Skocz do zawartości
Gregorq

Testy Colombo - ktoś już próbował?

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.04.2017 o 19:41, fal napisał:

Dzisiaj kupiłem nowy test Saliferta wynik 430 , jeszcze trochę i zrobiłbym sobie kuku. Wychodzi na to ,że Colombo mam walnięty muszę jechać i reklamować. Swoją drogą na testy trzeba brać sporą poprawkę i ślepo im nie wierzyć.

podejrzewam że źle robisz test, przeczytaj dokładnie instrukcję, jest na odwrót niż w salifercie, bierzesz pod uwagę ile zużyłeś ze strzykawki a nie ile zostało. Czyli jak dojedziesz do 0,8 to nie 0,8 tylko 0,2 i dopiero patrzysz na tabelkę

Dnia 31.03.2016 o 23:43, wojtek-lodz napisał:

Czy ktoś porównywal jednocześnie wynik testu na potas salifert vs Colombo? U mnie drobny poślizg..równe 100 jednostek:)

U mnie też tak było, test colombo pokazywał dobrze a salifert 0 100 za mało


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Moljzesz napisał:

podejrzewam że źle robisz test, przeczytaj dokładnie instrukcję, jest na odwrót niż w salifercie, bierzesz pod uwagę ile zużyłeś ze strzykawki a nie ile zostało. Czyli jak dojedziesz do 0,8 to nie 0,8 tylko 0,2 i dopiero patrzysz na tabelkę

U mnie też tak było, test colombo pokazywał dobrze a salifert 0 100 za mało

Instrukcji nie mam po polsku , być może jest tak jak piszesz jednak wynik nadal jest bardzo dziwny bo w takim przypadku potas oscyluje w granicach 475 czyli na moje powinna być zagłada w zbiorniku. Jeśli mam być szczery ten test jest mało wiarygodny.

To może inaczej , kolor we fiolce robi się niebieski gdy na strzykawce jest 0,9 czyli ile powinno być potasu w zbiorniku ?

Edytowane przez fal (wyświetl historię edycji)

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fal napisał:

Instrukcji nie mam po polsku , być może jest tak jak piszesz jednak wynik nadal jest bardzo dziwny bo w takim przypadku potas oscyluje w granicach 475 czyli na moje powinna być zagłada w zbiorniku. Jeśli mam być szczery ten test jest mało wiarygodny.

To może inaczej , kolor we fiolce robi się niebieski gdy na strzykawce jest 0,9 czyli ile powinno być potasu w zbiorniku ?

Ups, nie mieścisz się w skali..

A dozowqłeś potas. Bo ja też na początku źle ofczytywałem test i miałem potas na podobnym poziomie jak ty, myślałem cały czas że mało i uzupełniłem a źle robiłem test


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek - potas do 500ppm nie nie jest niebezpieczny.

W testach kropelkowych największym wyzwaniem jest moment zmiany koloru. W kolorymetrii najczęściej jest tak, że wynik odczytujemy przy pełnej zmianie koloru a nie na początku. W praktyce może to oznaczać kilka kropel różnicy i przesunięcie tłoczka o kilka kresek.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek,wlasnie przez jakis czas sie zastanawialem,jak to jest z tymi kolorami...Ca i Mg Saliferta maja sie zabarwic na rozowo i wiem gdzie jest poczatek tego koloru,jednak dodajac zawartosc strzykawki ciagle uzyskuje coraz bardziej intensywny roz i teraz ktory z nich jest tym wlasciwym?...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja dzisiaj mierzyłem NO3 Salifertem i Colombo. Oba świeżutkie, długa data ważności. Salifert pokazuje... patrząc z góry to jakieś 2, a patrząc z boku fiolki jaśniejsze od 50, deczko ciemniejsze od 25, a Colombo pokazuje...... 0.5. Już nie wiem komu wierzyć :( 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - to jest tak... Jeśli masz same SPSy z ambicjami na ULNS to nie ma znaczenia czy masz 0.5 czy 2.5mg/L. W obu przypadkach są to zbyt wysokie poziomy.

Jeśli masz akwarium miekko-Lpsowe - też nie ma znaczenia czy to 0.5 czy 2.5 bo oba wyniki są na tyle podobne (i niskie), że nie zmienisz nic w filtracji tylko będziesz ją kontynuował.

Test na NO3 dla mnie może mieć 3 wyniki: - 0+, 1+ i 5+.

Rafał - dam Ci taki przykład. Jony Ca pod wpływem mureksydu i wodorotlenku sodu (musi być pH powyżej 12) tworzą różowy związek kompleksowy, który miareczkujemy kwasem wersenowym (EDTA). Wraz z dodawanie EDTA jony Ca są odbierane z różowego kompleksu, który powoli zmienia barwę na niebieski. Oczywiście im więcej jest jonów Ca w roztworze tym więcej musimy użyc EDTA, a cała metoda opiera się na tym, żebyśmy dodali dokładnie tyle EDTA aby zabrać wszystkie jony Ca z rózowego kompleksu. Jeśli przerwiemy miareczkowanie na początku zmiany barwy to nie wszystkie jony Ca zostaną zabrane z kompleksu i wynik bedzie zaniżony. Jeśli barwa we fiolce będzie miała różowy odcień  (nawet z przewagą niebieskiego) to znaczy ze ciagle dodaliśmy za mało titranta (EDTA). Dlatego tak ważne jest aby miareczkować do uzyskania pelnej, niebieskiej barwy, bez różowego zabarwienia.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uważam że poziom azotanów odczytany testem 0,5 był juz taki zły, jakiś ich poziom mały ale wykrywalny musi byc dla konsumpcji bakterii, a SPS mogą mieć przy takiej wartości swietne kolory pzdr Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Bartek,czyli moje pomiary Ca,Mg i KH beda troche inne od tych,ktore myslalem ze sa...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie testu na CA . Ile nabieracie proszku ta miarka? Plaska czy czubata lyzke? Kiepsko to opisane jest

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płaską


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płaską
[/quote dzieki. To strasznie malo tego proszku wychodzi...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym teście gdzie sypiemy proszek, wsypuje się płaską dołączoną łyżeczkę


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z odmierzaniem ilości wody? Przykładowo w teście na Ca trzeba wlać do miarki 5 ml wody. Gdy to robię strzykawką w miarce pokazuje poziom dużo wyższy niż 5 ml. Co w takiej sytuacji robicie. Lejecie  5ml ze strzykawki czy tyle co miarka pokazuje?


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, nawet w salifercie czy w hannie te miarki na fiolkach kłamią, chyba :D Ja zawsze leje ze strzykawki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej wg wskazań strzykawki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja kiedyś lałem wg miarki teraz tylko strzykawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam test Colombo NO3 i zastanawia mnie piktogram na buteleczkach bo pokazuje 5 kropli na 10mm a w opisie instrukcji jest 20ml i tak robię.

Przy okazji porównałem ostatnio wyniki :

Salifiert około - 10

Colombo - nie pasował kolor do niczego

ICP - 2,64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wapń nie ma lepszych niż colombo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy 2 a 10 mg/l ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.