Skocz do zawartości
mooraszka

Dziwne zachowania błazenka

Rekomendowane odpowiedzi

Być może źle szukałem ale nie znalazłem na forum podobnego tematu. Od pewnego czasu zaobserwowałem dziwne zachowanie jednego z błaznów. Mam dwa błazny, przy zakupie były podobnego rozmiaru, na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć, ze jeden z błaznów jest zdecydowanie większy. Jaki mam problem?

Większy z błaznów stał się bardzo agresywny w stosunku do drugiego, mniejszego. Nie zauważyłem aby swoją agresję okazywał innym gatunkom ryb. Poza nadmierną agresywnością dostrzegłem niepokojące drgania ciałem, trwające zazwyczaj krótką chwilę.

Czy może ktoś z forumowiczów miał podobną sytuację w swoim zbiorniku?

Na jednym angielskim forum wyczytałem, że drgania u błazenka mogą mieć powiązanie z zmianą płci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ... na forum jest chyba z kilkadziesiąt tematów o błazenkach ,

bez problemu znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie .. /powyżej opisałeś charakterystyczne symptomy osiągania przez swoją "parke" rybek dojrzałości płciowej i rychłej gotowości do rozmnażania się/


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie :)

chyba po prostu próbowałem sobie wmówić, że coś jest nie tak

dzięki za szybką odpowiedź i oczywiście powiększę swoją wiedzę na temat tych rybek aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych pytań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie :)

chyba po prostu próbowałem sobie wmówić, że coś jest nie tak

dzięki za szybką odpowiedź i oczywiście powiększę swoją wiedzę na temat tych rybek aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych pytań ;)

spoko...

powodzenia w odchowywaniu narybku Twoich błazenków .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie też większy prał mniejszego na początku. Drgawki były i są nadal z obu stron, choć rzadziej niż kiedyś. Teraz go tylko przegania i z nudów podpływa na pełnym gazie i skubnie od czasu do czasu. Przeganianie jest szczególnie widoczne podczas karmienia. Zazdrosna baba o żarcie chyba jest...

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.