Skocz do zawartości
carew

LED 3x10W

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz zamień 10 tki i zobacz czy druga też świeci normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie można łączyć w jednej nitce diod o innym napięciu pracy. 10w to chyba 12v a 20w ponad 20v.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie można łączyć w jednej nitce diod o innym napięciu pracy. 10w to chyba 12v a 20w ponad 20v.

Witam

Jeśli to połączenie szeregowe to wg. mnie można.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie można łączyć w jednej nitce diod o innym napięciu pracy. 10w to chyba 12v a 20w ponad 20v.

Można, dlaczego nie? Chodzi o to, żeby suma spadków napięć na w/w diodach nie przekraczała napięcia zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x10W migaja, a 2x20W chyba zasilacz nieuciagnie

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprostrzy sposób, jeśli diody migają to kawałkiem drutu zewrzyj na każdej diodzie po kolei plus z minusem, jeśli przestanie migac to znaczy że dioda uszkodzona. Tak znalazłem trzy uszkodzone w mojej lampie ,wymieniłem i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zostawię tak jak jest, zobaczymy na dłuższą metę czy będzie ok. Jak nie to w środę będę w Bytomiu to zakupie diody. Dzięki wszystkim za porady. Człowiek uczy się na błędach :) Żeby coś zyskać trzeba coś stracić :)

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jakie będzie napięcie przy takim podłączeniu na każdej z diod?

Teraz patrzę w googlu i są chyba 2 rodzaje diod 20w jedne 12-14v a inne nawet 36v.

Edytowane przez wojtek-lodz (wyświetl historię edycji)

Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jakie będzie napięcie przy takim podłączeniu na każdej z diod?

Max napięcie przewodzenia odczytane z datasheet danej diody pod warunkiem że napięcie zasilania będzie wystarczające. Oczywiście nie powinno się podłączać diod bez zabezpieczenia ich rezystorem nawet przy zasilaniu ze źródła prądowego jakim jest driver, bo jak strzeli driver to jest duże prawdopodobieństwo, że diody też. Druga sprawa, że ciepło lepiej jak będzie odprowadzane przez rezystor niż driver, bo chyba łatwiej i taniej wymienić rezystor niż driver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie to co zrobiłem jest skazane na szybkie zniszczenie ?

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie to co zrobiłem jest skazane na szybkie zniszczenie ?

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Nie koniecznie, ale problemy z przepalaniem się diod mogą wystąpić. Koledzy tutaj jednak łączą bezpośrednio i to działa więc można bawić się i tak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli ogólnie to co zrobiłem jest skazane na szybkie zniszczenie ? Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

nie,nie jest, śmiga u mnie prawie rok a zdaniem sklepu (ten sam) ma śmigać kilka lat

oczywiście pomijając awarie spowodowaną przewroceniem kubka solanki ,który stał na lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli połączymy szeregowo diode 12v oraz diode 24v do zasilacza 36v to obie diody dostana różne a zarazem właściwe dla swojej charakterystyki napięcie?


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli połączymy szeregowo diode 12v oraz diode 24v do zasilacza 36v to obie diody dostana różne a zarazem właściwe dla swojej charakterystyki napięcie?

Mniej więcej tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jeśli połączymy szeregowo diode 12v oraz diode 24v do zasilacza 36v to obie diody dostana różne a zarazem właściwe dla swojej charakterystyki napięcie?

Dokładnie. Przy połączeniu szeregowym spadki napięć na dodać się sumują i są równie napięciu zasilania - zasilacz stało prądowy dopasuje napięcie tak żeby było równie temu na diodach. Przy połączeniu równoległym zasada taka sama tylko dla prądu a napięcie jest dla wszystkich elementów takie samo (jak będzie za wysokie to popalić diody).

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wszystkie diody mają ten sam prąd przewodzenia występują diody 10W ale z prądem 600mA i jeżeli takową się trafiła w zestawie to wszystko może świecić słabiej lub migać

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wszystkie diody mają ten sam prąd przewodzenia występują diody 10W ale z prądem 600mA i jeżeli takową się trafiła w zestawie to wszystko może świecić słabiej lub migać

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Jeżeli dioda ma prąd 600 mA to się sfajczy a nie będzie słabiej świeciła. Zasilacz daje 900 mA więc każda dioda która ma mniejszy prad przewodzenia ulegnie uszkodzeniu.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego zasilacz stało prądowey jest do 900mA a nie 900mA

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz kolegi carew ma prąd stały 900mA

mam identyczne i dodatkowo w opisie jest 900mA + - 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego zasilacz stało prądowey jest do 900mA a nie 900mA

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Pierwsze słyszę żeby zasilacz stałoprądowy dawał prąd do jakiejś wartości - taki zasilacz jak sama nazwa wskazuje daje zawsze stały prąd a regulacja jest przez napięcie..


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e2362de9d38cea94b1213c68548dc36b.jpg

Jak widzisz na zasilaczy pisze do 950mA Max mam do niego podpiete diody w ilości 9szt 3W a prąd przewodzenia to 300 do 750mA wszystkie świecą od ponad roku

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.