Skocz do zawartości
plaster2

za małe mg na świeżej solance

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z mg. W akwarium mam 1200 na testach saliferty. Zasolenie 1.025. Sprawdzalem mg świezej solanki zasolenie 1.025 i też wynosi 1200. Sol af reef salt. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają inne parametry ? Ca , kh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może złe testy? Masz rozpiskę dołączoną do opakowania ile czego ma być. Raczej dziwna sprawa. Prędzej dam wiarę że twoje testy są już nie sprawne, niż to że producent się pomylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam instrukcje jak robic testy. Test wazny do 2019. Zrobilem zeby sprawdzic swieza wode z zasoleniem 1.040 i tam juz byl wtedy mg wisoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też zmierzył em parametry świeżej solanki, u mnie było ca poniżej sól ta sama ostatnio ktoś pisał że za słona była ja nienwiem jak inni ale ja postanowiłem zmienić sól

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inne testy ( saliferta) ale u mnie stary ( roczny) test Ca przekłamywał w dół.

Czyli faktycznie Ca w okolicach 430, a stary test pokazywał 400-410.

Może z testem na Mg masz podobnie?


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test wazny do 2019 roku. Zrobie test w kolegoi i sprawdze co u niego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec zrobilem test wody ze sklepu i mg wyszlo 1350. Wiec cos z moja sola chyba nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdzasz tylko to co większość pisze sól af nie.trzyma parametrów

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a zasolenie czym mierzysz? Może jest za niskie.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również sól AF reef salt ma za mało mg. Przy zasoleniu 1.026 SG mierzone cyfrowym reflaktometrem MG ma 1290. Co ciekawe sól z innej partii miała podobnie. Sprawdzane kilkoma testami salifierta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A ile jest magnezu w wodzie morskiej o gęstości 1.025 w temperaturze 25 C otrzymanej w wyniku rozpuszczenia 34.5 g soli w 1 litrze wody?

Odpowiedź to --- 1272 mg/l

Źródła:

https://www.google.p...4J9JmgBBG0WzAM:

table9_2.jpg

A to oznacza, że magnezu wcale nie jest mało.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie 1.025. Wedlug informacji ze strony af po rozpuszczeniu soli 33- 35 ppt magnezu powinno byc 1300- 1380 mg/l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor nam nie chodzi o to ze jest za mało tylko o to ze niezgodnie z tym co jest podane na opakowaniu , z taką solą która przynkazdym wiadrze ma inne wartości nie wyobrażam sobie jak mam dozowac ballinga bo po każdej podmianie trzebaby korygować dawki

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 10%podmianie korygujesz dawki ?!


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To zrób sobie swoją mieszankę. Będziesz wiedział ile dokładnie jest magnezu. Co więcej będziesz mógł sobie dowolnie zmieniać stężenie magnezu w zależności od zapotrzebowania.

Gęstość wody dość mocno zmienia się z temperaturą.

Z drugiej strony chlorek magnezu jest bardzo higroskopijny.

Jeśli więc masz duże wiadro soli i ta sól ci się uwadnia a w dodatku mierzysz gęstość wody w różnych temperaturach i za każdym razem dodajesz inne ilości soli to potem sie nie dziw że masz różne stężenia magnezu w wodzie. Chyba że zawsze dodajesz do wody dokładnie taką samą masę soli i trzymasz mieszankę soli w szczelnym wiadrze do którego nie dostaje się woda.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól trzymam zawinieta w worku i w zamkniętym wiadrze, soli.nienrizrabiam na wagę tylko po każdej miarce soli mierze zasolenie aż uzyskam 1,025 , może i masz tyle czasu żeby robić sobie sól, ja nie mam a kupując wiadro soli na którym są napisane jej parametry chciałbym aby takie były czy to takie dziwne ze wymagam od producenta tego co deklaruje ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A w jakiej temperaturze został wyskalowany twój przyrząd służący do pomiaru gęstości wody?

Czyli rozumiem że robisz wodę RO i grzejesz ją do 25 C. Potem dodajesz do niej trochę soli. Czekasz przynajmniej godzinę [ale lepiej poczekać ze 3 godziny] aż sól się rozpuści i mierzysz gęstość wody. Oczywiście woda może ci się trochę nagrzać po dodaniu soli więc musisz też poczekać aż temperatura się wyrówna i znowu będzie 25 C. Potem znowu dodajesz trochę soli albo trochę wody która ma 25 C [na oko] i mierzysz gęstość. No to masz dużo wolnego czasu i cierpliwości. Taka operacja pewnie zajmuje ci z pół dnia.

Ja jeśli robię takie operacje to ważę daną mieszankę lub poszczególne składniki i wiem że po dodaniu takiej ilości składników do wody RO zawsze będę miał jednakowe zasolenie. Bez względu na stopień uwodnienia i temperaturę.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczor dyskusja z tobą nie ma sensu z góry zakładasz ze nie wiem co robię, a uwierz mi ze wiem co robię , a jesli chcesz wiedzieć dokładnie jak to robie to proszę :

1 Robienwode ro -100 litrow

2 Grzeje do 25 stopni (mocna grzałka pozwala to zribic szybko)

3 wsypuje 80 % wymaganej ilości soli

4 po kilku godzinach mierze gęstość

5 uzupełniam sól .

Jeszcze nigdy nie zajęło mi to więcej niż kilka godzin.

Zasolenie mierze splawikiem JBL , porównał wyniki z innymi przyrządami i wyniki były taie same.

Zasolenie w moim baniaku od startu jest stabilne jak skała. Dalej chcesz mnuenuswiadamiac ?

Robisz swoją sól to sobie rób, mnie stać na to żeby ją kupić, a jak kupuje tonchce kupować to co producent opisuje na opakowaniu.

Skoro każde wiadro soli AF ma inne parametry to chyba nie dlatego że dzisiaj wyspałem sól kubkiem a wczoraj szklanką? ???

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze ten temat bo w baniaku ma za male mg.

Zmierzylem swieza sol i wychodzi zawsze 1200. Bylem w sklepie kupilem costam i sprawdzilem wode u nich bylo 13500.

Swieza solanke robie tak:

Wlewam ro wkladam grzalke na 24 stopnie i cyrkulator. Po 30 min wsypuje sol i zostawiam na noc do mieszania. Rano sprawdzam zmieniam temperature na 25 stopni sprawdzam zasolenie i juz. Zasolenie mierze reflektometrem ktory porownywalem z woda wlasnie ze sklepu. Dodam ze w sklepie mieli identyczne zasolenie wiec to ze test saliferty na mg zle pokazuje poziom mg wykluczylem

Edytowane przez plaster2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Chciałem ci pomóc ale jeśli ty odbierasz to w ten sposób no to rób sobie tam co chcesz... A jak masz jakiś problem z producentem i z jego produktami to pisz do producenta.

To że gotowe mieszanki mają różne składy chemiczne nie jest żadną nowością. Nie ma w tym nic odkrywczego. Ameryka w konserwach.

A "spławikiem" nie mierzy się zasolenia tylko gęstość wody.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chciałeś pomoc ? Napisałeś ze mam zrobić sobie sól, a potem próbowałeś mi udowodnić że coś robię źle, do producenta pisać nie będę zacząłem stosować inna sól i problem zniknął.

Chciałem stosować produkty AF bo są polskie i chętnie do nich wrócę gdy zaczną być dobre.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.