Skocz do zawartości
jarlor

Pytanie o Aqua-Medit T Controller Twin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie za bardzo rozumiem instrukcję Aqua-Medit T Controller Twin. Pierwsze piszą, że temperaturę ustawia się dla grzania i chłodzenia, a potem w przykładzie, że jest ustawiana jedna temperatura. Jaj to jest naprawdę. Nie mam tego sprzętu ale się zastanawiam. Przy okazji jaka jest długość czujnika temperatury i czy czujnik jest zalany w wodoszczelnej plastikowej obudowie?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawia się temperaturę jaką ma urządzenie utrzymywać. Jeśli spadnie o jeden stopień to załącza grzałkę, jak wzrośnie o jeden stopień chłodzenie. Przewód od czujnika jest długi, jakiś metr. Czujnik jest zabezpieczony gumą bodajże. Używam tego cuda od prawie roku i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ustawiasz temp. główną i ustawiasz grzanie jeżeli twoja wybrana temp. spadnie i czujnik to wyczuje.

Np. o jeden stopień ustawiasz spadek i wtedy załącza się grzałka. Podobnie jest z chłodzeniem temp. rośnie

załącza się chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wciskając przycisk SET

przechodzimy do nastawy temperatury grzania i chłodzenia (w zależności czy będzie świeciła się

ikona ze słoneczkiem, czy z płatkiem śniegu). Wciskając strzałki, zmieniamy nastawę temperatury.

o 1° C. Ponowne wciśnięcie SET zapisze w pamięci nastawy i na ekranie pojawi się aktualna

temperatura. Teraz urządzenie jest gotowe do pracy"

a potem

"Przykład: Urządzenie jest ustawione na 25°C, histereza włączenia grzania/chłodzenia wynosi

1°C.

Jeśli temperatura wzrośnie do 26°C (wartość nastawy + 1 stopień histerezy) to załączy się

chłodziarka. Jeśli temperatura spadnie poniżej nastawy (tutaj 25°C) chłodziarka zostanie rozłączona.

Jeśli temperatura spadnie poniżej 24°C (wartość nastawy – 1 stopień histerezy) - grzałka załączy

się. Jeśli temperatura osiągnie 25°C) to grzałka zostanie rozłączona.".

I bądź tu mądry :)

Temu pytałem.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje wyjaśnienie rozumiem. Tylko nie wiem skąd ta "...ikona ze słoneczkiem, czy z płatkiem śniegu..." ? Skoro tam się nie ustawia dwóch temperatur tylko jedną.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko

Dzisiaj kupiłem ten kontroler ale po wciśnięciu klawisza set wyskakuje mi napis LOC wie ktoś o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja instrukcje pl mam w pudełku i tam nic nie ma o napisie LOC

Ok ja instrukcje pl mam w pudełku i tam nic nie ma o napisie LOC

Ok ja instrukcje pl mam w pudełku i tam nic nie ma o napisie LOC

post-11943-0-04012600-1459453568_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i komunikat jak to rozwiazales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj Set i strzalke w dol, zeby opuscic Loc.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Możesz ustawić grzanie jak spadnie o 1 a chłodzenie jak wzrośnie o 2. Dlatego masz ustawienia przy słoneczku i płatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da radę ustawić dobrą godzinę na tym zegarze, bo jak już jest to mógłby nie pokazywać herezji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
A czy da radę ustawić dobrą godzinę na tym zegarze, bo jak już jest to mógłby nie pokazywać herezji.
 
Tak, ale w instrukcji oryginalnej mimo że po polsku też jest nie znajdziesz tego. W tej samej instrukcji po angielsku jest jak ustawić godzinę.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie udało mi się wyłączyć dżwięk.

no i udało się, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem doprecyzowac jeszcze jedna kwestie. Powiedzmy ze ustawiam temp na 25.0 stopni. Temp akwarium wynosi 26.0 - rozumiem, ze wlaczy sie chlodzenie. Bedzie dzialac do momentu uzyskania temp 25.0 czy np 25.9? Pytam, poniewaz kontroler blau wg mnie wlasnie tak dziala i zalaczanie sie wentylatorow na 5 sekund co 10 sekund doprowadza do nerwicy - wg mnie balansuje pomiedzy 25.9 - 26.0, bo jest malo dokladny i uznaje, ze 25.0 i 25.9 to taka sama temp

Czy mozna w tym sterowniku zmienic histereze na np 0.5 stopnia?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jak się włączy przy 26 będzie chłodził do 25. Tak samo z grzaniem. Jak się włączy przy 24 będzie grzał do 25. Histereza wynosi 1 stopień minimum.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.