Skocz do zawartości
MIchałK

Akwarium Galeria Jurajska Częstochowa .

Rekomendowane odpowiedzi

No szefie jak narazie wszystko wyglada profesjonalnie. Teraz nie mozesz zawieźć wszystko lezy w twoich rekach heh:) Napisz cos wiecej o projekcie jakie swiatlo co za odpieniacz itp.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już robi niezłe wrażenie :thumbup:

Czekamy na następne foty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ułożenie skały.

Przy takiej powierzchni dna poważnie rozważ parkę babek kopiących, najlepiej V. sexguttata - pamiętaj, w akwarium tej wielkości utrzymanie czystości piasku to jedna z priorytetowych spraw, bo łatwo można zmontować sobie bombę biologiczną, którą potem niełatwo rozbroić... Kiedy opiekowałem się akwarium 22000L, miałem w nim chyba ze 4 parki babek kopiących, bez nich nie wyobrażam sobie utrzymania takiej ilości piasku w czystości. To funkcjonowało bardzo dobrze, piasek był zawsze czyściutki, woda może lekko mętna ale coś za coś, w efekcie się opłacało :)

Rozważ także jakieś kolorowe wargatki, dodają akwarium sporo dynamiki i robią wrażenie na widzach.

Paracanthurus hepatus można spróbować w parze... Też robi wrażenie.

Na Aiptazje w takim akwarium to na pewno Chelmon rostratus, przy tej ilości skały spokojnie się wyżywi i będzie żył długie lata. Pamiętaj, aby nie dopuścić do rozwoju Aiptazji, bo w takim akwarium niekontrolowana plaga Aiptazji to jest masakra :) W ogóle uważaj na wszelkie plagi, najlepiej niszcz kiedy tylko zauważysz!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony znikają , do celu jeszcze daleko , ale już coś widać .


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmiar akwarium ładny .

z mojego małego doświadczenia to za szybko trafiła obsada do baniaka . to się lubi zemścić .

ja w swoim 1200+ byłem zmuszony szybko przyjąć po miesiącu od uruchomienia obsadę z likwidowanych zbiorników (ponad połowa wody była z tych starych systemów ) . teraz mija 10 miesiąc od startu i dopiero teraz widać że korale ( te co przeżyły , kilka seriatopor mi padło ) odbijają ładnie i pokazują pastelowe kolorki . a duża ilość ryb na starcie robi tylko niezły gnój w systemie .

na początek z ryb to tylko te pożyteczne a nie te dla ozdoby , czyli babki do piasku i chelmon killer aiptasi jeśli się takowa pojawia . a po za tym mówienie że większe awarium jest łatwiej prowadzić ze względu na większą bezwładność zbiornika jest chybione , łatwo to jest założyć i utrzymać kropelkę 30 litrów . ja mam w obiegu ponad 1600 litrów i jest to konkretne wyzwanie do ogarnięcia , dużo pracy i koszty konkretne , u mnie butelka 500ml bakterii to idzie na raz i tak jest nie wystarczająca ilość itd itp .

też mam widok dookoła akwarium , przy długości 250cm , szerokości 80cm jak ruszam z czyszczeniem szyb dookoła akwarium wiem że za moment będę się czuł jak po intensywnej siłowni.

powodzenia z projektem , za pare lat jak entuzjazm nie opadnie i sponsor się nie wycofa to będzie zbiornik petarda !

ps: pamiętacie morskie w łódzkiej manufakturze ? tam coś poszło nie tak , takiego lasu aiptasi to świat chyba nie widział ( aczkolwiek mój chelmon miałby tam królewskie stołowanie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może opiekun zbiornika a jednocześnie autor tematu się wypowie :)

Jak by to nie był problem to osobiście poproszę o zdjęcia sumpowni oraz ogólnie opis jakie graty są wykorzystane do obiegu, cyrkulacji itp. Projekt zacny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie . Temat opanowany . Ryby pięknie rosną , koralowce z którymi startowałem też . Szału jeszcze nie ma , ale na porządną obsadę koralowców przyjdzie czas za kilka miesięcy jak system się ustabilizuje .

Aktualizacja 22.12.2016

.

Edytowane przez MIchałK (wyświetl historię edycji)

3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrazenie ile czasu zajmuje Ci czyszczenie szyb i co ile je czyscisz ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przecież masz filmik i opis ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tadzik443 a gdzie stoi to akwarium ??pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To nie moj baniak wiec Ci nie powiem bo nie pamietam :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moj baniak wiec Ci nie powiem bo nie pamietam :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

sorki pomyliłem cie z autorem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przecież masz filmik i opis ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

jakos nie doczytałem gdzie stoi akwarium

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galeria Jurajska


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie . Temat opanowany . Ryby pięknie rosną , koralowce z którymi startowałem też . Szału jeszcze nie ma , ale na porządną obsadę koralowców przyjdzie czas za kilka miesięcy jak system się ustabilizuje .

W jaki sposób w tak szybkim czasie pozbyłeś się dino ?

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy zbiornik prezentuje się tak :

 

 

Co do podmian , to standardowo , jak w każdym innym zbiorniku co tydzień.

Edytowane przez MIchałK (wyświetl historię edycji)

3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.