Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli NO2 będzie niewykrywalne, możesz wpuścić strombusy i tectusy na przykład, moim zdaniem pod koniec przyszłego tygodnia :)

dzieki serdeczne:) zrobilem wczoraj pierwsza podmianke wody, jak narazie troche metna, po tych okrzemkach powinny glony wyjsc chyba nie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne:) zrobilem wczoraj pierwsza podmianke wody, jak narazie troche metna, po tych okrzemkach powinny glony wyjsc chyba nie? :)

Cykl azotowy trwa mniej więcej 6 tygodni i wygląda tak:

1.Amoniak NH3

2.Azotyny NO2

3.Azotany NO3

4.Brunatne algi

5.Rozrost zielonych glonów

6.Rozrost pożądanych czerwonych i różowych glonów wapiennych pokrywające skałę.

Patrz i obserwuj, nie śpiesz się szkoda zwierzątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne:) zrobilem wczoraj pierwsza podmianke wody, jak narazie troche metna, po tych okrzemkach powinny glony wyjsc chyba nie?:)

A czemu metna po podmiance lales na piasek czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche sie piasek zburzyl

Odkryłem również sporą ilość apitasi, niektore sporej wielkosci cos z tym robic czy czekac ?

no troche sie piasek zburzyl

Odkryłem również sporą ilość apitasi, niektore sporej wielkosci cos z tym robic czy czekac ?

Również zauważyłem poczatek glonów zielonych na szybach kostki:)

Edytowane przez Damii_334 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche sie piasek zburzyl

Odkryłem również sporą ilość apitasi, niektore sporej wielkosci cos z tym robic czy czekac ?

Również zauważyłem poczatek glonów zielonych na szybach kostki:)

Aiptasią na tym etapie działania akwarium się nie przejmuj. Później ewentualnie wpuścisz kukenthali albo wurdemanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze pomiary wody :)

post-26676-0-16576300-1457939923_thumb.jpg

Temp-> 25,8*C

Zasolenie-> 1020

PH-> 8,00

KH-> 6

Fe-> 0,0

NH3-> 2,0

No2-> 0,1

No3-> 10

Po4-> 0,0

Pojawiaja sie zielone glony na szybach, okrzemki znikaja, duzo syfu na piasku.

CO myslicie o wynikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie za niskie powinno być 1.025 reszta ok

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie za niskie powinno być 1.025 reszta ok

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

jak ja poprawic? bo biore wode z erybki w zabrzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz solanke erybki to coś źle mierzysz jeśli masz spławik to cie oklamuje weź trochę wody do erybki nich ci zmierzą refraktrometrem jeśli będzie za mało to zrób podmiane z większym zasolemniem.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz solanke erybki to coś źle mierzysz jeśli masz spławik to cie oklamuje weź trochę wody do erybki nich ci zmierzą refraktrometrem jeśli będzie za mało to zrób podmiane z większym zasolemniem.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

No widocznie okłamuje, czego oczekiwac za 40 zl;p mowili ze moze oklamywac o 0002-0006, wiec przypuszczam ze bedzie 1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony postępują, na tafli wody zaczela gromadzic sie drobna piana.

Woda lekko mętna, wydaje mi sie ze spowodowane jest to glonami.

Pytanko nastepujace:

Czekac az glony ustapia?

Wkład do kaskady zmienic po dojrzewaniu czy zostawic ta gabke co jest w srodku? (jak tak to na co)

Edytowane przez Damii_334 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początku nie robił żadnych podmian przynajmniej przez miesiąc. W ten sposób bowiem tylko dożywiasz glony. W tym czasie dolewałbym tylko RO. Z kaskady wyrzuciłbym gąbkę a zamiast niej ceramika po to aby osadziły się na niej bakterie oraz absorbery w razie potrzeby. Można stosować jeszcze watę aby wyłapywała syfki z tym że co kilka dni trzeba ją wymieniać. Ponad rok temu kiedy założyłem swoje 30 litrów tak zrobiłem i do dziś nie mam żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę akwarium ma dopiero 2 tygodnie także chyba musisz się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Sam wciąż walczę z chęcią kupna kostki, ale wiem, że za szybko będę chciał zmienić na większe dla tego zbieram kaskę.

Fajna skałka z czasem będzie ładny baniaczek.

Polecam zaglądać do działu dla początkujących i na www.reefhub.pl sporo wiedzy.

Edytowane przez Tenshuchiyu (wyświetl historię edycji)

W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początku nie robił żadnych podmian przynajmniej przez miesiąc. W ten sposób bowiem tylko dożywiasz glony. W tym czasie dolewałbym tylko RO. Z kaskady wyrzuciłbym gąbkę a zamiast niej ceramika po to aby osadziły się na niej bakterie oraz absorbery w razie potrzeby. Można stosować jeszcze watę aby wyłapywała syfki z tym że co kilka dni trzeba ją wymieniać. Ponad rok temu kiedy założyłem swoje 30 litrów tak zrobiłem i do dziś nie mam żadnych problemów.

Ta gabke trzeba plukac czy cos? bo nic z nia nie robilem od zalozenia. Ceramike po dojrzewewaniu rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie jeszcze na wstrzymanie z nowym życiem. Dobrze podpowiada jeden z kolegów żeby poczekać aż no2 i amoniak spadną do zera. aiptasią narazie nie musisz się przejmować. możesz próbować strzykawką z octem ale osobiście uważam że nie wiele pomaga. Co do dojrzewania, to koledzy na forum zalecają węgiel i to jest święta prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ceramikę włożyłem od razu bo chodzi o to aby namnażały się w niej bakterie. Co jakiś czas też ją płuczę. Moim zdaniem nie powinieneś z tym czekać na koniec dojrzewania. Powinieneś też albo płukać tą gąbkę jeśli chcesz ją dalej trzymać albo włożyć watę którą po prostu można co kilka dni wymieniać. Jeśli od początku nic w kaskadzie nie robiłeś to na pewno zebrało się tam sporo odpadów które zanieczyszczają wodę. Nie twierdzę że tak najlepiej robić ale u mnie takie postępowanie się sprawdziło i naprawdę nie miałem żadnych plag. Zapomniałem jednak dodać że pierwsze korale wprowadziłem po 1,5 miesiąca zaś ryby po kolejnym. Nie można się spieszyć bo system po prostu musi dojrzeć.

Ja ceramikę włożyłem od razu bo chodzi o to aby namnażały się w niej bakterie. Co jakiś czas też ją płuczę. Moim zdaniem nie powinieneś z tym czekać na koniec dojrzewania. Powinieneś też albo płukać tą gąbkę jeśli chcesz ją dalej trzymać albo włożyć watę którą po prostu można co kilka dni wymieniać. Jeśli od początku nic w kaskadzie nie robiłeś to na pewno zebrało się tam sporo odpadów które zanieczyszczają wodę. Nie twierdzę że tak najlepiej robić ale u mnie takie postępowanie się sprawdziło i naprawdę nie miałem żadnych plag. Zapomniałem jednak dodać że pierwsze korale wprowadziłem po 1,5 miesiąca zaś ryby po kolejnym. Nie można się spieszyć bo system po prostu musi dojrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ceramikę włożyłem od razu bo chodzi o to aby namnażały się w niej bakterie. Co jakiś czas też ją płuczę. Moim zdaniem nie powinieneś z tym czekać na koniec dojrzewania. Powinieneś też albo płukać tą gąbkę jeśli chcesz ją dalej trzymać albo włożyć watę którą po prostu można co kilka dni wymieniać. Jeśli od początku nic w kaskadzie nie robiłeś to na pewno zebrało się tam sporo odpadów które zanieczyszczają wodę. Nie twierdzę że tak najlepiej robić ale u mnie takie postępowanie się sprawdziło i naprawdę nie miałem żadnych plag. Zapomniałem jednak dodać że pierwsze korale wprowadziłem po 1,5 miesiąca zaś ryby po kolejnym. Nie można się spieszyć bo system po prostu musi dojrzeć.

Ja ceramikę włożyłem od razu bo chodzi o to aby namnażały się w niej bakterie. Co jakiś czas też ją płuczę. Moim zdaniem nie powinieneś z tym czekać na koniec dojrzewania. Powinieneś też albo płukać tą gąbkę jeśli chcesz ją dalej trzymać albo włożyć watę którą po prostu można co kilka dni wymieniać. Jeśli od początku nic w kaskadzie nie robiłeś to na pewno zebrało się tam sporo odpadów które zanieczyszczają wodę. Nie twierdzę że tak najlepiej robić ale u mnie takie postępowanie się sprawdziło i naprawdę nie miałem żadnych plag. Zapomniałem jednak dodać że pierwsze korale wprowadziłem po 1,5 miesiąca zaś ryby po kolejnym. Nie można się spieszyć bo system po prostu musi dojrzeć.

czyli mozna ja przeplukac pod bierzaca woda? (oczywiscie RO) na oko po otwarciu kaskady widze ze jest na niej syf.

ile litrow ceramiki potrzeba? Kaskada FZN 3.

Edytowane przez Damii_334 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wyplukac w RO gabki z filtra, zaraz po jego wyjeciu z kaskady wyleeeegly sie doslownie wyleeegly, masa bialych stworkow na szybe akwa (po uruchomieniu filtra znikly).. Odmulilem rowniez dno z syfu, dokonalem pomiarów wody.

Zasolenie 1024

No2-0,025

Nh3- 2,0

No3-20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wyplukac w RO gabki z filtra, zaraz po jego wyjeciu z kaskady wyleeeegly sie doslownie wyleeegly, masa bialych stworkow na szybe akwa (po uruchomieniu filtra znikly).. Odmulilem rowniez dno z syfu, dokonalem pomiarów wody.

Zasolenie 1024

No2-0,025

Nh3- 2,0

No3-20

a nie powinno być tak, że filtr (gąbkę) czyścimy w wodzie tej samej co w zbiorniku, żeby nie wytłuc bakterii? od razu piszę, że nie wiem jak w morskiej, ale to podstawowa zasada w słodkiej


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie powinno być tak, że filtr (gąbkę) czyścimy w wodzie tej samej co w zbiorniku, żeby nie wytłuc bakterii? od razu piszę, że nie wiem jak w morskiej, ale to podstawowa zasada w słodkiej

Ro jest pozbawione chloru wiec mysle ze niebedzie problemu:) chlor wkoncu zabija wszystkie pozyteczne bakterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 dni od startu!!:)

Po przeprowadzeniu testów i kontaktem z obsługą sklepu w Zabrzu (pozdrawiam), w końcu do kostki trafiło życie:)

15.03.2016r.

Do kostki trafiły.

Ukwiał Cribrinopsis crassa

oraz SPS Acropora

post-26676-0-11922600-1458458439_thumb.jpg

Przez 5 dni je bacznie obserwowałem, SPS jak i ukwiał bardzo dobrze sobie radziły w niestabilnych jeszcze warunkach.

Jak tylko włączyłem światło SPS zaczynał pięknie otwierać swoje polipy?.(tak jest cały zielony.

Ukwiał wczoraj otrzymał pierwszą partię jedzonka w postaci kawałka piersi z kurczaka, wcinał aż miło.

SPSsowi dorzucam dziennie 2 krople KorallFluida. (jakieś rady co można jeszcze wrzucić?)

19.03.2016r.

Wczoraj zaś do baniaczka wpadła 4 osobowa ekipa czyszcząca:)

-rozgwiazda piaskowa archaster angulatus

-3 ślimaki turbo, zasuwają jak głupie :)

post-26676-0-06971700-1458458946_thumb.jpg

Reszta zdjęć.

post-26676-0-21960600-1458459003_thumb.jpg

post-26676-0-85737000-1458459021_thumb.jpg

post-26676-0-30033100-1458459036_thumb.jpg

Będę musiał dokupić coś do piasku bo rozwiazda coś leniwa a ślimaki sraja jak głupie;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabki czyscic ew w wodzie z podmianki. Co do rozgwiazdy to po jakims czasie zacznie glodowac za ma litraz ale sam czasami z 300 przekladam do 30 l zeby pokopala sobie. Poza tym ladnie sie zaczyna i czysto. Powodzenia

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabki czyscic ew w wodzie z podmianki. Co do rozgwiazdy to po jakims czasie zacznie glodowac za ma litraz ale sam czasami z 300 przekladam do 30 l zeby pokopala sobie. Poza tym ladnie sie zaczyna i czysto. Powodzenia

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Co poradzisz na odchody ślimaków? Tam gdzie chodzą tam zostawiają mase niespodzianek po sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabki czyscic ew w wodzie z podmianki. Co do rozgwiazdy to po jakims czasie zacznie glodowac za ma litraz ale sam czasami z 300 przekladam do 30 l zeby pokopala sobie. Poza tym ladnie sie zaczyna i czysto. Powodzenia

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

No własnie cczy to troche nie za mało jak na rozgwiazdę? Ja tam się nie znam czytałem tylko opisy na sklepach i w necie. Tak czy inaczej super stworzonko, mam nadzieję, że się jakoś uchowa.

Widać, że kostka powolutku zaczyna nabierać kolorów. Nie przesadź tylko z życiem tak od razu. Wiem jak to jest jak się chce wszystko na raz ;)

Powodzenia.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odchody nic nie poradzisz konkretnego albo cyrkulacja zeby wylapywala kaskada albo przy podmiance sciagac detrus

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.