Skocz do zawartości
Paulek

Giesemann VS ATI VS Pacyfic Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś by mógł się wypowiedzieć na temat tych trzech lamp którą najlepiej wybrać chyba że ktoś ma coś innego do zaoferowania zależy mi na 8x39 t5

1. Giesemann Matrixx II 950 8x39

2. ATI Sunpower 8x39

3. PACIFIC SUN - DIUNA STEROWALNA LAMPA T5 8x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Giesemann Marrix II 8x39w od ponad roku wykonanie lampy jest super , bardzo latwe zdejmowanie plexi , regulacja wentylatorow na zasilaczu , 3 kable do oswietlenia . Jestem zadowolony .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poleciłbym Ci to co kolega, jakoś na Ati ostatnio dużo skarg czytałem, chodziło o awarię tych lamp. Choć sam mam Ati .....

nt PS nie wypowiem się - nie znam ich, na pewno ledów tej firmy nie polecam...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak świeci zdjęcie tylko z telefonu post-9206-1456166661,79_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

I lampa świeci nad zbiornikiem 120 x60 x60 post-9206-1456166839,64_thumb.jpg

Nuc nie widac na zdjeciach .

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ibiza (wyświetl historię edycji)

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od ~2lat świecę PS Diuna 8x39w, jestem bardzo zadowolony.

Na duży plus mogę zaliczyć możliwość sterowania każdą parą świetlówek oddzielnie, choć może to zbędny bajer i wystarczy 2:6. Ale wbudowane oświetlenie LED nocne u mnie właściwie zadecydowało o wyborze tej lampy zamiast ATI- nie wiem, dlaczego inni producenci jeszcze tego nie wprowadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiszę, że jakbym miał teraz zmieniać, wybrałbym Giesmana


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech lamp w sumie ATI najtańsza i to jest przeskok około 1200zł

Ja od ~2lat świecę PS Diuna 8x39w, jestem bardzo zadowolony.

Na duży plus mogę zaliczyć możliwość sterowania każdą parą świetlówek oddzielnie, choć może to zbędny bajer i wystarczy 2:6. Ale wbudowane oświetlenie LED nocne u mnie właściwie zadecydowało o wyborze tej lampy zamiast ATI- nie wiem, dlaczego inni producenci jeszcze tego nie wprowadzili.

TakiDuzy - Mógłbyś zrobić fotkę jak wygląda nocne oświetlenie w tej lampie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz rzucić sobie kostką.

Jedyną naprawdę sensowną informację porównującą wszystkie trzy lampy do siebie nawzajem, to dałaby ci osoba, która używała przez jakiś czas (nie tydzień, czy dwa, ale tak ze dwie zmiany świetlówek) lamp wszystkich trzech producentów. Ale po pierwsze pewnie jest niewiele takich osób, a po drugie, jeszcze musiało by się im chcieć coś napisać.

A tak, to każdy będzie polecał ci taką lampę jakiej używa - no bo jak tu wypowiedzieć się o lampie której się nie używało - choć jak znam życie to i tacy się znajdą.

W efekcie czego nie będziesz "dużo mądrzejszy" w temacie, niż przed założeniem wątku.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz rzucić sobie kostką.

Jedyną naprawdę sensowną informację porównującą wszystkie trzy lampy do siebie nawzajem, to dałaby ci osoba, która używała przez jakiś czas (nie tydzień, czy dwa, ale tak ze dwie zmiany świetlówek) lamp wszystkich trzech producentów. Ale po pierwsze pewnie jest niewiele takich osób, a po drugie, jeszcze musiało by się im chcieć coś napisać.

A tak, to każdy będzie polecał ci taką lampę jakiej używa - no bo jak tu wypowiedzieć się o lampie której się nie używało - choć jak znam życie to i tacy się znajdą.

W efekcie czego nie będziesz "dużo mądrzejszy" w temacie, niż przed założeniem wątku.

Może i mądrzejszy nie będę tylko się pojawi mętlik w głowie ale zawsze ktoś napisze o jakis plusach i minusach swoich używanych lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu będzie użytkowników - tyle opinii. Podobne dyskusje toczą się także na innych forach - np. poniżej masz link do dyskusji na ReefCentral gdzie jeden z bardziej znanych użytkowników (Rodneyri) opisuje swoje doświadczenia zarówno z Giesmann , ATI jak i Diuną(miał je dość długo).

http://reefcentral.c...d.php?t=2555781

Każda z tych lamp ma swoje wady i zalety - jednak należy porównywać jabłka do jabłek a nie do pomarańczy :-) (lampy kompletnie bez sterowania do lamp ze zintegrowanym sterownikiem, prezentującymi inny poziom wykonania itd).


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giesmanna tylko macałem, lampa wykonana naprawdę dizajnersko, na pewno najładniejsza jeżeli chodzi o estetykę, o kulturze pracy się nie wypowiem bo wisiała w sklepie. ATI miałem miesiąc. Z wad mogę wymienić wykonanie, wygląda po prostu tanio, trzymając ją w rękach nie miałem wrażenia że to markowy solidny produkt. Brak sterowania, więc musisz się bawić w zegary czasowe. I chyba największa wada, sama konstrukcja lampy, gdzie stateczniki są schowane nad świetlówkami które je gotują. Czytałem gdzieś że idealna temperatura pracy statecznika to okolice 35 stopni. Nie mierzyłem w ATI ale na pewno jest grubo ponad te 35... Zaletami są cicha praca i najniższa cena, z resztą adekwatna do otrzymywanego produktu. Diunę mam od 11 miesięcy. Z wad które mogę wymienić to kultura pracy, lampa jest głośna...mogę nawet stwierdzić że jest najgłośniejszym osprzętem akwarium. Słyszałem o kilku awariach tych lamp lecz na pewno nie tyle ile słyszałem o awariach ATI, lecz tutaj trzeba wziąć pod uwagę ilość sztuk sprzedawanych modeli lamp i przypuszczam że odsetek lamp z awariami u każdego producenta będzie podobny. Sam na szczęście żadnej nie zaznałem przez te 11msc. Wadą którą jednocześnie można uznać za zaletę jest jej waga, lampa waży sporo ale wynika to z tego że jest wykonana z grubych solidnych materiałów. Do najwygodniejszych nie należy też wyjmowanie pleksi. Widać tu mały bubel produkcyjny, (nie wiem czy we wszystkich modelach tak jest) w lampie są swego rodzaju "trzymacze" pleksi pomiędzy które trzeba je wsunąć. Cztery trzymacze (po dwa na każdym z krańców lampy) zamontowano zbyt blisko otworu gdzie można pleksi wysunąć. Skutkowało to zapewne niemożliwością wsunięcia pleksi lub jej wyciągnięcia. Na szczęście wykryto ten błąd i usunięto cztery trzymacze po których w mojej lampie został ślad, a zostały po prostu zamalowane. Z zalet to możliwość sterowania każdą parą świetlówek, wbudowany komputer sterujący czyli brak zegarów czasowych, lampa ma jeden zasilacz czyli zajmuje jedno miejsce w gniazdku, odseparowane stateczniki od świetlówek, dodatkowo stateczniki są chłodzone i temperatura rzeczywiście waha się w okolicach 35 stopni (rekord latem to 40 stopni w największe upały w nie klimatyzowanym pomieszczeniu) oraz oświetlenie nocne wbudowane w lampie, które w wersji "dark moon" daje bardzo przyjemne nie rażące w oczy niebieskie światło nocne rozprowadzone na całą długość lampy. Co do świecenia obu to i ta i ta na oko świeci podobnie :) Tutaj musiałyby wypowiedzieć się osoby które miały obie lampy, taki sam zestaw świetlówek, identyczne warunki pracy lamp, odpowiedni sprzęt do pomiaru światła i chęci żeby to wszystko pomierzyć. MOIM zdaniem lampy będą świecić podobnie ponieważ MOIM zdaniem ATI ma lepsze odbłyśniki lecz gorsze chłodzenie, Diuna natomiast na odwrót. Widziałem piękne sps'owe zbiorniki na ATI jak i na Diunie więc obie lampy spełniają wymagania każdego morskiego zwierzęcia. Jeżeli nie przeszkadza ci żadna z wymienionych wad, ani nie zachęca cię żadna z wymienionych zalet, pokieruj się po prostu aktualnymi promocjami (o ile jakieś teraz są). Ja kupiłem Diunę z rabatem 25% i kompletem świetlówek w cenie lampy więc wyszła w podobnych pieniądzach co ATI ze świetlówkami.

Edytowane przez Masta93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az mi sie wierzyć nie chce ze Przemek ktory zaprzedał dusze oświetleniu i jakości wykonania dal gorsze odblysniki niż ATI ;)

Niestety nie mialem ati ani diuny wiec nie moge sam ocenić ale dla mnie Przemek to taki Jobs w lampach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati - wygląda przeciętnie,ale świeci genialnie. I ma bdb cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś wyczytałem to odbłyśniki są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem doprecyzować tylko kilka spraw:

1. Od zeszłego roku używamy wentylatorów specjalnie zaprojektowanych do Diun - niskoprofilowe, o zmniejszonym poziomie hałasu(do 13.7 dB) i podwójnym łozyskowaniu(łożyska kulowe a nie cierne). W znaczący sposób wpłyneło to na poprawę kultury pracy lampy, teraz należy zbliżyć się na oko 30-40cm od lampy aby usłyszeć czy wentylatory pracują.

2. Kwestia mocowań plexi - dodatkowe prowadnice zostały usunięte i problem z umieszczeniem plexi w zasadzie został wyeliminowany.

3. Materiał z którego wykonane są odbłyśniki w Diunach to te samo aluminium - firmy Alanod MIRO-SILVER® 27

Kształt odbłyśników w Diunie to parabola(takie jak w ATI Powermodul). W Giesmann jest to odbłyśnik trapezowy(który charakteryzuje się lepszym rozproszeniem na boki ale słabszym skupieniem światła w akwarium - jest to dość ciekawie opisane w powyższym wątku na ReefCentral)

PS. Jeśli są jakieś pytania to proszę kierować je w wątku.sekcji forum Pacific Sun - nie chciałbym "przechwytywać" wątków innych użytkowników.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz problem padł na mnie, lampa 8x54W ściemniana:

Giesemann Matrix 2 czy ATI Sunpower ???

Szczerze to im więcej czytam tym mniej wiem <_<

 

Edytowane przez Tata (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego wątku więc zadam pytanko tutaj.

Gdzie mogę dostać linki dedykowane do lampy Giesemann ? Szukam od wczoraj. Bardziej chodzi mi o te krótkie które mocuje się w lampie.
Na allegro szukam i nic nie pasuje. 

Albo gdzie mogę dostać przykładowo linkę 30 cm z okuciami z obu stron ?


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Chrusciik napisał:

Nie chcę zakładać nowego wątku więc zadam pytanko tutaj.

Gdzie mogę dostać linki dedykowane do lampy Giesemann ? Szukam od wczoraj. Bardziej chodzi mi o te krótkie które mocuje się w lampie.
Na allegro szukam i nic nie pasuje. 

Albo gdzie mogę dostać przykładowo linkę 30 cm z okuciami z obu stron ?

Linka masz na pw . Kiedyś robiłem takie sam . Linki i okucia można kupić osobno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.