Skocz do zawartości
Gregorq

Testy Colombo - ktoś już próbował?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał już styczność z testami Colombo? Porównywał z innymi?

Cena wygląda kusząco, a skala np w przypadku testu na jod wygląda na łatwiejszą przy odczycie...

http://erybka.pl/pro...odine-Test.html

Edytowane przez Gregorq (wyświetl historię edycji)

b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jod podobnie jak na starym salifercie - więc myśle, że tańszy zamiennik.

Żelazo wynik 0 ale tu bez porównania bo już dawno się skoczył stary test.

Innych nie próbowałem.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki teraz zwłaszcza mi jod potrzebny.


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy już ktoś przetestuje test na potas to również niech podzieli się opinią. Test od RedSea ciągnie się jak guma w majtkach, a Salifert niepewny. Może byłaby to jakaś alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie salifertem test na potas od 3 tygodni i za kazdym razem wychodzi 7 kropel nic nie spada . I teraz nie wiem czy to test czy nie spada .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem testy salifertem na potas i tydzień temu miałem 410 a testy robione dziś pokazują 390 wiec działa, posiadam również colombo Fe i tutaj za każdym razem pokazuje 0 i myślałem że fałszuje wynik ale dla próby dodałem kroplę żelaza w płynie i od razu zabarwił się na różowo więc działa prawidłowo, dla ciekawości powiem, nie wiem czy ktoś podobnie testował sprawdzałem PO4 małą Hanką + reagent w proszku i wynik pokazuje 0,1 a drugą buteleczkę przygotowałem z preparatami saliferta na PO4 i dokonałem pomiaru w Hance a wynik wyszedł 0,12 więc można stwierdzić że producenci używają podobnych składników do produkcji testów


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tych testów to bardziej ciekawie wygląda ich sól rafowa - "uzyskiwana z odparowania naturalnej wody morskiej", może ktoś robił z was już podmianę i się podzieli wrażeniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tych testów to bardziej ciekawie wygląda ich sól rafowa - "uzyskiwana z odparowania naturalnej wody morskiej", może ktoś robił z was już podmianę i się podzieli wrażeniami ?

Aby przygotować dobrą sól z wody morskiej trzeba się trochę namęczyć. Po pierwsze, odparowując wodę morską pozostawiasz też zanieczyszczenia. Po drugie, zmienia się skład. Część pierwiastków (zarówno ilościowo jak i jakościowo) woda traci, część przechodzi w inne związki, gorzej rozpuszczalne - np. siarczany. Czytałem sporo o takich solach, zarówno na forach anglojezycznych jak i polskich stronach. Dominuje tendencja że to sole raczej do popularnych zbiorników niż "wyczynowych".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać też że tej soli "odparowanej" w soli właściwej jest znikomy procent. Pewien popularny producent nawet pisał kiedyś na opakowaniu że jest to 2% ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odparowana sol jest uzupelniania o brakujace elementy. Zawsze to co stworzyla natura bedzie lepsze od czystej soli laboratoryjnej.Badania ujawniają, że w soli pozyskanej w procesie odparowania naturalnej wody morskiej zachowują się śladowe ilości bakterii, co w znaczącym stopniu poprawia biologię w zbiorniku. Colombo Pro reef salt w 85% składa się z naturalnych elementów, pozostała część to wynik specjalnej formuły opracowanej przez firmę Colombo. Sól rozpuszcza się łatwo, szybko i całkowicie. Jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń, odznacza się wyjątkowo niską higroskopijnością.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to wątek o testach, nie o soli...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak marketingowy makaraon na uszy nawijany.

Odparowana sol jest uzupelniania o brakujace elementy. Zawsze to co stworzyla natura bedzie lepsze od czystej soli laboratoryjnej.

Mówimy o tej soli, tak? W takim razie jak się ma natura do uzupełniania elementów utraconych? Czyli co, nie była w laboratorium, czy była, a może takie uzupełnianie się nie liczy :)?

Badania ujawniają, że w soli pozyskanej w procesie odparowania naturalnej wody morskiej zachowują się śladowe ilości bakterii, co w znaczącym stopniu poprawia biologię w zbiorniku.

Znajdują się również patogeny, zanieczyszczenia metalami ciężkimi i pierwiastki których byśmy nie chcieli, a którymi oceany sobie radzą a u nas w nadmiarze wywyołują plagi. - vide krzem.

Colombo Pro reef salt w 85% składa się z naturalnych elementów, pozostała część to wynik specjalnej formuły opracowanej przez firmę Colombo. Sól rozpuszcza się łatwo, szybko i całkowicie.

Jak każda sól - każda jest wynikiem tej "jedynej, niepowtarzalnej i najlepszej formuły" :) Ba ja bym nawet stwierdził że skłąda się w 100% z naturalnych składników - czy może zawiera jakieś syntetyczne pierwiastki :)? A te 85% to jak liczone? Identycznie jak w oceanie? Jeśli tak twierdzą, to nie wiedzą co mówią, albo upraszaczają na potrzeby marketingowe.

Jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń, odznacza się wyjątkowo niską higroskopijnością.

No to ciekawe jak je usunęli z wody morskiej. A poza tym sól morska z samej swojej definicji jest higroskopijna.... Więc coś nie "teges".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale jak Ci nie odpowiada sol kupna mozesz sobie zrobic swoja, wtedy bedziesz wiedzial co w niej masz i bedzie wolna od patogenow jak twierdzisz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcie soli odparowanej z morza czerwonego przed obróbką:

55aecc59ea1de.jpg

Nie wierzę że w procesie przygotowania tego "syfku" do użyteczności w naszych zbiornikach przetrwały tam jakiekolwiek bakterie.

Wiec sorki ale jeśli chodzi o "naturalne sole" to jest trochę tak jak z "lekarstwami homeopatycznymi" - niby są ale...

Jeśli chodzi o same testy to też jestem ciekaw jak jest z poprawnością - może uda nam się namówić Bartka Testera na testy testów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o same testy to też jestem ciekaw jak jest z poprawnością - może uda nam się namówić Bartka Testera na testy testów ;)

Oooo to by się bardzo przydało. Testy najpopularniejszych domowych testów i porównanie tego z wynikami z laboratorium. Najlepiej na przynajmniej trzech różnych próbkach wody, gdzie jedna byłaby o wzorcowych parametrach, druga próbka z wodą o nieco rozjechanych parametrach i trzecia zupełnie nie nadająca się dla życia.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sol wyglada jak z naszych piaskarek, Prawda jest taka ze jesli w tej wodzie bylo zycie a woda odparowala to niechce myslec co tam zostalo

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy testów są w przygotowaniu. Mam już potwierdzenie od dwóch sponsorów czekam jeszcze dwie inne odpowiedzi i startuje testami.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy testów są w przygotowaniu. Mam już potwierdzenie od dwóch sponsorów czekam jeszcze dwie inne odpowiedzi i startuje testami.

Proszę bardzo - mówisz i masz

Lubię to!

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy testów są w przygotowaniu. Mam już potwierdzenie od dwóch sponsorów czekam jeszcze dwie inne odpowiedzi i startuje testami.

Super. Będziesz też testował też Hanki? Zwłaszcza chodzi mi o odniesienie do Hanki PO4 która rzekomo nie jest do morszczyzny....


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale jak Ci nie odpowiada sol kupna mozesz sobie zrobic swoja, wtedy bedziesz wiedzial co w niej masz i bedzie wolna od patogenow jak twierdzisz.

Albo mogę kupić sól firmy do której mam zaufanie, bo jej produkty stosuję od dziesięciu albo i więcej lat.

Nie święci garnki lepią, ale garncarze robią to najlepiej. Dlatego zdaję się na nich, ale staram się przy tym nie wyłączać myślenia - dlatego jak słyszę marketingowe slogany, zapala mi się "czerwona żarówka" i staję się ostrożny - skoro produkt potrzebuje aż takiej reklamy żeby był kupowany - nie świadczy to o nim pozytywnie.

Walker :) - bakterie w postaci przetrwalników na pewno jakieś zostaną, ale problem polega na tym, że patogeny czy bakterie niechciane z naszego punktu widzenia - są lepiej dostosowane do szkodliwych warunków. Poza tym, "probiotyka" to także kompleksowe związki chemiczne czy makrocząsteczki, a te na pewno ulegają rozpadowi i degradacji. Dodatkowo, ciekawe jak oni pozbywają sie z soli całego azotu i fosforu powstałego z rozpadu życia zawartego w wodzie morskiej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale swiat idzie do przodu to co kiedys bylo dobre nie znaczy ze teraz jest najlepsze i nie znaczy ze sol np Colombo bedzie gorsza od tej co stosujesz teraz. Jak nie przetestujesz albo inni za Ciebie tego nie przetestuja to nie bedziesz wiedzial co to za produkt. Powiedz mi jaka to sol ktora stosujesz od lat jest taka dobra?

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcie soli odparowanej z morza czerwonego przed obróbką:

55aecc59ea1de.jpg

Nie wierzę że w procesie przygotowania tego "syfku" do użyteczności w naszych zbiornikach przetrwały tam jakiekolwiek bakterie.

Wiec sorki ale jeśli chodzi o "naturalne sole" to jest trochę tak jak z "lekarstwami homeopatycznymi" - niby są ale...

Jeśli chodzi o same testy to też jestem ciekaw jak jest z poprawnością - może uda nam się namówić Bartka Testera na testy testów ;)

A skąd to zdjęcie i jaka firma będzie tą sól obrabiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z internetu a firma z Izraela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ta firma z Izraela zamieszcza takie zdjęcia w sieci. Na ich stronie internetowej wygląda ona zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.