewem z jednej tafli naciętej pod komin, a nie jak w zamówieniu z trzech formatek, jednej dużej i dwóch przyklejonych po obu stronach komina tworzących przelew. Moje zamówienie było konsekwencją rozeznania w temacie i wielu opinii o ryzyku stosowania jednej tafli z nacięciem. Ryzyko polega na możliwości złamania tafli w miejscu w którym nacięcie ma narożnik, gdyż tam w jednym punkcie kumulują się wszystkie naprężenia. Tak też stało się u mnie. Przed zalaniem producent zapewniał mnie, że będzie dobrze przy mojej sceptycznej opinii. Ponadto średnice otworów w kominie były w innej kolejności niż na zamówieniu, aje z tym sobie poradziłem.

Chcę tylko zwrócić uwagę na problem z zastosowaniem się Pana Przemka do projektu, albo nie ma wydruków pod ręką i robi na pamięć, albo w wyniku widzimisię, nie wiem. Często zamawiający sobie z tym poradzi, np zrezygnuje z fali jak w przypadku z tego wątku, albo porzągluje z hydrauliką jak w moim, ale czasem może się skończyć spuchniętymi panelami.

Producent zorganizował transport uszkodzonego akwarium do siebie i z powrotem na własny koszt, wymienił ściankę już zgodnie ze specyfikacją zamówienia więc jeśli chodzi o sam przebieg reklamacji na nic nie mogę narzekać.

Akwarium chodzi do dziś, ale panele trzeba było wymienić i sąsiadkę przepraszać.

Wielokrotnie na tym forum czytałem o problemach ludzi z odstępstwami od zamówienia u Pana Przemka i widzę, że nic się nie zmieniło.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Wysłane z TapaTalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie brak funduszy,Malawi to jednak najprostsze akwarium i najtańsze w utrzymaniu,woda prosto z kranu,oświetlenie z modułów ledowych za 4zł za sztukę,piasek z Castoramy 25kg 7,50zł.............

Inmar, jak podałeś te ceny to aż łezka w oku się zakręciła. A widziałeś może ten zbiornik na Uniwersytecie Gdańskim

http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/akwarium-malawi-na-wydziale-biologii-uniwersytetu-gdanskiego/zhxxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 sprawa - Zwykły szklarz, zwykła firma i zwykłe zasady. Wszyscy chwalą szlify (reszta wykonania - bywa różnie) a to akurat robi szlifierka.

2 sprawa - nie ma co załatwiać dwustronnych sporów na forum. Żaden użytkownik tej platformy tego nie rozstrzygnie.

3 sprawa - straszenie Ibizy tu na forum konsekwencjami jest strasznie słabe. Opowiadanie o ściganiu dłużników i dawaniu nauczek (w domyśle bokserskich)- porażka

Jeśli ktoś robi coś dobrze - nie ma reklamacji. Nie mówię wyłącznie o jakości towaru. Obsługa prawna firmy i jej zabezpieczenie przed ew. roszczeniami i sporami jest sprawą kluczową z punktu jej istnienia. (Jeśli nie znamy się na podatkach - bierzemy doradcę itp.... )

EDIT:

jeszcze jedno: jak ktoś wspomniał wcześniej - w budownictwie istnieje mechanizm zabezpieczający, jest to zatrzymanie części wynagrodzenia na pewien okres celem zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Oczywiście wymaga to formy pisemnej ale często się to rozwiązanie stosuje. Zdarzyło mi się nawet realizować umowę, w której Inwestor zażądał od WYKONAWCY najpierw określonych gwarancji bankowych czy pieniężnych zanim dojdzie do rozpoczęcia realizacji umowy. :-)

poza tym sprawę fajnie ujął Tester.

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej i najłatwiej dla drugiej strony sporu jest zdyskredytować publicznie niedociągniecia . Proponowałem zarówno jednemu jak i drugiemu Panu że zabiorę i zwrócę pieniądze.

Nie mam problemu aby zabrać akwarium z UK.

Niektórzy ludzie lubią w ten sposób załatwiać sprawy . Chcę kupować ładne i solidne zestawy za przystępne pieniądzem, a kiedy nadarzy się okazja obsmarować publicznie .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.