Skocz do zawartości
Krawcu

Gotowy zestaw - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W związku z tym, że to mój pierwszy post może się przedstawie, mam na imię Łukasz i jestem z Warszawy. Od jakiegoś czasu chodziło za mną morskie akwarium, a że uważam że w końcu mnie na coś takiego stać podjąłem decyzje o zakupie. W temacie jestem akwarystyki morskiej jestem totalnym amatorem, ale mam trochę czasu na czytanie, ponieważ do tematu chcę podejść na spokojnie, i tak naprawdę akwarium kupić dopiero na początku kwietnia. Chciałbym zacząć powoli posuwać się do przodu i wybierać poszczególne rzeczy. Wielu z Was pewnie od razu stwierdzi, że najlepiej samemu coś zbudować i zapewne macie rację, ale ze względu na to że akwarium ma stanąć w salonie we wnętrzu minimalistycznym musi ono odpowiednio wyglądać, chciałbym aby ono nie było też za głośne.

Przejrzałem już chyba wszystkie sklepy internetowe, niedługo zacznę jeździć i oglądać poszczególne akwaria, ale najpierw chciałem zasięgnąć Waszej opinii. Na ten moment rozważam:

1. Sera MARIN BIOTOP LED CUBE 130 cena ok. 2.300 PLN

2. Blau Cubic Compact Reef LED cena ok. 2.200 PLN

3. AquaEl Reef Master LED cena ok. 1.500 PLN

4. Red Sea REEFER Nano Black cena ok. 2.400 PLN

Pracę domową już wykonałem i przejrzałem już historycznie całe forum w tematach poszczególnych akwariów, ale ponieważ posty ich dotyczące są dość stare, postanowiłem to odświeżyć, może w międzyczasie komuś wpadły jakieś nowe wnioski ich dotyczące. W szczególności chodzi mi tutaj o Sera Marin w wersji LED bo o niej można znaleźć najmniej informacji, większość dotyczy pierwotnej wersji na T5.

Na początku chciałbym zacząć na zestawie startowym, a z czasem jak nabiorę doświadczenia wymieniać poszczególne rzeczy, a kto wie może z czasem jak zmienię mieszkanie na większe pomyślę już nad większym i ciekawszym zbiornikiem.

Tak jak wspominałem chciałbym poznać wasze opinie w powyższym temacie. Będę wdzięczny za wszelkie porady.

PS. Na ten moment moim liderem jest Sera.

Dzięki za pomoc.

Krawcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już przeglądałem jakieś wpisy na Twoim blogu, sporo ciekawych informacji idealnych dla mnie i innych początkujących. Natomiast mając jakieś doświadczenie w temacie który z tych zestawów Twoim zdaniem najciekawszy i dający potencjalnie najlepsze możliwości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie maiłem gotowca - trudno mi coś doradzić.

Widziałem natomiast ReefMaxa, przed którym stałem kilka minut oniemiały z wrażenia...

Z drugiej strony wiem jak bardzo brak jest przestrzeni w takim akwarium więc każdy litr jest na wagę złota. Może więc Sera?

Ogólnie to zbiorniki te mają podobne cechy - wady i zalety. I jeśli będziesz swiadom ich ograniczen to mysle że mogą stanowić niezły wstęp do przygody.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadę do Acropory także może będą mieli na stanie Red Sea REEFER Nano Black, albo wersję białą. Sera jest dostępna w koralach, no a RM można zobaczyć prawie wszędzie, także zobaczymy jak wyglądają. W międzyczasie oczywiście przeglądam fora i cały czasi dochodzą jakieś nowe wnioski (niestety nigdzie nie znalazłem informacji o wersji Ledowej :/). Niestety odnośnie Sery bardzo mało jest na forach anglojęzycznych, większość na belgijskich, holenderskich i niemieckich, a google translate nie daje sobie rady ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadę do Acropory także może będą mieli na stanie Red Sea REEFER Nano Black, albo wersję białą. Sera jest dostępna w koralach, no a RM można zobaczyć prawie wszędzie, także zobaczymy jak wyglądają. W międzyczasie oczywiście przeglądam fora i cały czasi dochodzą jakieś nowe wnioski (niestety nigdzie nie znalazłem informacji o wersji Ledowej :/). Niestety odnośnie Sery bardzo mało jest na forach anglojęzycznych, większość na belgijskich, holenderskich i niemieckich, a google translate nie daje sobie rady ;).

Widziałem ostatnio ten Reefer 170 w wersji białej - wykonanie szafki i akwarium naprawdę pierwszorzędne. cena jest istotnie wyższa niż gdybyś chciał bawić się w kompletowanie samodzielnie, ale jakość jest naprawdę pierwszorzędna. powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio ten Reefer 170 w wersji białej - wykonanie szafki i akwarium naprawdę pierwszorzędne. cena jest istotnie wyższa niż gdybyś chciał bawić się w kompletowanie samodzielnie, ale jakość jest naprawdę pierwszorzędna. powodzenia.

Zdaję sobie sprawę że cena będzie wyższa, ale tak jak mówiłem chce żeby to bardzo estetycznie wyglądało. A może kiedyś jak kupie większe mieszkanie to będę kombinował z czymś kompletowanym samodzielnie, jak już nabiore doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na design to RED SEA POBIJA WSZYSTKIE ZESTAWY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś to estetycznie najlepiej wypada Reefer.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem juz tego reefera i rzeczywiscie wyglada bardzo w porzadku aczkolwiek cena calego zestawu to bedzie ok 4k PLN... Jeszcze zobacze, za tydzien w weekend podjade do korali obejrzec sere... Tak w ogole musze poczekac do 3 kwietnia bo wtedy przyjezdza mi nowa kanape i zobaczymy jak sie wszystko uda spasowac...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sera dobrze wygląda, ale światło ma słabe , obojętnie czy to led , czy t5. A odpieniacz bardziej natlenia wodę , niż spełnia swoje zadanie, w lecie się grzeje , bo ma zbyt słabe wiatraki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji, choć ja sklaniam się ku ReefMaxowi. Na start jak znalazł, tano można kupic uzywany i daje trochę mmożliwości do póżniejszego przerobienia.

Ale z chęcią będe śledził temat i poczytam co tam wykombinowałeś :)

Pozdrawiam


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralbym wersje led, a niestety nie wiee jest o niej opinii w necie... Co do odpieniacza to jest to dosc powtarzajaca sie opinia takze pewnie po okresie dojrzewania a moze i wczesnie bedzie trzeba wymienic...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem serem na ledach. Dzisiaj jeśli miałbym brać gotowy zestaw to z tańszych brał bym ref maxa bez zastanowienia. Chociaż ma dobre oświetlenie i jest dużo tańszy. Fakt, że brakuje głębi , ale i tak jest moim zdaniem lepszy. a z droższych to coś z red sea lub blau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że ReefMax to dobry wybór, oglądałem taki suchy zestaw i wydawał się całkiem sensowny. Ogólnie z tego co mi wiadomo, z sera może być kłopot z dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

red sea to klasa sama w sobie tez własnie przechodzę z fluvala M60 na wiekszy gotowy baniak 250L i własnie wybrałem red sea reefer 250 ( porównywałem z clearseal reefspace 900 , TMC signature 900 , i Evolution Aqua EA Reef ten był naprawde niezły ale cos mi mówiło ze jednak Red sea) oczywiscie cena znacznie wyzsza niz konkurencji ale baniak posłuzy mi na kilka dobrych lat (nie mam w planach zmieniać w najblizszym czasie poniewaz jest optymalny do mojego mieszkania )wiec nie oszczędzam!!!!Pozdrawiam i zycze udanego wyboru!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.