Skocz do zawartości
Marqo

Rewizja za nisko

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem rewizję trochę za nisko i wodą spadajaca do komina halasuje. Muszę podnieść to o ok 1-1,5cm. Jak to teraz zrobić? Wszystko mam poklejone, nie da się wyciągnąć. Rewizja ścięta pod kątem.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj ją w kominie cienkim brzeszczotem wyciąć i założyć potem na mufę. Już bez klejenia, na wcisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej wysokości ja masz poniżej granicy szkla komina? Ja zrobiłam dolną część sciecia 2 cm poniżej szkla komina i tez się martwię, czy nie za nisko...

Może spróbuj znaleźć rurę o ciut większym przekroju, żeby naszła na tę, która masz, utnij tez w szpic i przyklej klejem lub silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup mufę po rozmiar rury. Jeśli długość samej mufy po wciśnięciu na rurę rewizji będzie ok, to przytnij pod kątem i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nałóż mufkę na górę

I ma to dodatkowy plus,mamy regulację bardzo dokładna.Ja jeszcze na tym miałem nakładkę z styropianu i to był tłumik rewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w cięcie rury w komine aby pasowało pod mufę to proponuje.

kawałek prostej rury nagrzać nad gazem, wcisnąć na inny kawałek prostej rury pcv tej samej średnicy tak głęboko aby pokryło to twój skos na spływie, następnie właśnie zrobioną mufę na rewizję,

Nigdy nie stosowałem muf tylko właśnie w taki sposób łączyłem rury. Sprawdza się idealnie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar a masz moze zdjecie temgo tlumika ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup kawałek węża z budowlanego i naciągnij na rewizję , masz możliwość podniesienia i opuszczania .


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja bym dał zwykły kawałek węża od filtra (przezroczysty) , albo założyć takie coś

europet-koszyk-zasysajac_6742.jpgL-140.jpg

raz poziom sam wzrośnie, dwa na pewno będzie ciszej "chlapać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zakładać tampony na rewizję utnijcie sobie ją pół centymetra nad poziomem wody w sumpie, problem zlewozmywaka załatwiony a jak będzie jeszcze za głośno to ciachnąć wyżej i zrobić spadek. Żadne tłumiki nie będą potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna nalozyc dwa kolanka i bedzie Durso.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ta lufę nasunac skoro mam pod skosem uciete? Uciąć poniżej prostopadle i wtedy mufa? Woda na grzebieniu mi się spietrzyla i do rewizji mam 3 cm.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotnij pod takim samym kątem pierścień z rury i doklej czołowo do rewizji klejem do pcv. Będzie trzymać. Doklejałem w podobny sposób dysze wylotową od pompy powrotnej i trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jednak przed klejeniem sprawdzić czy będzie już ok . Z cięciem nie dam rady za ciasno, przeszkadza rura od zasilania.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tnij rewizji. Dotnij kawałek pod takim samym kątem jaki ma rura rewizji i nałóż na nią pierścień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.