Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jest typowa owata - u mnie w zakładzie to stosują przy tapicerce.

Firmy nie znam ale niektórzy robią to z odpadów - ja bym się bał włożyć do akwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

widziałem w jednym ze sklepów FIRMOWĄ pipetę do refraktometru za naście zł (plastikowa)

nie-firmowa kosztuje na alledrogo 5zł - tyle że za 20 czy 30 sztuk ... i jest lepsza bo ma podziałkę :)

to samo myślę na temat "formowych WŁÓKNIN filtracyjnych"

właśnie taką od tapicera/pasmanterii mam w panelu przelewowym - od zawsze - nie bawię się w płukanie tylko wywalam i wkładam nowy kawałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, tez chciałem wyrzucać co kilka dni i zakładać nowe, na początku myślałem o takich

AQUASzuta pokowanych po 10 szt

http://allegro.pl/aquaszut-wloknina-filtracyjna-10-paskow-550-750-i5713797395.html

ale wyliczyłem, że takie coś będzie się lepiej opłacać :)

widziałem w jednym ze sklepów FIRMOWĄ pipetę do refraktometru za naście zł (plastikowa)

nie-firmowa kosztuje na alledrogo 5zł - tyle że za 20 czy 30 sztuk ... i jest lepsza bo ma podziałkę :)

to samo myślę na temat "formowych WŁÓKNIN filtracyjnych"

właśnie taką od tapicera/pasmanterii mam w panelu przelewowym - od zawsze - nie bawię się w płukanie tylko wywalam i wkładam nowy kawałek

A jaką grubość wybrać 15 mm, 17 mm czy 20 mm?

Tapnięte z mojego Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale włóknina to koszt 15 zł i starczy ci na kwartał jak nie na dłużej...to chyba nie duża kwota.Raptem paczka fajek.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiej włókniny w akwarium słodkowodnym malawi od 5 lat i jest ok ,ale nie wiem jak się zachowa w morskim .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jaką grubość wybrać 15 mm, 17 mm czy 20 mm?

ja bym wziął 20mm a jak będzie "za grubo" to zawsze można rozdzielić na 2 kawałki po 10mm :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął 20mm a jak będzie "za grubo" to zawsze można rozdzielić na 2 kawałki po 10mm :p

Racja. Dzięki. ;)

Tapnięte z mojego Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam takiej włókniny do tapicerek w 2 baniakach od 6 miesięcy. w obu wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci ta włóknina, patyki w reefmaxie też są nieporozumieniem, i tak będziesz miał syf w panelu a wyczyścić ciężko. Daj kratkę rastrową na spływie na górnym koszyku, wymieniaj co trzy dni, patyki wywal i będzie OK

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci ta włóknina, patyki w reefmaxie też są nieporozumieniem, i tak będziesz miał syf w panelu a wyczyścić ciężko. Daj kratkę rastrową na spływie na górnym koszyku, wymieniaj co trzy dni, patyki wywal i będzie OK

Podzielam zdanie kolegi. Ja swoje patyki wywaliłem 1,5 roku temu. Do trzeciej komory dołożyłem oświetlenie, wsadziłem glony i mam refugium.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegi. Ja swoje patyki wywaliłem 1,5 roku temu. Do trzeciej komory dołożyłem oświetlenie, wsadziłem glony i mam refugium.

Pozdr.

Jestem jeszcze "świeży w temacie" mógłbyś jaśniej opisać mi działanie tych glonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegi. Ja swoje patyki wywaliłem 1,5 roku temu. Do trzeciej komory dołożyłem oświetlenie, wsadziłem glony i mam refugium.

Pozdr.

Też chciałbym poznać szczegóły i jak możesz to parę fotek.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.